eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Specjaliści od gastronomii z dyplomem

08.07.2022

Studia inżynierskie na kierunku technologia i organizacja gastronomii – to odpowiedź nie tylko na potrzeby rynku, ale też samych studentów. Agata Kurasiewicz i Izabela Florek są właśnie na praktyce u Zbigniewa Koźlika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych szefów kuchni, współtwórcy – razem z Dolnośląską Organizacją Turystyczną – Dolnośląskiego Szlaku Kulinarnego.

Stypendium Solidarnościowe dla studentów UPWr

07.07.2022

Stypendium Solidarnościowe – za zaangażowanie w działania na rzecz wolności obywatelskich i przemian demokratycznych w Europie i na świecie – przyznano we Wrocławiu po raz pierwszy. Wśród 31 wyróżnionych studentów jest też troje z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To Adam Bogusz, Klaudia Kwiatkowska i Piotr Mularz.

Czy jest z nami inżynier?

07.07.2022

Organizacja twoją drugą naturą? Kalkulator i linijka to Twoi przyjaciele? A może lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Jeśli tak, to na studia wybierz kierunek inżynieryjny, taki jak budownictwo, zarządzanie inżynierią produkcji czy gospodarka przestrzenna.

Przewodnik po kołach naukowych WP-T

30.06.2022

Jako ostatnie koła w cyklu artykułów o studenckich kołach naukowych przedstawiamy te z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego. Ale jak to się mówi, ostatni będą pierwszymi.

Na UPWr otwarto Europejską Pasiekę Miejską

29.06.2022

Osiem uli, a w nich setki tysięcy pszczół, obok łąka kwietna, by owady miały gdzie się pożywić, a w perspektywie pyszny miód. UPWr otwiera drugą uczelnianą pasiekę. To efekt współpracy uczelni oraz Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Prace naukowe z UPWr nagrodzone w Konkursie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii

27.06.2022

Czwarta edycja Konkursu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w dziedzinie geoinformacji i czterdziesta dziewiąta edycja w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa zostały rozstrzygnięte. Jurorzy nagrodzili cztery prace powstałe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Kochasz zwierzęta? Tak się składa, że my też

23.06.2022

Zainteresowanie zwierzętami można rozwijać na wiele sposobów. Jednych ciekawi ich biologia, innych opieka nad nimi. Na kierunkach weterynaria, zootechnika czy bioinformatyka można pod różnymi kątami edukować się w dziedzinach nauki dotyczących zwierząt.

UPWr z projektem z programu Horizon-Widera

21.06.2022

Stworzenie centrum analizy sensorycznej żywności z ukierunkowaniem na novel food – to długofalowy cel związany z projektem SEASONED prof. Agnieszki Kity, przewodniczącej Rady Dyscypliny Technologia Żywności i Żywienia i lidera WZB „Żywność i zdrowie”.

Prof. Artur Gryszkin: – Niewiedza nie jest błędem – jesteśmy na uczelni po to, by się uczyć

14.06.2022

O zamiłowaniu do dydaktyki i swojej pasji, potrzebie wzajemnego szacunku, zaangażowania i dobrego humoru, a także o robieniu frytek, chipsów i… spirytusu, opowiada prof. Artur Gryszkin z Zakładu Technologii Węglowodanów.

Czy po kierunkach biologicznych jest praca? Tak, i to jaka!

13.06.2022

Otaczający nas świat jest złożonym i wrażliwym ekosystemem, który wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Wybierając kierunek studiów taki jak biologia, biologia człowieka czy biotechnologia można zagłębić się w jego struktury i poznać jego działanie.

Mobilność na UPWr: Erasmus i NAWA szansą na edukacyjny wyjazd

09.06.2022

Po okresie, kiedy wyjazdy na zagraniczne studia, staże czy praktyki były z powodu pandemii zawieszone albo ograniczone, mobilność wraca. – Możliwości i miejsc jest nawet więcej niż chętnych. Dlatego zachęcamy, by z nich korzystać – podkreśla Krzysztof Kafarski, dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą UPWr.

Chór UPWr wraca do świetności po pandemicznej przerwie

09.06.2022

Po dwóch latach niewielkiej aktywności, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego z impetem odnawia działalność. Od początku roku wziął udział w mnóstwie małych i dużych koncertów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kubek dla wykładowcy – na podium dwóch prowadzących z UPWr

08.06.2022

Wyłoniono zwycięzców 10. edycji plebiscytu „Kubek dla wykładowcy” organizowanego przez Radio Luz – na najlepszych wykładowców wrocławskich uczelni. Wśród najbardziej lubianych na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: dr Paweł Migdał oraz prof. Tomasz Malczyk.

Jaki będzie dziekanat w przyszłości?

01.06.2022

O tym jak można ulepszyć dziekanat, jak wyglądała praca w nim kiedyś, jak być może będzie wyglądała w przyszłości i o kilku zabawnych anegdotach opowiadają pracownicy dziekanatu Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego.

Bioeconomy – nowy kierunek studiów UPWr i PWr

30.05.2022

Biogospodarka to nasza przyszłość, również na rynku pracy. Dlatego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z Politechniką Wrocławską otwierają anglojęzyczne studia na kierunku Bioeconomy. Umowę w sprawie wspólnego kierunku podpisali w poniedziałek rektorzy obu wrocławskich uczelni – prof. Jarosław Bosy i prof. Arkadiusz Wójs.

Prof. Pusz: – Życie lasu jest fascynujące i chcemy o tym uczyć

24.05.2022

Ośrodek Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych UPWr w Złotówku zmienia priorytety. Już nie gospodarka łowiecka, a rozwinięcie nauk leśnych zarówno w dydaktyce, jak i nauce, będzie najważniejszym rozdziałem jego działalności. Takie cele stawia sobie nowy koordynator ośrodka prof. Wojciech Pusz.

Studenckie organizacje UPWr z dofinansowaniem FAST

23.05.2022

Cztery organizacje studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyły z Funduszu Aktywności Studenckiej łącznie 12 800 zł na realizację swoich projektów.

Przewodnik po kołach naukowych WMW

11.05.2022

Weterynaria jest szeroką dziedziną – współczesnych gatunków zwierząt jest ponad milion, a także niemało jest środowisk w których żyją i chorób, na które cierpią. Liczba studenckich kół naukowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej odzwierciedla szerokość tej dziedziny, bo na wydziale, na którym jest tylko jeden kierunek, kół naukowych jest aż osiem.

Studentka UPWr w języku migowym zachęca do studiowania

10.05.2022

Studia na migi – inicjatywa Zuzanny Czekaj z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej ma ułatwić osobom głuchym lub niedosłyszącym kontynuację nauki. Właśnie została nagrodzona w ogólnopolskim projekcie „Popularyzacja nie boli”.

Prof. Tomasz Malczyk

Prof. Tomasz Malczyk: – Na zajęciach najważniejszy jest dialog

09.05.2022

Prof. Tomasz Malczyk z Instytutu Gospodarki Przestrzennej opowiada między innymi o istotności dialogu w dydaktyce i życiu zawodowym oraz swoich systemach nauczania.

Studenci i doktoranci UPWr jadą na zagraniczne staże

06.05.2022

Dzięki programom takim jak BioLAB oraz DBU, zdolni, ambitni studenci i doktoranci UPWr mają szansę wyjechać na staże do zagranicznych ośrodków badawczych. W tym roku rozwijać się naukowo za granicę jadą m.in. Marek Pieczka, Rafał Stępień i Kamila Kluczek.

  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 44

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png