wybierz kategorie wiadomości

Studentki UPWr zdobyły Wrocławską Magnolię

29.05.2019

Joanna Dobrzańska i Sara Kanoza, absolwentki architektury krajobrazu, wyróżnione „Wrocławską Magnolią”. Ich prace magisterskie mają szansę na wykorzystanie w zadaniach miasta dotyczących zieleni.

Święto przyrodników za nami

27.05.2019

Zabawy dla dzieci, zajęcia tłumaczące, jak wygląda ul i co w tym ulu robią pszczoły, małe zoo, porady specjalistów i pasjonatów nauki – X Dni Przyrodników za nami. Podczas jarmarku wręczono też po raz drugi certyfikaty Zielonej Doliny.

Zmiany na UPWr: dydaktyka

27.05.2019

O zmianach w rekrutacji, tworzeniu nowych kierunków i prowadzeniu studiów w kontekście ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Europejska Noc Literatury na UPWr

23.05.2019

25 maja w gmachu głównym UPWr Roma Gąsiorowska przeczyta fragment „Pani Bovary” Flauberta. Będzie to jedno z 10 czytań, które odbędzie się w okolicach Placu Grunwaldzkiego w ramach Europejskiej Nocy Literatury.

Dni Przyrodników – pod znakiem miodu

22.05.2019

Tegoroczne Dni Przyrodników pełne będą atrakcji i dobrych pomysłów na zabawę, ale dociekliwi będą mogli też zasięgnąć porad u specjalistów. Spotkaniu na Pawłowicach tym razem patronować będą pszczoły.

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

VI Ogólnopolski Kongres Tutoringu na UPWr

21.05.2019

Jak rozwijać potencjał intelektualny studentów? Jak uczyć samodzielnej pracy? Jak poznawać mocne i słabe strony? Mamy 22 bezpłatne wejściówki dla naszych pracowników na dwudniowy kongres!

Zmiany na UPWr: nowy statut na finiszu

20.05.2019

Opracowanie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu weszło w ostatnią fazę. Władze uczelni zapraszają na spotkanie informacyjne i do zapoznania się ze statutem na e-platformie.

Koła naukowe ponownie na UPWr

17.05.2019

24. Międzynarodowa Konferencja i 36. Sejmik Studenckich Kół Naukowych zgromadziły na UPWr 530 studentów i opiekunów z całej Polski.

Wspieramy wyprawę weterynarzy do Kirgistanu

16.05.2019

18 maja do Kirgistanu zespół wolontariuszy fundacji Veterinary Foundation Poland rusza z kolejną edycją Veterinary Expedition - Kyrgyzstan. Polscy lekarze jadą szkolić kirgiskich kolegów. Objęliśmytę wyprawę patronatem naszej uczelni.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Zmiany na UPWr: Rada Uczelni

06.05.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

Chcesz studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym? Jest jeszcze szansa!

Wesołych Świąt!

18.04.2019

Niech wielkanocna nadzieja, dzięki której stajemy się lepsi, towarzyszy Wam przez cały rok, sprawiając, że problemy, jakie niesie ze sobą współczesny świat staną się prostsze do rozwiązania.

Poradnia Rozwoju Osobistego – dla studentów i doktorantów

17.04.2019

Zespół psychologów, pedagogów i psychoterapeutów wesprze w trudnych sytuacjach życiowych, pomoże w radzeniu sobie ze stresem i wskaże drogę rozwoju.

Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

15.04.2019

Ponad 40 nagród dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych studentów medycyny weterynaryjnej – kolejny rocznik odebrał dyplomy i może być dumny z uzyskania tytułu lekarza weterynarii.

Zmiany na UPWr: finansowanie

15.04.2019

Ustawa 2.0 wprowadza istotne zmiany w finansowaniu polskich uczelni – dziś wyjaśniamy przepisy, które weszły w życie w 2019 roku i zawiłości algorytmów, według których uczelniom przyznawane są pieniądze.

Pytony na UPWr z wyjątkowym terrarium

11.04.2019

Są trzy. Dwie samice i jeden samiec. Mają 5, 8 i 9 lat. Pytony królewskie, którymi opiekuje się Studenckie Koło Naukowe Mephitis, mają nowe terrarium na weterynarii UPWr.

Studenci niepełnosprawni na UPWr

05.04.2019

Przyzwyczailiśmy się, że niepełnosprawność jest w domyśle ruchowa. Tymczasem z roku na rok przybywa studentów z problemami psychicznymi. O studiowaniu opowiadają studenci niepełnosprawni, o formach pomocy – pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.

Studentka UPWr ratuje małpy w Azji

03.04.2019

Karolina Nowacka, studentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr studiuje w Chinach i jest wolontariuszką w ośrodku, do którego trafiają małpy konfiskowane handlarzom.

100 tysięcy dla kół naukowych na UPWr!

01.04.2019

Po 10 tysięcy dla 10 studenckich kół naukowych – tyle można zdobyć w konkursie na projekty badawcze. Wnioski trzeba złożyć do 10 kwietnia, a zrealizować projekt do końca roku kalendarzowego.