wybierz kategorie wiadomości

Zmiany na UPWr: nowa organizacja uczelni

21.10.2019

Od października na uczelni obowiązują nowe dokumenty, między innymi statut, regulamin organizacyjny i regulamin pracy. To najważniejsze dokumenty określające kompetencje organów i funkcji kierowniczych, zadania jednostek, a także służbowe podległości pracowników.

Jedliniok w Gruzji

18.10.2019

„Batumi eh, Batumi, herbaciane pola Batumi...” A może raczej?: „Czy czuje pani czaczę, czy czaczę pani zna?” – Tbilisi i Batumi gorąco przyjęły występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok.

Uniwersytet Dzieci. To dopiero jest wyzwanie

17.10.2019

Dr Justyna Sołtysiak została wykładowcą roku akademickiego 2018/2019, a prof. Wojciech Niżański zdobył wyróżnienie. Tytuły przyznali słuchacze Uniwersytetu Dzieci, a nasi naukowcy podkreślają: – To satysfakcja, bo słuchacz trudny i wymagający.

Architektura krajobrazu. Pytania o przyszłość

16.10.2019

Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?

Ministerstwo wesprze festiwale nauki

10.10.2019

Prof. Ryszard Polechoński, koordynator środowiskowy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki podsumowuje tegoroczną edycję i zdradza zmiany, jakie czekają DFN.

7 najlepszych prowadzących – wyniki ankietyzacji

09.10.2019

Studenci ponownie ocenili swoich prowadzących – oto najlepsi ich zdaniem nauczyciele prowadzący zajęcia w letnim semestrze poprzedniego roku akademickiego.

Rektor Tadeusz Trziszka: – To rok przełomu

04.10.2019

Cel: 2025 rok – uniwersytet 3. generacji, 2030 – 4.0, czyli uniwersytet innowacyjny. Prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, tłumaczy, jakie najważniejsze wyzwania przyniesie nadchodzący rok akademicki.

Prof. Hartung: – Przyszłość to współpraca

03.10.2019

Prof. Jörg Hartung, którego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wyróżnia tytułem doktora honoris causa, opowiada, jak zmieniała się hodowla zwierząt, o odpowiedzialności człowieka i o… poezji

Inauguracja środowiskowa za nami

02.10.2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego z udziałem przedstawicieli wszystkich wrocławskich uczelni tradycyjnie już odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykład „Nauka dla przyszłości” wygłosił prof. Klaus von Klitinzg, laureat Nagrody Nobla.

Nowy film promocyjny UPWr

01.10.2019

Kilka miesięcy pracy, 18 lokalizacji, ponad 60 zaangażowanych osób z uczelni. Nowy rok akademicki rozpoczynamy nowym filmem promocyjnym.

Tłumy na VI Święcie sera i wina

23.09.2019

Kilka tysięcy wrocławian przyjechało do Pawłowic na VI Święto sera i wina. Nie tylko mogli kupić sery i wina, ale też wysłuchać gawędy Katarzyny Bosackiej i kibicować uczestnikom studenckiego konkursu o tytuł mistrza kuchni, w którym walczono o Nagrodę Rektora.

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego podbił Macedonię

11.09.2019

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wrócił z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Ohrid w Macedonii z nagrodami – za najlepsze wykonanie utworu sakralnego, dla najlepszego solisty, za znakomite wykonanie utworu macedońskiego.

Animacje o dyscyplinach: żywność

09.09.2019

UPWr ma 7 wiodących dyscyplin naukowych, w których prowadzi kształcenie studentów i doktorantów oraz badania naukowe. O każdej z dyscyplin powstaje animowany film – pierwszy z cyklu poświęcony jest technologii żywności i żywienia.

Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki (IUGG)

19.08.2019

27. walne zgromadzenie Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki (IUGG), które odbyło się w lipcu w Montrealu w Kanadzie połączono ze świętowaniem 100. rocznicy powstania Unii.

Student Sławek Banaś nie żyje

08.08.2019

Nie było spotkania bez Sławka. Gdzie się nie pojawił, zawsze wywoływał uśmiech na twarzach. Czy to żartem, czy swoim legendarnym „cześć, tu Sławomir!”. Sławek Banaś z Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zmarł nagle.

Czas na zawodowców z UPWr

24.07.2019

Hotel dla owadów, turbina wiatrowa zintegrowana z panelami fotowoltaicznymi czy izolowanie kurkuminy z kurkumy – to niektóre efekty mini projektów badawczych realizowanych we współpracy UPWr i szkółzawodowych w ramach unijnego projektu „Czas na zawodowców”.

Dolnośląski Festiwal Nauki: dołącz do zrzutki

08.07.2019

Trwa zrzutka na Dolnośląski Festiwal Nauki. Największy w Polsce cykl spotkań, wykładów i warsztatów, odbywający się już po raz 22. dostał mniejsze dofinansowanie. Zbiórka organizowana jest naserwisie zrzutka.pl

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w rankingu szanghajskim!

01.07.2019

W opublikowanym najnowszym rankingu szanghajskim UPWr w obszarze food science and technology zajął 208. miejsce na 300 najlepszych uczelni na świecie, a wrocławska weterynaria znalazła się na miejscu 241.

Nasi profesorowie na Spitzbergenie

10.06.2019

Jak wykorzystać grzyby do badania zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukają na wyspach na Morzu Arktycznym prof. Wojciech Pusz i prof. Jacek Urbaniak.

UPWr 2.0: zdobyliśmy projekt na rozwój uczelni

31.05.2019

NCBiR przyznało nam ponad 7 mln zł na wzbogacenie i poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej. Z programu POWER 3.5 skorzystają studenci, doktoranci, pracownicy i władze uczelni.

Jak to się robi w Ameryce?

30.05.2019

Jak wygląda studiowanie w Stanach Zjednoczonych? Na to pytanie odpowiadają dr hab. Andrzej Białowiec, Paweł Stępień i Kacper Świechowski, którzy wizytowali Iowa State University.