wybierz kategorie wiadomości
Wiodące zespoły w praktyce
28.01.2021
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczynają swoją działalność Wiodące Zespoły Dydaktyczne. Dwa lata wcześniej powstały Wiodące Zespoły Badawcze. Ponieważ uniwersytet to nauka i dydaktyka, badania i kształcenie, jest oczywiste, że z czasem wiodące zespoły badawcze i dydaktyczne zaczną współdziałać.
Wiodące zespoły – patent na rozwój
27.01.2021
Obchodzący 70-lecie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wchodzi w swoją nową dekadę z wyjątkowo ambitnym planem. Jeśli się powiedzie – niewielka, specjalistyczna, lokalna uczelnia może, jako uniwersytet badawczy, stać się rozpoznawalnym w świecie ośrodkiem badań i kształcenia w trzech kluczowych dla ludzi obszarach: żywność – zdrowie – środowisko.
Zaczynamy rok jubileuszowy
25.01.2021
Rok 2021 to rok jubileuszu 70-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – To jak będziemy świętować tę rocznicę, w znacznej mierze zależy od sytuacji wynikającej z pandemii, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i zapowiada obchody na maj, podczas Dni Przyrodników, oraz na październik.
Koncert noworoczny: zebraliśmy 113 250 zł dla hospicjum
17.01.2021
Nawet w pandemii Uniwersytet Przyrodniczy był wierny tradycji – aukcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy prowadzona również on-line okazała się sukcesem.
Noworoczna aukcja na rzecz hospicjum dla dzieci
14.01.2021
Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci o jej podopiecznych, walce o pieniądze na systemowe wsparcie i pomoc. Rok 2020 był trudny, pandemia ograniczyła możliwości zdobywania funduszy. Dlatego tak ważna jest tegoroczna aukcja charytatywna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Naukowcy UPWr ze stypendiami Programu im. Bekkera
12.01.2021
Wśród 135 naukowców, którzy dostali stypendium NAWA z programu im. Mieczysława Bekkera jest czworo badaczy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To dr Paweł Hordyniec, dr Małgorzata Jarząbek-Rychard, dr Ewa Kozłowska i prof. Krzysztof Marycz.
Doktorantka UPWr w gremium EAAP
11.01.2021
EAAP – Europejska Federacja Nauk o Zwierzętach, to gremium zrzeszające najlepszych naukowców z całego świata z zakresu nauk zootechnicznych. Barbara Kosińska-Selbi, doktorantka prof. Joanny Szydy, weszła właśnie do Komisji ds. Bydła.
Prof. Szumny w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
07.01.2021
Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP ma za zadanie m.in. wypracować spójną strategię rozwoju dla rolnictwa i obszarów wiejskich. W jej gronie znaleźli się również naukowcy – UPWr reprezentuje prof. Antoni Szumny.
BECoop – bioenergia lokalnie
22.12.2020
UPWr partnerem międzynarodowego projektu BECoop, realizowanego w ramach Horyzontu 2020. Projekt ma na celu powierzenie społecznościom odpowiedzialności za lokalne wytwarzanie bioenergii.
Pomagamy Kasi – to nam pasi
21.12.2020
Katarzyna Wojtysiak. Pełna pomysłów i pasji, kochająca konie i uwielbiana przez studentów – po ciężkim wypadku samochodowym wymaga wsparcia. Przyjaciele organizują zbiórkę na jej rehabilitację.
Porady przyrodników na święta
21.12.2020
Kilka porad od ekspertów UPWr na czas przedświątecznych przygotowań – o niezdrowym smażeniu i zdrowych rybach, o kupowaniu karpi i choinek oraz świątecznych spacerach.
Grudniowe posiedzenie senatu
21.12.2020
Senatorowie uchwalili tryb i kryteria oceny nauczycieli, która zostanie przeprowadzona w 2025 r. oraz warunki rekrutacji i program kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr. Zatwierdzili także zmiany w statucie uczelni.
UPWr charytatywnie
18.12.2020
Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.
Powołano Radę Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego
17.12.2020
Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wniosek rektora prof. Jarosława Bosego powołał nową Radę Uczelni. Rada w obecnym składzie będzie działać do końca kadencji w 2023 roku.
Prof. Tadeusz Trziszka z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu
17.12.2020
Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu – za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.
Prawie 800 tys. zł z NCBiR na badania nad chłoniakami
15.12.2020
Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wspólnie z badaczami z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zdobyli najwyższą punktację. I dofinansowanie w kwocie blisko 2,5 miliona, z czego 800 tys. trafi na UPWr.
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla UPWr
14.12.2020
Prof. Anna Michalska-Ciechanowska i prof. Krzysztof Lejcuś z Uniwersytetu Przyrodniczego zostali wyróżnieni Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”.
Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe
11.12.2020
Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
100 dni przyspieszania
08.12.2020
Intensywnie. Konkretnie. Wszystko równocześnie. Takie określenia padają najczęściej, jeśli w otoczeniu prof. Jarosława Bosego zapytać, jak się pracuje z nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mija właśnie 100 dni odkąd prof. Bosy objął funkcję rektora.
Granty z NCN na badania wstępne
07.12.2020
Kolejne granty z programu Miniatura 4 zdobyły dr Joanna Bajzert i dr Agnieszka Żak z Katedry Immunologii, Patofizjologii i Prewencji Weterynaryjnej oraz dr Dominika Kulig i dr Żaneta Król-Kilińska z Katedry Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych.