eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Anna Chełmońska-Soyta: Opętana nauką

05.09.2016

Prorektor do spraw innowacji i współpracy z gospodarką była skazana na karierę naukową. Na liście spraw najważniejszych w życiu jest oczywiście rodzina, ale i tak to pracy poświęca najwięcej czasu. Na szczęście rodzina świetnie to rozumie!

Tadeusz Trziszka: Wizjoner i biznesmen

02.09.2016

Na pytanie, dlaczego został naukowcem, profesor Trziszka odpowiada krótko: – Zawsze lubiłem się uczyć, a zawód naukowca wydał mi się bardzo pociągający i z perspektywy lat mogę dzisiaj w pełni świadomie powiedzieć, że nie pomyliłem się w swoich młodzieńczych ocenach.

Nowy rektor UPWr obejmuje obowiązki

01.09.2016

1 września zarządzanie Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu przejmują nowe, wybrane wiosną tego roku władze uczelni. Rektor Tadeusz Trziszka i prorektorzy: Anna Chełmońska-Soyta, Jarosław Bosy, Józef Sowiński, Adam Szewczuk będą kierować uczelnią przez kolejne 4 lata.

Rektor Roman Kołacz kończy drugą kadencję

31.08.2016

Ponad 250 milionów złotych wydanych na inwestycje i remonty na uczelni, skok na 5. miejsce w rankingu innowacyjności miesięcznika „Perspektywy” – to tylko część dorobku ośmiu lat prof. Romana Kołacza na stanowisku rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

Roman Kołacz: Każdy ma swoje kamienie milowe

31.08.2016

Pochodzi ze wsi Kobylany, rozsławionej w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Chciał zostać lekarzem, twierdzi, że jego życiem rządzi przypadek, umie wyciągać wnioski z porażek, bywa impulsywny i ma opinię wizjonera. Roman Kołacz kończy drugą kadencję rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

Roszek najważniejszym krasnalem we Wrocławiu

17.08.2016

Krasnal-weterynarz, którego można spotkać przed wejściem do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, zwyciężył w plebiscycie na najważniejszego krasnala w mieście i znajdzie się na najdroższym polu wrocławskiej edycji gry Monopoly Junior.

The Journey – młodzi naukowcy o klimacie

09.08.2016

Przyjechali z całego świata. Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Brytyjczycy, Niemcy, ale też Kanadyjczycy, Hindusi, Japończycy… Przez tydzień Uniwersytet Przyrodniczy gościł młodych naukowców uczestniczących w szkole letniej poświęconej zagadnieniom ochrony klimatu.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

W Rumunii nie tylko o polskiej sztuce

15.07.2016

Dwie wystawy, prelekcja o modernizmie w polskiej sztuce i filmy o Wrocławiu jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – studenci architektury krajobrazu wraz z dr Anną Borcz, opiekunką ich koła naukowego, podbili Krajową w Rumunii.

Studia podyplomowe z technologii piwowarstwa

13.07.2016

Wykorzystując doświadczenie i zaplecze badawcze Wydziału Nauk o Żywności i podążając za dynamicznym rozwojem rynku, UPWr otwiera pierwsze w Polsce studia podyplomowe z technologii piwowarstwa.

Złotówek: ostoja zwierząt, badania i edukacja

05.07.2016

Ośrodek Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ma już 15 lat.

Pamięci profesorów lwowskich

04.07.2016

4 lipca, w 75. rocznicę zamordowania profesorów lwowskich, władze wrocławskich uczelni złożyły kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich na skwerze prof. Idaszewskiego.

Zwierzaki UPWr najpiękniejsze

04.07.2016

Krowa i trzy owce – zwierzęta ze Swojca podbiły XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, zdobywając tytuły championów.

Porożogenne komórki macierzyste przyszłością medycyny regeneracyjnej

01.07.2016

64 mln złotych, okres 29 miesięcy – największy w Polsce kredyt zaufania przyznany konsorcjum Biocervin. W tym przypadku niemożliwe stało się wykonalne, a ów sukces jest dziełem wyłącznie dwóch twórców.

Szczególne święto WIKŚiG

27.06.2016

Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji co pięć lat obchodzi się rocznicę powstania. Piątkowe uroczystości związane z 65-leciem samodzielnego istnienia wydziału były jednak wyjątkowe.

65-lecie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

24.06.2016

– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.

Czerwcowe posiedzenie senatu

24.06.2016

Ostatnie posiedzenie senatu kadencji 2012-2016 pod przewodnictwem rektora Romana Kołacza.

Współpraca z drezdeńskimi uczelniami

23.06.2016

Podczas rewizyty przedstawicieli Uniwersytetów Narodów Zjednoczonych na UPWr zawarta została trójstronna umowa o współpracy – szczególnie ważna ze względu na geograficzne sąsiedztwo.

Nasz człowiek w Parlamencie Europejskim

22.06.2016

Dr inż. Arkadiusz Dyjakon uczestniczył w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego – w swoim wystąpieniu mówił o dobrych praktykach dla zrównoważonego wykorzystania gałęzi ze ścinek drzew owocowych.

Miodowy biznes – otworzyliśmy pasiekę

16.06.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otworzył pasiekę dydaktyczno-pokazową w zakładzie doświadczalnym na Swojcu. Skorzystają studenci i mieszkańcy, bo pszczoły to dobry biznes.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 58

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png