wybierz kategorie wiadomości

Dzikie zwierzęta wokół nas

12.08.2019

Polsko-niemieckie spotkanie na temat problemu migracji i zapobiegania przenoszenia chorób przez wilka i dzika – wspólne działanie naukowców z UPWr i Bawarii.

Pożegnaliśmy profesora Raułuszkiewicza

09.08.2019

Życzliwy dla ludzi, uczynny i ciepły, świetny naukowiec uwielbiany przez studentów, którzy nazywali go ciocią Stasią. Profesor Stanisław Raułuszkiewicz zmarł 2 sierpnia 2019 roku.

Student Sławek Banaś nie żyje

08.08.2019

Nie było spotkania bez Sławka. Gdzie się nie pojawił, zawsze wywoływał uśmiech na twarzach. Czy to żartem, czy swoim legendarnym „cześć, tu Sławomir!”. Sławek Banaś z Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zmarł nagle.

Prof. Marycz dyrektorem w Agencji Badań Medycznych

02.08.2019

Prof. Krzysztof Marycz, szef Katedry Biologii Eksperymentalnej, w Agencji Badań Medycznych będzie odpowiedzialny za koordynację badań, w ramach których będzie można walczyć o granty na niekomercyjne badania kliniczne.

Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla dr. Kaźmierskiego

31.07.2019

Dr Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wspiera najzdolniejszych młodych naukowców.

Zielona Dolina na liście rządowych projektów

29.07.2019

Projekt „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”na liście rządowych projektów strategicznych. Decyzję podjęła Rada Monitorowania Portfela Projektów Strategicznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Dolnośląski Festiwal Nauki: dołącz do zrzutki

08.07.2019

Trwa zrzutka na Dolnośląski Festiwal Nauki. Największy w Polsce cykl spotkań, wykładów i warsztatów, odbywający się już po raz 22. dostał mniejsze dofinansowanie. Zbiórka organizowana jest naserwisie zrzutka.pl

Eksperci UPWr radzą: co jeść w upały?

03.07.2019

Padają kolejne rekordy temperatury. Narzekamy na upał, duchotę, a przy okazji wielu z nas zastanawia się, co jeść, kiedy na dworze mamy 35 stopni w cieniu. Prof. Joanna Wyka radzi: – Przede wszystkim pamiętajmy o piciu wody!

Czerwcowe posiedzenie senatu

01.07.2019

Senatorowie uchwalili nowy Statut Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który wejdzie w życie 1 października 2019 roku.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w rankingu szanghajskim!

01.07.2019

W opublikowanym najnowszym rankingu szanghajskim UPWr w obszarze food science and technology zajął 208. miejsce na 300 najlepszych uczelni na świecie, a wrocławska weterynaria znalazła się na miejscu 241.

Lwowsko-Wrocławska Szkoła Weterynaryjna

25.06.2019

Lwowsko-Wrocławska Szkoła Weterynaryjna to projekt Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu skupiony na wymianie doświadczeń. Za nami druga edycja.

Drzewo dla profesora Tołpy

19.06.2019

W parku im. Prof. Stanisława Tołpy Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu przeprowadził rewitalizację – sfinansowała ją firma Torf Corporation, odwołująca się do dorobku naukowego pierwszego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

UPWr i stowarzyszenie z Saksonii dla żywności

18.06.2019

Utworzenie Centrum Dydaktycznego UPWr w Radomierzu – to jeden z efektów transgranicznego porozumienia podpisanego przez naszą uczelnię ze stowarzyszeniem Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (CSB).

Prof. Kawa-Rygielska: – Nasza marka to nie przypadek

17.06.2019

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.

Pokaz laserów podczas półmaratonu – fotorelacja

12.06.2019

15 czerwca trasa wrocławskiego półmaratonu po raz kolejny przebiegła wzdłuż Osi Grunwaldzkiej – podobnie jak w poprzednich latach Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetlił ją pokazem laserów.

UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

12.06.2019

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.

Nasi profesorowie na Spitzbergenie

10.06.2019

Jak wykorzystać grzyby do badania zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukają na wyspach na Morzu Arktycznym prof. Wojciech Pusz i prof. Jacek Urbaniak.

Ławeczki absolwentów. Pierwsza na weterynarii

06.06.2019

Absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr ufundowali dwie ławeczki, które stanęły przed Katedrą Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów.

Nasi ludzie w Radzie Doskonałości Naukowej

04.06.2019

Prof. Agnieszka Kita, prof. Jacek Bania i prof. Andrzej Kotecki zostali wybrani do Rady Doskonałości Naukowej. Łącznie do Rady wybrano 141 naukowców, reprezentujących dyscypliny naukowe wyodrębnionezgodnie z Ustawą 2.0.

UPWr 2.0: zdobyliśmy projekt na rozwój uczelni

31.05.2019

NCBiR przyznało nam ponad 7 mln zł na wzbogacenie i poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej. Z programu POWER 3.5 skorzystają studenci, doktoranci, pracownicy i władze uczelni.

Najlepsze piwa nagrodzone

28.05.2019

83 zgłoszone piwa, w tym 37 z browarów. Bardzo wysoki poziom i wyrównana konkurencja. Sędziowie Akademii Dobrego Piwa organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wybrali te najlepsze.