Kubek dla wykładowcy – na podium dwóch prowadzących z UPWr

Wyłoniono zwycięzców 10. edycji plebiscytu „Kubek dla wykładowcy” organizowanego przez Radio Luz – na najlepszych wykładowców wrocławskich uczelni. Wśród najbardziej lubianych na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: dr Paweł Migdał oraz prof. Tomasz Malczyk.

Na swoich ulubionych kandydatów studenci i studentki wrocławskich uczelni wyższych mogli głosować za pośrednictwem ankiety na Facebooku.

To wyróżnienie dla naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nie powinno jednak nikogo zdziwić, ponieważ obaj wykładowcy byli już także docenieni przez studentów w ankiecie na poziomie uczelnianym.

dr Paweł Migdał
Dr Paweł Migdał podczas Dni Przyrodników w 2021 roku
fot. Tomasz Lewandowski

Jak podkreśla dr Paweł Migdał, w dydaktyce ważne jest dla niego stworzenie otwartej przestrzeni dla studentów i dla wszystkich, którzy chcą się uczyć. – Chcę, żeby mogli pytać mnie o wszystko, bez strachu o ocenianie. Lubię ich pytania i lubię, kiedy nie znam na nie odpowiedzi. To mnie motywuje do dalszej nauki i rozwijania się. Ponadto staram się być jak najbardziej na bieżąco i wszystko, czym zajmuję się naukowo, od razu przekazuję swoim studentom– mówi.

prof. Tomasz Malczyk
Prof. Tomasz Malczyk uważa, że w dydaktyce najważniejszy jest dialog

– Z perspektywy lat wiem, że największą satysfakcję w dydaktyce daje mi kontakt z młodymi ludźmi, którzy przyszli na uczelnię, by zdobyć wiedzę. Cieszę się, gdy widzę, że chcą się czegoś nauczyć i mobilizują się do pracy, a także gdy dają mi feedback – opowiada z kolei prof. Tomasz Malczyk, podkreślając, że najważniejszy w dydaktyce jest dialog.

W ramach nagrody, pięciu wykładowców z największą liczbą głosów zostanie nagrodzonych „Kubkiem dla wykładowcy” oraz zaproszonych do studia Radia Luz na specjalny wywiad.