XIX Dni Aktywności Studenckiej

Pandemia nie sprzyja studenckiej integracji, ale świetnie ma się w niej studencka kreatywność. Od 11 do 15 stycznia Samorząd Studencki UPWr zaprasza na kolejną edycję Dni Aktywności Studenckiej. Tym razem on-line.

W innej formie niż zazwyczaj, ale i w tym roku podczas Dni Aktywności Studenckiej nie zabraknie stałych elementów wydarzenia. 11 i 12 stycznia swoją działalność zaprezentują studenckie koła naukowe – nagrodzona zostanie zarówno najlepsza prezentacja, jak i najlepsze zdjęcia, grafika czy plakat, który tę działalność promuje.

Kolejne dni poświęcone będą natomiast talentom artystycznym, a i takich wśród studentów UPWr nie brakuje. Będzie więc konkurs fotograficzny, wokalny i plastyczny.

das_2021-7.jpg
DAS to zawsze okazja do zaprezentowania swoich umiejętności i dokonań, ale też dowiedzenia się czegoś nowego od innych uczestników
fot. Tomasz Lewandowski

– Studenci nawet w trakcie pandemii są aktywni i właśnie to chcemy pokazać organizując XIX Dni Aktywności Studenckiej UPWr. Wiele uczelni zawiesza działalność związaną z integracją studentów – bo przecież nie można wychodzić z domu, trzeba być odpowiedzialnym... Ale nikt nie zabrania studentom rozwijania talentów i pasji! – mówi Małgorzata Wojnarowska z Samorządu Studenckiego UPWr. – Studenci naszej uczelni są na tyle kreatywni, że radzą sobie doskonale w obecnie panujących warunkach. Widać to nie tylko na zajęciach prowadzonych zdalnie, ale również po aktywnie działających kołach naukowych, które zaprezentują się podczas DAS.

Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej na platformie Google Meet i na Facebooku – tam też będzie można znaleźć wszystkie informacje i być na bieżąco w kontakcie i z organizatorami, i z innymi uczestnikami DAS.

das_2021-11.jpg
Koła naukowe UPWr nie zwolniły tempa – swoją działalność zaprezentują 11 i 12 stycznia

– Nie poddajemy się – jesteśmy aktywni! Zachęcam wszystkich studentów i pracowników UPWr do udziału w XIX Dniach Aktywności Studenckiej. Pokażmy razem, że potrafimy! – podsumowuje Małgorzata Wojnarowska.

Strona wydarzenia na Facebooku

Transmisja – 11 stycznia