eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

IQ Grape – UPWr poprawi lokalne wina

25.11.2019

Prawie 5 milionów złotych z budżetu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostaną naukowcy z UPWr na projekt, który ma poprawić jakość i rozpoznawalność dolnośląskich win.

Wyjazdy naukowe studentek WBiNoŻ

22.11.2019

Szkoła letnia w Chinach i Erasmus+ w Grecji – studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dają możliwość poznania innych krajów od naukowej strony. O swoich wyjazdach opowiadają studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Studentka UPWr laureatką międzynarodowego konkursu

21.11.2019

Kinga Sadowska została laureatką konkursu o stypendium projektowe Vectorworks i nagrodę Richarda Diehla za projekt rewitalizacji terenu przed dworcem Nadodrze, który stworzyła do pracy inżynierskiej.

Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić

20.11.2019

Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja

18.11.2019

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.

Pożegnanie profesor Dety Łuczyckiej

15.11.2019

Nie było dla niej problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jak mówią jej współpracownicy, miała charyzmę, była towarzyska i kochała zwierzęta. Profesor Deta Łuczycka zmarła po ciężkiej chorobie.

Prof. Janowski doktorem honoris causa UPWr

14.11.2019

Prof. Tomasz Janowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny specjalista z zakresu endokrynologii, o wyróżnieniu doktoratem honoris causa przez UPWr, zmianach w medycynie weterynaryjnej i zasadach ważnych w życiu.

Równość na UPWr: czas na dobre praktyki

12.11.2019

Prorektor Anna Chełmońska-Soyta: – Polityka prorównościowa jest istotna nie tylko na uczelniach. Nierówności hamują rozwój społeczeństw, a więc i nauki, i gospodarki. Dlatego na UPWr powstała Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Żegnamy profesora Szerszenia

08.11.2019

Był lubiany i miał dar skupiana ludzi wokół pomysłów i idei, których był autentyczną kopalnią. Profesor Leszek Szerszeń jak mało kto uważał, że nauka powinna interdyscyplinarnie spojrzeć na ochronę środowiska. Zmarł 2 listopada. Miał 91 lat.

Kolejne granty dla UPWr

06.11.2019

Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.

Pamiętamy o rektorach

31.10.2019

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości rozstrzygnięty

30.10.2019

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości, który wyłonił grupę najlepszych 20 polskich uczelni walczących o status uczelni badawczych, został rozstrzygnięty.

Czym jest czas?

25.10.2019

Czym jest czas? – pozornie jest to bardzo proste pytanie. Ale tylko pozornie. Wszystkim się wydaje, że przecież wiedzą jak zdefiniować czas. Natomiast, gdy mamy powiedzieć ścisłą definicję czasu – napotykamy trudności.

Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?

23.10.2019

Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?

Zmiany na UPWr: nowa organizacja uczelni

21.10.2019

Od października na uczelni obowiązują nowe dokumenty, między innymi statut, regulamin organizacyjny i regulamin pracy. To najważniejsze dokumenty określające kompetencje organów i funkcji kierowniczych, zadania jednostek, a także służbowe podległości pracowników.

Jedliniok w Gruzji

18.10.2019

„Batumi eh, Batumi, herbaciane pola Batumi...” A może raczej?: „Czy czuje pani czaczę, czy czaczę pani zna?” – Tbilisi i Batumi gorąco przyjęły występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok.

Uniwersytet Dzieci. To dopiero jest wyzwanie

17.10.2019

Dr Justyna Sołtysiak została wykładowcą roku akademickiego 2018/2019, a prof. Wojciech Niżański zdobył wyróżnienie. Tytuły przyznali słuchacze Uniwersytetu Dzieci, a nasi naukowcy podkreślają: – To satysfakcja, bo słuchacz trudny i wymagający.

Architektura krajobrazu. Pytania o przyszłość

16.10.2019

Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?

Ministerstwo wesprze festiwale nauki

10.10.2019

Prof. Ryszard Polechoński, koordynator środowiskowy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki podsumowuje tegoroczną edycję i zdradza zmiany, jakie czekają DFN.

  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 49

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png