Koła naukowe ponownie na UPWr

24. Międzynarodowa Konferencja i 36. Sejmik Studenckich Kół Naukowych zgromadziły na UPWr 530 studentów i opiekunów z całej Polski.

Członkowie studenckich kół naukowych przyjechali na Międzynarodową Konferencję i Sejmik Studenckich Kół Naukowych. W sumie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu spotkało się 530 studentów i ich opiekunów – przyjechali m.in. z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

sejmik_skn-1

fot. Tomasz Lewandowski

W 17 sekcjach – 12 referatowych i 5 posterowych – studenci przedstawili 155 prac z biologii, hodowli zwierząt, biotechnologii, technologii żywności i żywności człowieka, geodezji, inżynierii kształtowania środowiska, weterynarii, nauk podstawowych, agrotechniki, ekologii i ochrony środowiska oraz ekonomii.

sejmik_skn-4

fot. Tomasz Lewandowski

Były więc prace o różnorodności gatunków ssaków Stobrowskiego Parku Krajobrazowego, zmianie mód na rasy psów, wegańskich piankach – innowacyjnych produktach rynku słodyczy, wykorzystaniu oleju konopnego i lnianego do produkcji suplementu diety przy użyciu drożdży, wykorzystaniu ultradźwięków do wspomagania procesu przygotowania ciasta drożdżowego, uwarunkowaniach do tracheoskopii u ptaków, norm EKG u gołębi sportowych, pobudzaniu przedsiębiorczego myślenia wśród studentów, działaniach ekologicznych stosowanych w przedsiębiorstwach, wytwarzaniu biogazu z produktów ubocznych rolnictwa i hydroponiczej uprawie sałaty.

sejmik_skn-5

fot. Tomasz Lewandowski

Najlepsi w każdej sekcji zostali nagrodzeni. Wykład o tajemniczym świecie drzew rozpoczynający dwa dni naukowych zmagań wygłosił dr hab. Przemysław Bąbelewski z Katedry Ogrodnictwa.

mj

studenci