eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Małgorzata Szczerbakowska: – W dydaktyce nie ma miejsca na nudę

11.04.2022

Lektorka języka angielskiego Małgorzata Szczerbakowska ze Studium Języków Obcych i Nauk Humanistyczno-Społecznych o miłości do języka angielskiego, do dydaktyki i o tym, jak ważne na zajęciach jest poczucie humoru.

Troje studentów z UPWr ze stypendium ministra

05.04.2022

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki, przysługujące studentom za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, zostało przyznane m.in. trojgu studentom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Study in Poland 2022. Wyzwania, egzamin i odpowiedzialność

04.04.2022

Tegoroczna konferencja „Study in Poland” pierwotnie miała dać odpowiedź na pytania, czym dzisiaj powinno być umiędzynarodowienie polskich uczelni i jak wpłynęła na nie digitalizacja przyspieszona przez pandemię, ale podczas dwudniowego spotkania we Wrocławiu jednym z istotniejszych tematów była wojna w Ukrainie i jej konsekwencje dla polskich uczelni.

Dziekanat – warto go odwiedzać

29.03.2022

Pracownicy dziekanatu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności o tym, jak wraz z informatyzacją uczelni zmienia się ich praca i o tym, że nie wszystko warto załatwiać online.

Study in Poland 2022

29.03.2022

Tegoroczna konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2022” miała dać odpowiedzi na pytania, jak powinno wyglądać umiędzynarodowienie polskich uczelni, zwłaszcza w kontekście doświadczenia pandemii. Dzisiaj jednak jednym z kluczowych wątków stała się wojna w Ukrainie i ponad 2 miliony uchodźców, którzy dotarli do Polski – wśród nich jest wielu studentów.

Czy biowęgiel może być toksyczny? Doktorantka Ewa Syguła to zbada

28.03.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Ewa Syguła w ramach projektu Preludium Bis zbada wpływ parametrów procesu pirolizy oraz właściwości substratu na uwalnianie lotnych związków organicznych z biowęgla.

Prof. Swianiewicz zbada polskie samorządy

24.03.2022

Projekt badawczy realizowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Instytutu Gospodarki Przestrzennej dotyczy struktur lokalnej władzy i stylów politycznego przywództwa w polskich samorządach. W tym roku rozpoczną się badania terenowe, wstępne wnioski będą znane za rok.

Przewodnik po kołach naukowych WBiNoŻ

23.03.2022

Studenckie koła naukowe – dla ambitnych, pomysłowych i głodnych wiedzy, którym same studia nie wystarczą.

Naukowcy z UPWr zajęli II miejsce na Wrocław Smart Water Hackathon

21.03.2022

Projekt prognozy zużycia wody przez mieszkańców Wrocławia zdobył drugie miejsce w tegorocznym Wrocław Smart Water Hackathon. Wśród autorów są naukowcy z UPWr: doktorant Kamil Smolak i dr Wiesław Fiałkiewicz z Instytutu Inżynierii Środowiska.

Prof. Korczyński: – Doktorat wdrożeniowy to sztuka partnerstwa

21.03.2022

Prof. Mariusz Korczyński, promotor doktoratu wdrożeniowego, realizowanego w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podkreśla, że podstawą współpracy doktoranta i naukowca jest partnerstwo obu stron.

Budżet partycypacyjny – jak to robią inni?

17.03.2022

Budżety obywatelskie, partycypacyjne czy pracownicze to właściwie już stały element budowania lokalnych wspólnot w miastach. Od niedawna takie rozwiązanie stosują też polskie uczelnie, z jednej strony realizując misję społecznej odpowiedzialności, z drugiej – oddając pole studentom i pracownikom, którzy najlepiej wiedzą, co chcieliby zmienić czy ulepszyć.

Ponad dwa miliony złotych na zbadanie ewolucji ziemskiego pola grawitacyjnego

16.03.2022

W ramach zwycięskiego projektu konkursu SONATA BIS 11, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, prof. Krzysztof Sośnica wraz z zespołem wykorzysta precyzyjne obserwacje laserowe i pomiary odległości do satelitów geodezyjnych, by dokładniej zbadać ewolucję ziemskiego pola grawitacyjnego.

Prof. Liliana Kiczak – Uczę, bo to lubię

14.03.2022

Profesor Liliana Kiczak z Katedry Biochemii i Biologii Molekularnej o zamiłowaniu do prowadzenia zajęć, kontaktu z młodymi i przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczenia przyszłym weterynarzom.

Prof. Oszmiański z Nagrodą Ministra

08.03.2022

Prof. Jan Oszmiański został wyróżniony Nagrodą Ministra za całokształt pracy naukowej. To jeden z najwybitniejszych w Polsce specjalistów zajmujących się badaniem polifenoli, związków o silnych właściwościach antyoksydacyjnych.

Jeszcze wrócimy do niepodległej Ukrainy

04.03.2022

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu studiuje około stu studentów z Ukrainy. W czwartek 24 lutego 2022 roku, zarówno ich życie, jak i ich rodaków, zmieniło się raz na zawsze. Studenci UPWr Myroslava Lutsiv, Viktoriia Mygal, Oleksandr Prokopiuk i Yaroslav Yarotnyk opowiadają o wojnie widzianej ich oczami.

Dziekanat – wczoraj i dziś

01.03.2022

Wiele osób, słysząc słowo dziekanat widzi oczami wyobraźni kilometrowe kolejki i naburmuszonych pracowników. 50 lat temu może i tak bywało, ale te krzywdzące stereotypy, które się utarły, już dawno nie są aktualne. Beata Małyska-Strzała, Monika Sentorek, Karolina Sendor, Alina Szczepaniak i Agnieszka Siedlecka-Baniak z dziekanatu Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt mówią o tym, jak jest dziś.

Doktorant wdrożeniowy z UPWr stworzy alternatywne antybiotyki z roślin

25.02.2022

Marcin Gumowski, doktorant wdrożeniowy Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pracuje nad stworzeniem preparatu antybiotykowego z roślin wyższych – do profilaktyki odchowu drobiu.

Magistrant, doktorant SD i bioinformatyka

25.02.2022

W Szkole Doktorskiej realizuje doktorat z bioinformatyki pod kierunkiem prof. Szydy. I jest na studiach magisterskich na tym samym kierunku. Krzysztof Kotlarz właśnie zdobył stypendium, pozwalające na udział w WCGALP 2022 “World Congress on Genetics Applied to Livestock Production”. To najważniejsza konferencja dla naukowców zajmujących się doskonaleniem genetycznym zwierząt gospodarskich.

EU-GREEN – UPWr, zrównoważony rozwój i Europejska Sieć Uniwersytetów

22.02.2022

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z ośmioma europejskimi uczelniami stara się o wejście do Europejskiej Sieci Uniwersytetów. Wniosek do Komisji Europejskiej składać będzie koordynator konsorcjum – Universidad de Extremadura z Hiszpanii.

Organizacja zajęć w semestrze letnim

22.02.2022

Do 27 marca zajęcia ogólnouczelniane i wykłady nadal prowadzone będą w trybie zdalnym. O przedmiotach kierunkowych decydują dziekani. Od 28 marca wszystkie zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej w siedzibie uczelni.

Studenci UPWr w V edycji Szkoły Liderów Lokalnych

21.02.2022

Trwa piąta edycja Szkoły Liderów Lokalnych. Wśród uczestników jest aż ośmioro studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 49

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png