eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Uwaga: jest uczelniany konkurs dla doktorantów!

W tym konkursie liczy się pomysł, potencjał naukowy i innowacyjny oraz interdyscyplinarność. Wygrać można 60 tysięcy złotych – na badania i na staże.

Nie masz 30 lat, jesteś ambitny i masz już osiągnięcia naukowe? Jesteś doktorantem I, II, III roku studiów doktoranckich lub asystentem do 3. roku od daty zatrudnienia w uczelni? Zawalcz o pieniądze na projekty badawcze w konkursie „Innowacyjny Doktorat”.

„Innowacyjny Doktorat” to pomysł prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą Jarosława Bosego, który do Rady Programowej dla studiów doktoranckich krajowych i międzynarodowych zaprosił pięcioro młodych, ale już doświadczonych badaczy. Rada opracowała regulamin i będzie oceniać wnioski starających się o dofinansowanie. Koordynatorem została prof. Aneta Wojdyło z Wydziału Nauk o Żywności, a w Radzie znaleźli się też dr hab. prof. Krzysztof Marycz z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, dr hab. inż. Witold Rohm z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i dr hab. inż. Andrzej Białowiec z Wydział Przyrodniczo-Technologiczny.

doktoraty_innowacyjne-1

Wnioski konkursowe można składać do 14 marca
/fot. Shutterstock

– „Innowacyjny Doktorat” ma być przepustką w dorosłe życie naukowe. Chcemy w tym konkursie wyłowić ludzi zdolnych, pracowitych i ambitnych, którzy mają ciekawe pomysły badawcze. I pomóc im je zrealizować – wyjaśnia prof. Bosy. – Wniosek konkursowy bazuje na wniosku do programu „Preludium” Narodowego Centrum Nauki i nie zawiera oceny opiekuna doktoranta. Kluczowy jest za to projekt, który ów doktorant realizuje i na który może dostać finansowanie. W „Preludium” można dostać ok. 100 tysięcy na dwa lata, w naszym konkursie wewnętrznym – 60 tysięcy – dodaje prorektor ds. nauki.

Te 60 tysięcy doktorant może wydać na badania, ale może też przeznaczyć na staż naukowy.

Nie wyda ich jednak na uczestnictwo w konferencji. Jak podkreśla prof. Bosy, to sposób na „wypuszczenie” w świat tych, którzy za kilka lat przejmą stery polskiej nauki.

– Niech się uczą od najlepszych. Niech nawiązują kontakty. W globalnym świecie nauka jest równoznaczna z otwartością, wymianą doświadczeń, poznawaniem kultury zarządzania projektami, współpracą.

Te 60 tysięcy doktorant może wydać na badania, ale może też przeznaczyć na staż naukowy.

W tej chwili zasadą NCN jest, że projekt doktoranta oceniany jest przez pryzmat dorobku jego promotora (opiekuna). Konkurs „Innowacyjny Doktorat” jest na swój sposób rewolucją w tym systemie – oceniany będzie pomysł badawczy doktoranta, jego potencjał naukowy i innowacyjny. Na swoistą premię w ocenie mogą liczyć wnioski dotyczące badań interdyscyplinarnych, realizowanych w zespołach badawczych.

Wniosek oraz kalkulację kosztów należy złożyć w formie papierowej i elektronicznej w Dziale Nauki dzial.nauki@upwr.edu.pl  w terminie do dnia 14 marca br.

kbk

Powrót
20.02.2017
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg