wybierz kategorie wiadomości

Studia II stopnia – trwa rekrutacja

02.02.2021

17 kierunków studiów na czterech wydziałach. Do 18 lutego można rekrutować się na studia II stopnia na UPWr.

Studencki Sztab WOŚP po raz czwarty na UPWr

01.02.2021

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrali studenci, absolwenci i pracownicy wrocławskich uczelni. Do tej pory sztab przy UPWr zebrał już 185 tys. zł, ale licznik nadal bije. Można się jeszcze przyłączyć.

Styczniowe posiedzenie senatu

29.01.2021

Podczas posiedzenia wręczono powołania do Rady Byłych Rektorów, zatwierdzono zmiany w regulaminach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Szkoły Doktorskiej UPWr oraz podsumowano rekrutację i działalność studencką w ubiegłym roku.

Zaczynamy rok jubileuszowy

25.01.2021

Rok 2021 to rok jubileuszu 70-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – To jak będziemy świętować tę rocznicę, w znacznej mierze zależy od sytuacji wynikającej z pandemii, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i zapowiada obchody na maj, podczas Dni Przyrodników, oraz na październik.

Koncert noworoczny: zebraliśmy 113 250 zł dla hospicjum

17.01.2021

Nawet w pandemii Uniwersytet Przyrodniczy był wierny tradycji – aukcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy prowadzona również on-line okazała się sukcesem.

Noworoczna aukcja na rzecz hospicjum dla dzieci

14.01.2021

Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci o jej podopiecznych, walce o pieniądze na systemowe wsparcie i pomoc. Rok 2020 był trudny, pandemia ograniczyła możliwości zdobywania funduszy. Dlatego tak ważna jest tegoroczna aukcja charytatywna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

XIX Dni Aktywności Studenckiej

08.01.2021

Pandemia nie sprzyja studenckiej integracji, ale świetnie ma się w niej studencka kreatywność. Od 11 do 15 stycznia Samorząd Studencki UPWr zaprasza na kolejną edycję Dni Aktywności Studenckiej. Tym razem on-line.

Prof. Szumny w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

07.01.2021

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP ma za zadanie m.in. wypracować spójną strategię rozwoju dla rolnictwa i obszarów wiejskich. W jej gronie znaleźli się również naukowcy – UPWr reprezentuje prof. Antoni Szumny.

Pomagamy Kasi – to nam pasi

21.12.2020

Katarzyna Wojtysiak. Pełna pomysłów i pasji, kochająca konie i uwielbiana przez studentów – po ciężkim wypadku samochodowym wymaga wsparcia. Przyjaciele organizują zbiórkę na jej rehabilitację.

Porady przyrodników na święta

21.12.2020

Kilka porad od ekspertów UPWr na czas przedświątecznych przygotowań – o niezdrowym smażeniu i zdrowych rybach, o kupowaniu karpi i choinek oraz świątecznych spacerach.

Grudniowe posiedzenie senatu

21.12.2020

Senatorowie uchwalili tryb i kryteria oceny nauczycieli, która zostanie przeprowadzona w 2025 r. oraz warunki rekrutacji i program kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr. Zatwierdzili także zmiany w statucie uczelni.

UPWr charytatywnie

18.12.2020

Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.

Powołano Radę Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego

17.12.2020

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wniosek rektora prof. Jarosława Bosego powołał nową Radę Uczelni. Rada w obecnym składzie będzie działać do końca kadencji w 2023 roku.

Prof. Tadeusz Trziszka z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

17.12.2020

Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu – za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Moja Turcja – wyjazd z ramach programu Erasmus+

14.12.2020

Norbert Saleta – student inżynierii środowiska UPWr – spędził rok w Stambule studiując na Yildiz Technical University. O swoich wrażeniach z wyjazdu w ramach programu Erasmus+ pisze krótko: – To zmieniło moje życie.

Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe

11.12.2020

Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

100 dni przyspieszania

08.12.2020

Intensywnie. Konkretnie. Wszystko równocześnie. Takie określenia padają najczęściej, jeśli w otoczeniu prof. Jarosława Bosego zapytać, jak się pracuje z nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mija właśnie 100 dni odkąd prof. Bosy objął funkcję rektora.

Listopadowe posiedzenie senatu

30.11.2020

Senatorowie powołali Radę Uczelni na kadencje 2021-2024, przegłosowali zmiany do Statutu UPWr oraz zmiany osobowe i regulaminowe w komisjach senackich.

Święto uczelni

13.11.2020

Uniwersytet Przyrodniczy w rocznicę wykładu inaugurującego pierwszy rok akademicki w polskim Wrocławiu tradycyjnie obchodzi Święto uczelni. W tym roku inne niż dotychczasowe – bez uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa, akademii, spotkań. Jedno jednak jest niezmienne: docenienie tych, którzy swoją pracą budują markę UPWr i jej sukcesy.

Zajęcia tylko zdalnie do końca semestru zimowego 2020/2021

10.11.2020

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć na terenie uczelni zostaje wstrzymane do 1 lutego 2021 roku – do końca semestru zajęcia będą realizowane zdalnie.

• 1
  • 25
  • 26
  • 27