wybierz kategorie wiadomości

UPWr charytatywnie

18.12.2020

Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.

Moja Turcja – wyjazd z ramach programu Erasmus+

14.12.2020

Norbert Saleta – student inżynierii środowiska UPWr – spędził rok w Stambule studiując na Yildiz Technical University. O swoich wrażeniach z wyjazdu w ramach programu Erasmus+ pisze krótko: – To zmieniło moje życie.

Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe

11.12.2020

Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Prof. Białowiec: – Projekty. To one napędzają naukę

08.12.2020

Nowo mianowany profesor Andrzej Białowiec o tym, że na odpady można patrzeć w perspektywie zysku, o biogospodarce, współpracy z przemysłem i o tym, jakie znaczenie ma we współczesnej nauce praca zespołowa.

Prof. Bronkowska: – Od tego co jemy zależy nasze zdrowie

24.11.2020

Nowo powołana prof. Monika Bronkowska z Katedry Żywienia Człowieka o tym, czym się różni jedzenie od żywienia, o mikrobiomie jelitowym, chorobach cywilizacyjnych i dietetycznych modach.

Zajęcia tylko zdalnie do końca semestru zimowego 2020/2021

10.11.2020

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć na terenie uczelni zostaje wstrzymane do 1 lutego 2021 roku – do końca semestru zajęcia będą realizowane zdalnie.

Prof. Krzysztof Sośnica: – Nauka jest żywiołem

06.11.2020

Krzysztof Sośnica, aktualnie najmłodszy profesor w Polsce, przewodniczący dyscypliny naukowej inżynieria lądowa i transport na UPWr o tym, jak buduje się zespół badawczy, czym w nauce jest współpraca, czego dzięki geodezji satelitarnej dowiedzieliśmy się o Ziemi i jak to jest tropić Einsteina.

Prof. Antoni Szumny: – Roślina nie jest fabryką chemiczną

04.11.2020

Nowo powołany prof. Antoni Szumny, kierownik Katedry Chemii na Uniwersytecie Przyrodniczym o tajemnicach roślin, modach w zielarstwie, odpowiedzialności naukowców i o tym, dlaczego książki naukowe można dzisiaj pisać na emeryturze.

Miasto przyznało stypendium dwóm studentkom UPWr

14.10.2020

47 studentów dostało stypendia przyznawane w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Z naszej uczelni wsparcie mają dwie studentki weterynarii.

Psycholog i covid: jak pomóc studentowi w kryzysie

13.10.2020

Konsultacje on-line i telefoniczne w samochodzie, na parkingu, w lesie, czy na łące – w normalnych okolicznościach nie do pomyślenia, ale pandemia pokazała, że kryzysowa sytuacja wymaga kryzysowych rozwiązań.

Kadencja 2020-2024: Gospodarka i innowacje

09.10.2020

Prorektor ds. innowacji i współpracy z gospodarką prof. Anna Chełmońska-Soyta: – Przygotowujemy się do nowej perspektywy budżetowej w Unii Europejskiej, w której istotny jest Zielony Ład. Ale nie tylko w biogospodarce widzimy możliwości komercjalizacji.

Zajęcia zdalnie do 30 października

09.10.2020

Prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do 30 października 2020 r. Wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie.

Kadencja 2020-2024: Zarządzanie i konsolidacja

07.10.2020

CIT, klinika i konsolidacja administracji – prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni prof. Adam Szewczuk o planach na nadchodzące cztery lata, o systemie oceny pracowników niebędących nauczycielami akademickimi i inwestycjach.

Kadencja 2020-2024: Studenci i dydaktyka

06.10.2020

Wiem, jaki mam mandat – prorektor ds. studenckich i edukacji prof. Damian Knecht o tym, na co mogą liczyć studenci, jak widzi rolę samorządu, procesy kształcenia i ankietyzacji.

Kadencja 2020-2024: Nauka i współpraca zagraniczna

05.10.2020

Najważniejsi są ludzie. Ich rozwój naukowy to rozwój uczelni – profesor Aneta Wojdyło, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, o sprawdzianie, jakim będzie najbliższa ewaluacja, i dążeniu do naukowej doskonałości.

Rektor profesor Jarosław Bosy o wspieraniu talentów, wewnętrznych awansach, konsolidacji jednostek, rozwoju dydaktyki i znaczeniu dla strategii udziału w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza: – Mamy potencjał. Mamy kompetentnych ludzi. Trzeba teraz ten potencjał i kompetencje rozwinąć.

Rektor Bosy i plany w kadencji 2020-2024

01.10.2020

Innowacyjna dydaktyka na UPWr

04.09.2020

Kształcenie studentów uczelni badawczej oznacza podnoszenie kompetencji badawczych, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, czy kreowania innowacyjnych rozwiązań. Co zrobiono w tym kierunku w mijającej kadencji?

9 mln z MNiSW na przebudowę Arki

31.08.2020

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek przekazał UPWr dotację w wysokości ponad 9 mln zł na przebudowę akademika na Biskupinie. Powstaną małe, niezależne mieszkania.

Prof. Niedźwiedź o tym, co łączy konia z człowiekiem

07.08.2020

Nowo mianowany profesor Artur Niedźwiedź tłumaczy, dlaczego koń jest modelowym zwierzęciem w badaniach nad astmą i syndromem metabolicznym i co z tych badań mogą wynieść ludzie.

Radosław Zajdel, doktorant w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki, zdobył stypendium w konkursie Narodowego Centrum Nauki ETIUDA 8. Wyjedzie na staż do Niemieckiej Agencji Kosmicznej

Grant z NCN na kosmiczny staż

03.08.2020

7 zawodów, które zdobędziesz na UPWr

30.07.2020

UPWr oferuje 28 przyrodniczych kierunków studiów i znacznie więcej zawodów, które można wykonywać po ich skończeniu. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych. Wszystkim kandydatom polecamy też bezpłatne kursy uzupełniające wiedzę z biologii i chemii.