wybierz kategorie wiadomości

Energia wprost z przyrody

21.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był pierwszą polską uczelnią, która uruchomiła studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Nic dziwnego, że stawia też na OŹE we własnej infrastrukturze.

Stypendia ministra: za ambicję i wytrwałość

20.03.2017

Dostały stypendium ministra – za wybitne osiągnięcia. Cztery dziewczyny. Zdolne, pracowite i ambitne. Małgorzata Skarbek, Małgorzata Ponikowska, Magdalena Rakicka i Sabina Lachowicz.

Dni otwarte 2017

16.03.2017

16 i 17 marca Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera swoje laboratoria, pracownie, sale i kliniki, aby pochwalić się tym, co ma najlepszego i zachęcić młodych do studiowania.

Pysia zamieszkała w uczelnianym terrarium

13.03.2017

Pysia to prawie 2,5-metrowy wąż boa, który przestał się mieścić w mieszkaniu pana Tomasza. Właściciel zadzwonił więc po pomoc na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Prace magisterskie jak poradniki dietetyczne

10.03.2017

Cztery prace magisterskie przygotowywane na Wydziale Nauk o Żywności przez studentki technologii żywności i żywienia człowieka będą miały postać ilustrowanych poradników dietetycznych dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Być jak Maria Curie-Skłodowska?

08.03.2017

Była pierwszą Polką i pierwszą kobietą w ogóle, którą doceniono Nagrodą Nobla – i to dwukrotnie (choć po raz pierwszy razem z mężem Piotrem). Czy dzisiaj kobietom w nauce jest łatwiej?

PAWER – aby ułatwić studencką mobilność

07.03.2017

O wsparciu studenckiej mobilności przez stworzenie międzynarodowego systemu przeliczania ocen i punktów zdobytych na studiach rozmawiało na UPWr 36 partnerów nowego projektu.

Wernisaż wystawy o ogrodach Lenné

06.03.2017

Do końca marca w patio Uniwersytetu Przyrodniczego można oglądać wystawę poświęconą życiu i pracy Petera Josepha Lenné. W jej otwarciu uczestniczyli m.in. prorektor Jarosław Bosy i konsul Niemiec Elisabeth Wolbers.

Noc z siatkówką jest dla Ciebie

06.03.2017

10 marca studenci Uniwersytetu Przyrodniczego przeżyją emocjonującą noc – AZS i samorząd studentów zapraszają na turniej piłki siatkowej.

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie!

02.03.2017

Prof. Monika Bronkowska z Wydziału Nauk o Żywności wyjaśnia, czy warto pościć i czym się różni post od głodówki.

Wspieramy „Talent miłosierdzia”

01.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.

Płatne staże dla studentów – przedłużony nabór!

27.02.2017

194 studentów Uniwersytetu Przyrodniczego odbyło 3-miesięczne płatne staże w ponad 100 firmach. Dla studentów zootechniki i Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego nabór do drugiej edycji staży przedłużony do 5 maja!

VII Szalona Studencka Noc Naukowa

24.02.2017

Mity na temat człowieka, pszczół, wody, zwierząt egzotycznych, tańców ludowych, a nawet łowiectwa… Koła naukowe UPWr obaliły w czwartkową noc niejedną plotkę i bujdę.

Uwaga: jest uczelniany konkurs dla doktorantów!

20.02.2017

W tym konkursie liczy się pomysł, potencjał naukowy i innowacyjny oraz interdyscyplinarność. Wygrać można 60 tysięcy złotych – na badania i na staże.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Floryda

20.02.2017

Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Florydę.

Konkurs na logo Zielonej Doliny

17.02.2017

Zaprojektuj logotyp najważniejszego w tym momencie przedsięwzięcia UPWr – programu „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” i wygraj 5 tys. zł.

Nowa infrastruktura badawcza nauk o Ziemi

16.02.2017

Nasi naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr uczestnikami prestiżowego projektu obserwacji płyty europejskiej. Ośrodek Przetwarzania Informacji – PIB podpisał umowę na realizację programu EPOS-PL.

Będą kolejne studia polsko-chińskie?

13.02.2017

Przedstawiciele Hunan Agricultural University of Changsha prowadzą rozmowy na Uniwersytecie Przyrodniczym o poszerzeniu współpracy naukowej.

Ostatnie dni rekrutacji na studia II stopnia

09.02.2017

Tylko do 16 lutego trwa rekrutacja na studia II stopnia na UPWr. Na 19 kierunkach (z ponad trzydziestoma specjalnościami) na przyszłych magistrów czeka 1038 miejsc. Najwięcej na technologii żywności i żywieniu człowieka.

Uwarzyli najlepsze piwo na świecie

07.02.2017

Piwo warzone przez absolwentów Wydziału Nauk o Żywności UPWr we wrocławskim Browarze Stu Mostów zdobyło tytuł najlepszego nowego piwa na świecie 2016.

Edukacja a innowacje

07.02.2017

O tym, jak edukacja pomoże w kształtowaniu kultury innowacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i jakie plany na kadencję 2016-2020 ma prorektor Józef Sowiński.