Nowe kierunki studiów II stopnia

Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia na UPWr. Do wyboru jest 19 kierunków i ponad 30 specjalności. Są też nowości.

Dla studentów wybierających właśnie studia II stopnia Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przygotował kilka nowości: dwa kierunki i dwie specjalności na kierunkach na stałe goszczących w ofercie uczelni.

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu żywienie człowieka i dietetyka

fot. Shutterstock

Wydział Nauk o Żywności proponuje kandydatom studia z żywienia człowieka i dietetyki. To najlepszy wybór dla wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem i dostosowywaniem diety do zdrowia, wieku, płci i aktywności fizycznej. Specjaliści oferujący profilaktykę i pomoc w zaburzeniach odżywiania, promocję i poradnictwo w zakresie zdrowego żywienia stają się szczególnie poszukiwani w czasach, gdy otyłość jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Po raz pierwszy uczelnia uruchamia także studia magisterskie z inżynierii bezpieczeństwa na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, których główną cechą jest interdyscyplinarność. Studenci zdobywają ogólną wiedzę z nauk technicznych i specjalistyczną z inżynierii bezpieczeństwa – dotyczącą zarówno bezpieczeństwa maszyn, konstrukcji urządzeń, instalacji technicznych, jak i bezpieczeństwa pracy czy żywności. Są także przygotowani do analizy ryzyka, monitorowania oraz oceny skutków katastrof naturalnych, ekologicznych czy przemysłowych.

W planie studiów znajdują się takie przedmioty jak zintegrowane zarządzanie środowiskiem, bezpieczeństwo procesów technologicznych, bezpieczeństwo publiczne, ekologiczne i higiena pracy. Praktyki w czasie studiów studenci inżynierii bezpieczeństwa odbywają m.in. w starostwach, jednostkach straży pożarnej, centrach zarządzania kryzysowego, inspektoratach pracy czy stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Tam też znajdują później zatrudnienie.

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu inżynieria i gospodarka wodna zagospodarowanie wód opadowych
fot. Shutterstock

Na tym samym wydziale uruchomiono nową specjalizację na kierunku inżynieria i gospodarka wodna. Zainteresowani studenci mogą od teraz doskonalić się zagospodarowaniu wód opadowych. Co w praktyce oznacza wybór tej specjalizacji? Przede wszystkim ściśle ukierunkowane przedmioty, takie jak: gospodarowanie wodą na terenach zurbanizowanych, klimat i hydrologia terenów zurbanizowanych, odwodnienia terenów komunikacyjnych i przemysłowych, zastosowania GIS w rozwiązaniach inżynierskich.

Na Wydziale Nauk o Żywności od nowego semestru rusza także anglojęzyczna specjalizacja z technologii żywności i żywienia człowieka. Zajęcia te mogą wybrać nie tylko obcokrajowcy, ale i Polacy. W czasie trzech semestrów można będzie zdobyć wiedzę z polityki wyżywienia ludności, współczesnych trendów w technologii żywności i inżynierii przemysłu spożywczego, chemii związków naturalnych, enzymologii i dietetyki.

Wszystkie kierunki studiów II stopnia, na które prowadzona jest rekrutacja

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie (dokładny terminarz, opisy studiów, wykazy wymaganych dokumentów). Rekrutacja trwa

16 lutego 2017 roku.

W przejściu przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów chętnie pomogą pracownicy Biura Rekrutacji. Odpowiedzą na każde pytanie, opowiedzą o kierunkach i poratują dobrym słowem.

Kontakt z Biurem Rekrutacji UPWr:

facebook.com/UPrekrutacja

e-mail: rekrutacja@upwr.edu.pl