eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Prof. Kawa-Rygielska: – Nasza marka to nie przypadek

17.06.2019

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.

Pokaz laserów podczas półmaratonu – fotorelacja

12.06.2019

15 czerwca trasa wrocławskiego półmaratonu po raz kolejny przebiegła wzdłuż Osi Grunwaldzkiej – podobnie jak w poprzednich latach Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetlił ją pokazem laserów.

UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

12.06.2019

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.

Nasi profesorowie na Spitzbergenie

10.06.2019

Jak wykorzystać grzyby do badania zmian klimatycznych? Odpowiedzi na to pytanie szukają na wyspach na Morzu Arktycznym prof. Wojciech Pusz i prof. Jacek Urbaniak.

Ławeczki absolwentów. Pierwsza na weterynarii

06.06.2019

Absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr ufundowali dwie ławeczki, które stanęły przed Katedrą Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów.

Nasi ludzie w Radzie Doskonałości Naukowej

04.06.2019

Prof. Agnieszka Kita, prof. Jacek Bania i prof. Andrzej Kotecki zostali wybrani do Rady Doskonałości Naukowej. Łącznie do Rady wybrano 141 naukowców, reprezentujących dyscypliny naukowe wyodrębnionezgodnie z Ustawą 2.0.

UPWr 2.0: zdobyliśmy projekt na rozwój uczelni

31.05.2019

NCBiR przyznało nam ponad 7 mln zł na wzbogacenie i poprawę jakości, skuteczności i dostępności oferty edukacyjnej. Z programu POWER 3.5 skorzystają studenci, doktoranci, pracownicy i władze uczelni.

Najlepsze piwa nagrodzone

28.05.2019

83 zgłoszone piwa, w tym 37 z browarów. Bardzo wysoki poziom i wyrównana konkurencja. Sędziowie Akademii Dobrego Piwa organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wybrali te najlepsze.

Majowe posiedzenie senatu

28.05.2019

Podczas posiedzenia ustalono program kształcenia w szkole doktorskiej oraz warunki i tryb przyjmowania kandydatów do szkoły. Senatorowie wyrazili także zgodę na rozpoczęcie współpracy z Instytutem Biologii Kręgowców Czeskiej Akademii Nauk.

Święto przyrodników za nami

27.05.2019

Zabawy dla dzieci, zajęcia tłumaczące, jak wygląda ul i co w tym ulu robią pszczoły, małe zoo, porady specjalistów i pasjonatów nauki – X Dni Przyrodników za nami. Podczas jarmarku wręczono też po raz drugi certyfikaty Zielonej Doliny.

Zmiany na UPWr: dydaktyka

27.05.2019

O zmianach w rekrutacji, tworzeniu nowych kierunków i prowadzeniu studiów w kontekście ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Europejska Noc Literatury – czytaliśmy na UPWr

27.05.2019

Fragment „Pani Bovary” Flauberta przedstawiła w gmachu głównym UPWr Roma Gąsiorowska. Było to jedno z 10 czytań, które w sobotnią noc rozbrzmiały w okolicy Placu Grunwaldzkiego.

Europejska Noc Literatury na UPWr

23.05.2019

25 maja w gmachu głównym UPWr Roma Gąsiorowska przeczyta fragment „Pani Bovary” Flauberta. Będzie to jedno z 10 czytań, które odbędzie się w okolicach Placu Grunwaldzkiego w ramach Europejskiej Nocy Literatury.

Dni Przyrodników – pod znakiem miodu

22.05.2019

Tegoroczne Dni Przyrodników pełne będą atrakcji i dobrych pomysłów na zabawę, ale dociekliwi będą mogli też zasięgnąć porad u specjalistów. Spotkaniu na Pawłowicach tym razem patronować będą pszczoły.

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

VI Ogólnopolski Kongres Tutoringu na UPWr

21.05.2019

Jak rozwijać potencjał intelektualny studentów? Jak uczyć samodzielnej pracy? Jak poznawać mocne i słabe strony? Mamy 22 bezpłatne wejściówki dla naszych pracowników na dwudniowy kongres!

Zmiany na UPWr: nowy statut na finiszu

20.05.2019

Opracowanie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu weszło w ostatnią fazę. Władze uczelni zapraszają na spotkanie informacyjne i do zapoznania się ze statutem na e-platformie.

Antropolodzy z UPWr będą badać Górne Łużyce

15.05.2019

Antropolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dostaną 300 tysięcy euro na projekt edukacyjno-badawczy „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” – z Funduszu Rozwoju Regionalnego UE w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Zmiany na UPWr: współpraca z gospodarką

13.05.2019

Ustawa 2.0 pozostawia uczelniom dużą swobodę w podejmowaniu decyzji o kierunkach i formach współpracy z gospodarką, ale jej efekty będą miały znaczenie dla wyników ewaluacji działalności uczelni.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Zmiany na UPWr: Rada Uczelni

06.05.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.

  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 62

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png