Wytrwałości, spokoju i… pokoju

Kobiety. Demografia mówi, że jest ich więcej i żyją dłużej. Doświadczenie pokazuje, że leczą, karmią, chronią, bronią, ratują, wspierają, wychowują, kształcą… Gdyby mogły napisać scenariusz na 8 marca 2022 roku, na pewno zrobiłyby to inaczej. Lepiej, mądrzej, myśląc o innych.

W ten szczególny czas nie tylko w imieniu swoim, ale całego męskiego grona pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu chcę wszystkim Kobietom naszej uczelni życzyć spokoju i pokoju. Chcę Wam podziękować za siłę i odwagę, za mądrość i troskę, za ciężką pracę i uśmiech w tej pracy, za niezłomność i wiarę, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie i może zmienić jeśli nie cały świat, to na pewno jednego człowieka.

W ten trudny dla wielu czas, pełen niepokoju i wyzwań, które znaliśmy tylko z filmów, książek i opowieści naszych dziadków Kobietom, Dziewczynom i Dziewczynkom –  wytrwałości, spokoju i… pokoju. Z całego serca.

prof. Jarosław Bosy

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu