eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Studenci UPWr z medalem za oczyszczanie powietrza

27.11.2019

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wrócili z USA z brązowym medalem iGEM za filtry mikrobiologiczne z drożdży oczyszczające powietrze z metali ciężkich.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

25.11.2019

Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Wyjazdy naukowe studentek WBiNoŻ

22.11.2019

Szkoła letnia w Chinach i Erasmus+ w Grecji – studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dają możliwość poznania innych krajów od naukowej strony. O swoich wyjazdach opowiadają studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Studentka UPWr laureatką międzynarodowego konkursu

21.11.2019

Kinga Sadowska została laureatką konkursu o stypendium projektowe Vectorworks i nagrodę Richarda Diehla za projekt rewitalizacji terenu przed dworcem Nadodrze, który stworzyła do pracy inżynierskiej.

Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić

20.11.2019

Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja

18.11.2019

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.

Prof. Janowski doktorem honoris causa UPWr

14.11.2019

Prof. Tomasz Janowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny specjalista z zakresu endokrynologii, o wyróżnieniu doktoratem honoris causa przez UPWr, zmianach w medycynie weterynaryjnej i zasadach ważnych w życiu.

Równość na UPWr: czas na dobre praktyki

12.11.2019

Prorektor Anna Chełmońska-Soyta: – Polityka prorównościowa jest istotna nie tylko na uczelniach. Nierówności hamują rozwój społeczeństw, a więc i nauki, i gospodarki. Dlatego na UPWr powstała Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Kolejne granty dla UPWr

06.11.2019

Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.

Pamiętamy o rektorach

31.10.2019

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.

Czym jest czas?

25.10.2019

Czym jest czas? – pozornie jest to bardzo proste pytanie. Ale tylko pozornie. Wszystkim się wydaje, że przecież wiedzą jak zdefiniować czas. Natomiast, gdy mamy powiedzieć ścisłą definicję czasu – napotykamy trudności.

Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?

23.10.2019

Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?

Zmiany na UPWr: nowa organizacja uczelni

21.10.2019

Od października na uczelni obowiązują nowe dokumenty, między innymi statut, regulamin organizacyjny i regulamin pracy. To najważniejsze dokumenty określające kompetencje organów i funkcji kierowniczych, zadania jednostek, a także służbowe podległości pracowników.

Jedliniok w Gruzji

18.10.2019

„Batumi eh, Batumi, herbaciane pola Batumi...” A może raczej?: „Czy czuje pani czaczę, czy czaczę pani zna?” – Tbilisi i Batumi gorąco przyjęły występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok.

Uniwersytet Dzieci. To dopiero jest wyzwanie

17.10.2019

Dr Justyna Sołtysiak została wykładowcą roku akademickiego 2018/2019, a prof. Wojciech Niżański zdobył wyróżnienie. Tytuły przyznali słuchacze Uniwersytetu Dzieci, a nasi naukowcy podkreślają: – To satysfakcja, bo słuchacz trudny i wymagający.

Architektura krajobrazu. Pytania o przyszłość

16.10.2019

Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?

Ministerstwo wesprze festiwale nauki

10.10.2019

Prof. Ryszard Polechoński, koordynator środowiskowy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki podsumowuje tegoroczną edycję i zdradza zmiany, jakie czekają DFN.

7 najlepszych prowadzących – wyniki ankietyzacji

09.10.2019

Studenci ponownie ocenili swoich prowadzących – oto najlepsi ich zdaniem nauczyciele prowadzący zajęcia w letnim semestrze poprzedniego roku akademickiego.

Rektor Tadeusz Trziszka: – To rok przełomu

04.10.2019

Cel: 2025 rok – uniwersytet 3. generacji, 2030 – 4.0, czyli uniwersytet innowacyjny. Prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, tłumaczy, jakie najważniejsze wyzwania przyniesie nadchodzący rok akademicki.

Prof. Hartung: – Przyszłość to współpraca

03.10.2019

Prof. Jörg Hartung, którego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wyróżnia tytułem doktora honoris causa, opowiada, jak zmieniała się hodowla zwierząt, o odpowiedzialności człowieka i o… poezji

Inauguracja środowiskowa za nami

02.10.2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego z udziałem przedstawicieli wszystkich wrocławskich uczelni tradycyjnie już odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykład „Nauka dla przyszłości” wygłosił prof. Klaus von Klitinzg, laureat Nagrody Nobla.

  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 40

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png