Pamiętamy o rektorach

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.

To już tradycja, że przed 1 listopada studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedzają wrocławskie cmentarze przy ul. Smętnej, Grabiszyńskiej, Bardzkiej, Osobowickiej i Bujwida – porządkują groby rektorów naszej uczelni, pamiętają też o kwiatach i zniczach. Nie inaczej było w tym roku – na grobach Bronisława Jabłońskiego, Stanisława Tołpy, Henryka Balbierza, Michała Mazurkiewicza, Alfreda Senze i Aleksandra Tychowskiego zapłonęły znicze, świadectwo pamięci całego środowiska akademickiego naszej uczelni.

pro_memoria2019-1
Rektor Aleksander Tychowski był rektorem w latach 1955-1959
fot. Tomasz Lewandowski

– Tradycja nakazuje nam w ten szczególny czas pamiętać o bliskich, ale w naszym życiu ważni są nie tylko rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Ważni są też ludzie i dziedzictwo, jakie po nich zostało,  dzięki którym możemy rozwijać swoje zdolności, zainteresowania, zdobywać wykształcenie – powiedzieli redakcji „Głosu Uczelni” wolontariusze, którzy w tym roku porządkowali groby rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

pro_memoria2019-2
Rektor Ryszard Badura kierował uczelnią od 1969 do 1981 roku