Studenckie organizacje UPWr z dofinansowaniem FAST

Cztery organizacje studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyły z Funduszu Aktywności Studenckiej łącznie 12 800 zł na realizację swoich projektów.

Program Fundusz Aktywności Studenckiej (FAST) wspiera przedsiębiorczość akademicką, zaangażowanie w rozwój badań naukowych, innowacyjność i kreatywność studencką. FAST jest programem miejskim, zainicjowanym przez Prezydenta Wrocławia, a każdy wspierany przez niego projekt ma szansę na dofinansowanie o wysokości nawet 5 tys. zł.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dofinansowanie w tegorocznej edycji konkursu zdobyły cztery organizacje studenckie.

Akademicki zespół pieśni i tańca Jedliniok dostanie 1800 zł na projekt Przedsiębiorczość akademicka – kreatywni na ludowo.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Jedliniok
Występ „Jedlinioka" na Jarmarku Pwłowickim
fot. Urszula Michalska

SKN Żywienia Zwierząt, zrzeszające osoby zainteresowane szeroko rozumianym paszoznawstwem i żywieniem zwierząt, dostanie na realizację projektu dotyczącego miejskiej hodowli muchy czarnej przeznaczonej na produkcję białka owadziego z wykorzystaniem miejskich odpadów organicznych aż 3000 złotych.

zywienie-zwierzat-1.jpg
Uczestnicy Studenckiego Koła Naukowego Żywienia Zwierząt na wizycie na fermie indyków
fot. Facebook SKN Żywienie Zwierząt

Na projekt dotyczący zbadania jakości gleb ogrodowych terenów miejskich Wrocławia pod względem zawartości pierwiastków śladowych mikroplastiku i entomofauny glebowej, SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska dostanie cztery tysiące złotych.

SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska
Członkowie SKN Gleboznastwa i Ochrony Środowiska na badaniach terenowych
fot. Facebook SKN Gleboznastwa i Ochrony Środowiska

W Polsce rocznie zapada na boreliozę, chorobę przenoszoną przez kleszcze, nawet około czterdziestu tysięcy osób. Studenckie Koło Naukowe EZA na projekt dotyczący badania wrocławskich kleszczy dostanie 4000 złotych dofinansowania z programu Funduszu Aktywności Studenckiej.

skn-eza.jpg
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego EZA to przede wszystkim entuzjaści epidemiologii, diagnostyki laboratoryjnej, weterynaryjnej ochrony zdrowia publicznego, administracji weterynaryjnejczy też medycyny behawioralnej
fot. Facebook SKN EZA