Majowe posiedzenie senatu

Podczas posiedzenia ustalono program kształcenia w szkole doktorskiej oraz warunki i tryb przyjmowania kandydatów do szkoły. Senatorowie wyrazili także zgodę na rozpoczęcie współpracy z Instytutem Biologii Kręgowców Czeskiej Akademii Nauk.

Majowe posiedzenie senatu rozpoczęto od wręczenie prof. Anecie Wojdyło dokumentu potwierdzającego na stanowisku profesora zwyczajnego.

Następnie senatorowie zatwierdzili porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• Zatwierdzenia łącznego sprawozdania finansowego UPWr za rok 2018,

• Ustalenia programu kształcenia w szkole doktorskiej UPWr,

• W sprawie warunków i trybu przyjmowania kandydatów do szkoły doktorskiej w roku akademickim 2019/2020,

• Wyrażenia zgody za zawarcie przez rektora umowy o współpracy między UPWr a Instytutem Biologii Kręgowców Czeskiej Akademii Nauk,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Karola Wolskiego,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Leonida Rekovetsa,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr hab. Anny Lipowicz,

• Przedłużenia zatrudnienia na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Bogusławowi Fuchsowi.

W części referatowej przedstawiono sprawozdania i dyskutowano na temat:

• Wykonania planu rzeczowo-finansowego w zakresie remontów za rok 2018,

• Wykonania planu rzeczowo-finansowego w zakresie inwestycji budowlanych za rok 2018,

• Wdrażania Ustawy 2.0 na UPWr,

• Edukacji XXI wieku – najnowszych trendów i technologii.

mj

wydarzenia