eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Budżet Partycypacyjny UPWr: zagłosuj i zmień uczelnię!

05.04.2022

Klub do nawiązywania relacji międzykulturowych, zielona ściana w patio gmachu głównego, stacja ładowania małej eletromobilności czy Bee&Chill Patio w bibliotece – to tylko część projektów zgłoszonych do Budżetu Partycypacyjnego UPWr. Trzy z nich to inicjatywa studencka, cztery – pracownicza. Do piątku, 8 kwietnia można zagłosować na ten najciekawszy, najlepszy, ulubiony.

Study in Poland 2022. Wyzwania, egzamin i odpowiedzialność

04.04.2022

Tegoroczna konferencja „Study in Poland” pierwotnie miała dać odpowiedź na pytania, czym dzisiaj powinno być umiędzynarodowienie polskich uczelni i jak wpłynęła na nie digitalizacja przyspieszona przez pandemię, ale podczas dwudniowego spotkania we Wrocławiu jednym z istotniejszych tematów była wojna w Ukrainie i jej konsekwencje dla polskich uczelni.

Zmarł rektor prof. Jerzy Kowalski

30.03.2022

Prof. Jerzy Kowalski, inżynier środowiska specjalizujący się w zakresie geologii i hydrogeologii inżynierskiej, ochrony i kształtowania środowiska wodnego oraz budownictwa ziemnego, rektor Akademii Rolniczej w latach 1990-1996, nie żyje. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 30 marca.

Study in Poland 2022

29.03.2022

Tegoroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” miała dać odpowiedzi na pytania, jak powinno wyglądać umiędzynarodowienie polskich uczelni, zwłaszcza w kontekście doświadczenia pandemii. Dzisiaj jednak jednym z kluczowych wątków stała się wojna w Ukrainie i ponad 2 miliony uchodźców, którzy dotarli do Polski – wśród nich jest wielu studentów.

Jak mądrze zagospodarować odpady przemysłowe? Pracują nad tym naukowcy UPWr

25.03.2022

Prof. Anna Michalska-Ciechanowska z Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych UPWr wraz partnerami pracuje nad innowacyjnymi sposobami wykorzystania organicznych odpadów poprodukcyjnych przemysłu olejarskiego i serowarskiego.

Solidarni z Ukrainą: pomagamy i wspieramy!

21.03.2022

Od pierwszych dni wojny za naszą wschodnią granicą pomagamy uchodźcom z Ukrainy. Pomagamy z głębi serca i bezinteresownie. Pomagamy, bo tak po prostu trzeba. W akcję zaangażowane są setki osób: studenci, doktoranci i pracownicy UPWr.

Prof. Kotecki wyróżniony doktoratem honoris causa

18.03.2022

Prof. Andrzej Kotecki został wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W wykładzie, który wygłosił podczas uroczystości, mówił o roślinach uprawianych w polu, opisanych w „Panu Tadeuszu”.

Budżet partycypacyjny – jak to robią inni?

17.03.2022

Budżety obywatelskie, partycypacyjne czy pracownicze to właściwie już stały element budowania lokalnych wspólnot w miastach. Od niedawna takie rozwiązanie stosują też polskie uczelnie, z jednej strony realizując misję społecznej odpowiedzialności, z drugiej – oddając pole studentom i pracownikom, którzy najlepiej wiedzą, co chcieliby zmienić czy ulepszyć.

Prof. Liliana Kiczak – Uczę, bo to lubię

14.03.2022

Profesor Liliana Kiczak z Katedry Biochemii i Biologii Molekularnej o zamiłowaniu do prowadzenia zajęć, kontaktu z młodymi i przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczenia przyszłym weterynarzom.

Dzień Otwarty online na UPWr

11.03.2022

Już 17 marca odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podczas którego kandydaci mogą zapoznać się z ofertą dydaktyczną UPWr i obejrzeć Q&A ze studentami uczelni.

Prof. Kowalczyk: – Zootechnika to przypadek, ale nie żałuję

10.03.2022

Nowo mianowany prof. Artur Kowalczyk o tym, czego uczą nas ptaki, o ratowaniu głuszców i cietrzewi – gatunków zagrożonych wyginięciem, o tym, za co lubi wieś, dlaczego wybrał zootechnikę i dumie rodziców z jego osiągnięć.

Prof. Rekovets: – Przyjęliście mnie życzliwie

09.03.2022

Prof. Leonid Rekovets, paleontolog z Ukrainy od 20 lat pracujący na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, o bliskich walczących o wolność jego ojczyzny, o pomocy Polaków, o doświadczeniu sowieckiego systemu, współpracy międzynarodowej i o odkrywaniu przeszłości.

Wytrwałości, spokoju i… pokoju

08.03.2022

Kobiety. Demografia mówi, że jest ich więcej i żyją dłużej. Doświadczenie pokazuje, że leczą, karmią, chronią, bronią, ratują, wspierają, wychowują, kształcą… Gdyby mogły napisać scenariusz na 8 marca 2022 roku, na pewno zrobiłyby to inaczej. Lepiej, mądrzej, myśląc o innych.

Dziekanat – wczoraj i dziś

01.03.2022

Wiele osób, słysząc słowo dziekanat widzi oczami wyobraźni kilometrowe kolejki i naburmuszonych pracowników. 50 lat temu może i tak bywało, ale te krzywdzące stereotypy, które się utarły, już dawno nie są aktualne. Beata Małyska-Strzała, Monika Sentorek, Karolina Sendor, Alina Szczepaniak i Agnieszka Siedlecka-Baniak z dziekanatu Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt mówią o tym, jak jest dziś.

Mamy budżet partycypacyjny UPWr

28.02.2022

Budżety obywatelskie w miastach powoli stają się stałym elementem budowania wspólnoty mieszkańców. Po tę ideę sięgnęły też uczelnie. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczyna nabór wniosków do uczelnianego budżetu partycypacyjnego.

Rektor do studentów, doktorantów i pracowników UPWr z Ukrainy i Białorusi

24.02.2022

List rektora prof. Jarosława Bosego do członków społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pochodzących z Ukrainy i Białorusi.

Dr Adamenko nagrodzona za badania nad nowymi napojami fermentowanymi

24.02.2022

Dr Kinga Adamenko została laureatką nagrody Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej w roku 2020. Naukowczynię Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nagrodzono w kategorii: wyróżniająca się rozprawa doktorska.

Prof. Rohm: – Nauka to pasja, w której nie ma przerw

23.02.2022

Nowo mianowany profesor Witold Rohm o współpracy i otwartości w nauce, o pewności co do jakości własnej pracy i wiedzy, ale też naukowych wyborach, mistrzach, pasji i odwadze, również do popełniania błędów.

EU-GREEN – UPWr, zrównoważony rozwój i Europejska Sieć Uniwersytetów

22.02.2022

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z ośmioma europejskimi uczelniami stara się o wejście do Europejskiej Sieci Uniwersytetów. Wniosek do Komisji Europejskiej składać będzie koordynator konsorcjum – Universidad de Extremadura z Hiszpanii.

Organizacja zajęć w semestrze letnim

22.02.2022

Do 27 marca zajęcia ogólnouczelniane i wykłady nadal prowadzone będą w trybie zdalnym. O przedmiotach kierunkowych decydują dziekani. Od 28 marca wszystkie zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej w siedzibie uczelni.

Studenci UPWr w V edycji Szkoły Liderów Lokalnych

21.02.2022

Trwa piąta edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Wśród uczestników jest aż ośmioro studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg