wybierz kategorie wiadomości

Zmarł prof. Eugeniusz Kołota – był prawdziwym autorytetem

05.04.2017

Dwa lata temu świętował jubileusz 50-lecia pracy naukowej i dydaktycznej, a w dowód uznania został honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych. Pożegnaliśmy prof. Eugeniusza Kołotę, który zmarł po krótkiej chorobie.

Marcowe posiedzenie senatu

04.04.2017

Zmieniono nazwę Wydziału Nauk o Żywności na Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, zatwierdzono główne kierunki działalności UPWr w kadencji 2016-2020 oraz przekazanie udziałów uczelni we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ na rzecz Skarbu Państwa.

Pomagamy dzieciom z Kamerunu

03.04.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja „Serce dla Afryki” organizują zbiórkę pieniędzy i artykułów papierniczych dla szkoły w Garoua Boulai w Kamerunie. Akcja potrwa od 24 do 27 kwietnia 2017 r.

Dziewczyny będą rządzić!

31.03.2017

Zdrowa, aktywna, świadoma – to jeden z paneli dyskusyjnych, na którzy zaprasza samorząd studencki Uniwersytetu Przyrodniczego. Od 3 do 7 kwietnia będzie trwał międzyuczelniany projekt „Kobieta Liderem”. Nasze studentki zapraszają we wtorek, 4 kwietnia.

W nauce pierwsze jest założenie

29.03.2017

Dr Jarosław Waroszewski z Instytutu Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska dostał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców. W swoich badaniach analizuje, jak domieszka lessów do gleb zmienia ich rozwój.

Dendrologiczne osobliwości – opracowujemy karty drzew

28.03.2017

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opracowują dla urzędu miasta karty tzw. dendrologicznych osobliwości – wyjątkowo cennych okazów drzew (a docelowo i krzewów).

Światowy Dzień Wody 2017

22.03.2017

Niezbędna do życia, ale wciąż marnotrawiona, zanieczyszczana, trudno dostępna. W Światowy Dzień Wody piszemy o problemach i prognozach – niestety niezbyt optymistycznych. I o tym, co o wodzie wie UPWr.

Energia wprost z przyrody

21.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był pierwszą polską uczelnią, która uruchomiła studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Nic dziwnego, że stawia też na OŹE we własnej infrastrukturze.

Stypendia ministra: za ambicję i wytrwałość

20.03.2017

Dostały stypendium ministra – za wybitne osiągnięcia. Cztery dziewczyny. Zdolne, pracowite i ambitne. Małgorzata Skarbek, Małgorzata Ponikowska, Magdalena Rakicka i Sabina Lachowicz.

Dni otwarte 2017

16.03.2017

16 i 17 marca Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera swoje laboratoria, pracownie, sale i kliniki, aby pochwalić się tym, co ma najlepszego i zachęcić młodych do studiowania.

Atlas Zasobów Otwartych Nauki (AZON)

15.03.2017

Na UPWr ruszyły prace nad nowym projektem, którego efektem będzie internetowa platforma informacyja gromadząca i udostępniająca zasoby wrocławskiej nauki.

Pysia zamieszkała w uczelnianym terrarium

13.03.2017

Pysia to prawie 2,5-metrowy wąż boa, który przestał się mieścić w mieszkaniu pana Tomasza. Właściciel zadzwonił więc po pomoc na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Prace magisterskie jak poradniki dietetyczne

10.03.2017

Cztery prace magisterskie przygotowywane na Wydziale Nauk o Żywności przez studentki technologii żywności i żywienia człowieka będą miały postać ilustrowanych poradników dietetycznych dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Być jak Maria Curie-Skłodowska?

08.03.2017

Była pierwszą Polką i pierwszą kobietą w ogóle, którą doceniono Nagrodą Nobla – i to dwukrotnie (choć po raz pierwszy razem z mężem Piotrem). Czy dzisiaj kobietom w nauce jest łatwiej?

PAWER – aby ułatwić studencką mobilność

07.03.2017

O wsparciu studenckiej mobilności przez stworzenie międzynarodowego systemu przeliczania ocen i punktów zdobytych na studiach rozmawiało na UPWr 36 partnerów nowego projektu.

Wernisaż wystawy o ogrodach Lenné

06.03.2017

Do końca marca w patio Uniwersytetu Przyrodniczego można oglądać wystawę poświęconą życiu i pracy Petera Josepha Lenné. W jej otwarciu uczestniczyli m.in. prorektor Jarosław Bosy i konsul Niemiec Elisabeth Wolbers.

Noc z siatkówką jest dla Ciebie

06.03.2017

10 marca studenci Uniwersytetu Przyrodniczego przeżyją emocjonującą noc – AZS i samorząd studentów zapraszają na turniej piłki siatkowej.

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie!

02.03.2017

Prof. Monika Bronkowska z Wydziału Nauk o Żywności wyjaśnia, czy warto pościć i czym się różni post od głodówki.

Wspieramy „Talent miłosierdzia”

01.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2017

Na posiedzeniu poruszono sprawę warunków socjalno-bytowych studentów, działalności biblioteki i Studium Języków Obcych, jak również podjęto uchwały dotyczące kierunków studiów i efektówkształcenia.

Mistrzowskie, jak rzadko które – parki i ogrody Lenné w Polsce

28.02.2017

Polsko-niemiecką wystawę poświęconą dziełom wybitnego architekta krajobrazu i artysty-ogrodnika, Petera Josepha Lenné, który zaprojektował m.in. park Szczytnicki, można będzie obejrzeć w marcu w patio gmachu głównego.