Stypendium Solidarnościowe dla studentów UPWr

Stypendium Solidarnościowe – za zaangażowanie w działania na rzecz wolności obywatelskich i przemian demokratycznych w Europie i na świecie – przyznano we Wrocławiu po raz pierwszy. Wśród 31 wyróżnionych studentów jest też troje z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To Adam Bogusz, Klaudia Kwiatkowska i Piotr Mularz.

Stypendia Solidarności fundowane są przez gminę Wrocław z inicjatywy prezydenta miasta. W tym roku przyznano je po raz pierwszy, a na wypłacane fundusze przeznaczono łącznie 139,5 tysiąca złotych. Wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie, a student, który je otrzymał, może je pobierać jednokrotnie w czasie trwania studiów, przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy. Koordynatorem programu jest Wrocławskie Centrum Akademickie, które właśnie opublikowało listę wyróżnionych podpisaną przez prezydenta Jacka Sutryka. Jest na niej troje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Adam Bogusz, Klaudia Kwiatkowska i Piotr Mularz.

Idea stypendium solidarnościowego powstała jako chęć wyrażenia solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami z Ukrainy i Białorusi, którzy wskutek wojny bądź totalitarnego reżimu politycznego stają się ofiarami łamania praw człowieka. Stypendium ma również być wyrazem solidarności Wrocławia ze wszystkimi ludźmi, którzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną we własnej ojczyźnie i działania władz prowadzące do pogwałcenia podstawowych praw i swobód obywatelskich musieli opuścić swój kraj.

za wca.pl

07.07.2022
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png