eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotorelacja

05.12.2022

W ubiegłą sobotę dyplomy ukończenia studiów odebrali absolwenci Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Naukowcy UPWr w zespole misji GENESIS

02.12.2022

Europejska Agencja Kosmiczna przeznaczy 80 milionów euro na misję GENESIS. Ma ona dokonać czegoś, czego wcześniej nigdy nie udało się w badaniach satelitarnych i kosmicznych. Nowy satelita przyczyni się do zwiększenia dokładności pomiarów geodezyjnych na powierzchni Ziemi. W skład zespołu przygotowującego koncepcję misji weszło czterech naukowców z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki.

Projekty badawcze z Miniatury 6

01.12.2022

Dr Magdalena Domańska, dr Karolina Rak, dr Magdalena Rychlicka, dr Paulina Śliwka, dr Agata Wojciechowicz-Budzisz i prof. Grzegorz Zaleśny zdobyli finansowanie na projekty badawcze w konkursie Narodowego Centrum Nauki Miniatura 6.

Mamy trzech LIDER-ów! Sukces naukowców UPWr w konkursie NCBiR

30.11.2022

Projekty dr Karoliny Bierowiec, dr Agaty Mikołajczyk-Martinez oraz prof. Tomasza Hadasia zwyciężyły w XIII edycji konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER. Naukowcy UPWr otrzymają na swoje badania blisko 4,5 mln złotych.

Nie tylko nauka, ale też tańce i śpiewy

29.11.2022

Na UPWr studenci mogą rozwijać różne pasje, nie tylko te naukowe. Tym artystycznie utalentowanym uczelnia oferuje możliwość dołączenia do Akademickiego Chóru UPWr lub do Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego „Jedliniok”.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

28.11.2022

Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opuścił kolejny rocznik absolwentów.

„Robokrowa” – nowoczesny robot, który symuluje choroby

25.11.2022

Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, jako jedyni w Polsce, uczą się badania rektalnego zwierząt za pomocą ramienia haptycznego. To nowoczesny symulator, dzięki któremu przyszli lekarze weterynarii „diagnozują” najczęściej spotykane patologie w obrębie przewodu pokarmowego koni i krów na długo przed pierwszym kontaktem z żywym zwierzęciem.

Alan Gasiński: – W Szkole Doktorskiej UPWr znalazłem swoje miejsce

24.11.2022

Alan Gasiński w Szkole Doktorskiej pracuje nad słodowaniem nasion roślin strączkowych – otrzymywany w ten sposób nowy surowiec cechuje się m.in. większą zawartością białka. Jego promotorka prof. Joanna Kawa-Rygielska przyznaje, że Alan do SD dostał się za drugim podejściem, ale dzisiaj wyróżnia go kreatywność i samodzielność.

Michał Dudek ze Stypendium im. Alfreda Jahna

23.11.2022

Michał Dudek, doktorant z Instytutu Nauk o Glebie, Żywienia Roślin i Ochrony Środowiska, ze Stypendium im. Alfreda Jahna w zakresie nauk o Ziemi i środowisku. To kolejny doktorant UPWr wyróżniony w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia.

Biopolepszacz glebowy – eko pomysł SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska

22.11.2022

Statystyki pokazują, że w Polsce marnuje się prawie 5 mln ton żywności rocznie, z czego ponad 50 proc. trafia do śmieci z gospodarstw domowych. Studenci i naukowcy z UPWr postanowili zagospodarować część tych odpadów i stworzyć z nich biopolepszacz glebowy. Co na nim wyrośnie, przekonamy się już wkrótce. Przed budynkiem C-2 rozpoczęły się nasadzenia krzewów, traw, bylin i roślin cebulowych.

Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja

21.11.2022

Absolwenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, po raz pierwszy od rozpoczęcia pandemii, uroczyście świętowali odebranie dyplomów.

Daria Marczak ze stypendium dla doktorantów

18.11.2022

Daria Marczak, doktorantka z Instytutu Inżynierii Środowiska otrzymała Stypendium im. Mariana Suskiego w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych. Stypendium jest przyznawane w ramach wrocławskiego Studenckiego Programu Stypendialnego. Rok temu Daria w tym samym programie otrzymała wyróżnienie.

Czy rośliny lecznicze to przyszłość medycyny?

17.11.2022

Prof. Mehdi Rahimmalek – irański botanik i fitochemik, wraz z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zbada właściwości lecznicze irańskich gatunków roślin Lamiaceae i Apiaceae w ramach programu wymian naukowych NAWA.

UPWr w międzynarodowym projekcie SusPlant

09.11.2022

Naukowcy biorący udział w projekcie zbadają nastawienie i preferencje konsumentów do innowacyjnych produktów żywnościowych, m. in. zamienników mięsa, w społeczeństwach krajów uczestniczących w projekcie tj. Szwecji, Polski, Litwy, Ukrainy i Mołdawii. Wspólnie podjęte działania mają na celu rozeznanie podejścia konsumentów do nowych produktów na rynku oraz ułatwienie komponowania zdrowej i zrównoważonej diety.

Mamy najlepszy polski wynalazek

08.11.2022

Dr Agnieszka Krawczyk-Łebek z Katedry Chemii Żywności i Biokatalizy na XVI Międzynarodowej Wystawie Wynalazków „IWIS 2022” zdobyła Złoty Medal, a otrzymane przez nią w procesie biotransformacji nowe glikozydy flawonoidowe o potencjalnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym tytuł Najlepszego Polskiego Wynalazku.

Wytrwałość się opłaca – historia absolwenta lek. wet. Petera Stewarta

03.11.2022

Lek. wet. Peter Stewart, absolwent medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, większość swojej kariery spędził na leczeniu zwierząt w zoo w Dudley, w Wielkiej Brytanii. Po latach powrócił na UPWr, by przeprowadzić kurs z zakresu medycyny egzotycznych zwierząt.

Tworzymy zielone tętnice Wrocławia

03.11.2022

Zielone tętnice Wrocławia – miasto realizuje projekt absolwentki architektury krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Agaty Wałek. Prof. Monika Ziemiańska z kolei jest dla władz miasta wsparciem merytorycznym przy tym projekcie.

Dr Bury laureatem Nagrody Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

02.11.2022

Dr Grzegorz Bury z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został laureatem Nagrody Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań kosmicznych. Naukowca UPWr doceniono za wyznaczenie precyzyjnych orbit satelitów Globalnych Nawigacyjnych Systemów Satelitarnych (GNSS).

Trenerka SWiFS zdobyła złoty medal w turnieju Polish Open

28.10.2022

Iga Butrym wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite kobiet podczas turnieju Polish Open w Bielsku-Białej. Nauczycielka Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UPWr jest aktywną zawodniczką karate WKF i od 10 lat zdobywa medale na największych turniejach w Polsce i Europie.

Złoty Medal targów POLECO dla pomysłu naukowców UPWr

27.10.2022

Bezodpadowa, zeroemisyjna technologia selektywnego oczyszczania śródlądowych wód powierzchniowych – projekt realizowany przez Konsorcjum „TURAWA", którego liderem i partnerem naukowym był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, został wyróżniony Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu.

Studencie, daj sobie pomóc

25.10.2022

Centrum Wsparcia i Dostępności (CWiD) to pomoc psychologiczna, wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami, a także doradztwo zawodowe.

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 48

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png