wybierz kategorie wiadomości

Centrum Kształcenia Ustawicznego – zajęcia dla małych i dużych

22.06.2017

Uczniowie VII LO właśnie skończyli warsztaty na weterynarii, niedługo ruszają bezpłatne zajęcia dla winiarzy i hodowców roślin. CKU oferuje zajęcia dla dzieci, specjalistyczne warsztaty i studia podyplomowe – jest z czego wybierać.

W nocy na UPWr: pokaz laserów podczas półmaratonu

20.06.2017

Prawie 10 tys. osób przebiegło przez plac Grunwaldzki i ulicę Norwida podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tematem przewodnim biegu był film, więc UPWr rozświetlił swoje budynki pokazem laserowym w rytm muzyki z „Matrixa”.

Czy biotechnologia uratuje świat?

19.06.2017

Z Jensem Nielsenem – specjalistą od metabolizmu drożdży, ludzkiej flory jelitowej oraz produkcji biopaliw i biochemikaliów – rozmawiamy o tym, czy możliwy jest świat bez ropy, jak bakterie w jelitach wpływają na nasze zdrowie i czy kiedyś to właśnie bakterie nas uzdrowią.

Granty „Preludium” NCN dla naszych doktorantek

14.06.2017

Trzy doktorantki z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr z grantami NCN na badania.

„Sonata” NCN na badania margaretek

13.06.2017

Dr Kamil Konowalik z Zakładu Biologii Roślin na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt dostał grant z Narodowego Centrum Nauki na badania nad karpackimi jastrunami, czyli nad margaretkami.

UPWr w rankingu „Perspektyw”

12.06.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 32. miejsce w rankingu uczelni wyższych z całej Polski. Najlepsi jesteśmy w innowacyjności.

Granty NCN dla doktorantek biotechnologii

09.06.2017

Trzy granty z programu Preludium 12 Narodowe Centrum Nauki przyznało doktorantkom Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Dofinansowanie do badań – łącznie ok. 250 tysięcy złotych – dostaną Dorota Rzechonek, Joanna Kozłowska i Sandra Sordon.

Zgłoś się do Studenckiego Programu Stypendialnego

08.06.2017

Tylko do 30 czerwca studenci wyjeżdżający za granicę i doktoranci ze szczególnymi osiągnięciami mogą składać wnioski o stypendium finansowane ze środków gminy Wrocław.

Granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

08.06.2017

Laureaci 25. edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostali blisko 3 miliony. Wśród 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców jest Karina Wilgan i Paulina Nowicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Współpraca weterynarii z Agri Plus

07.06.2017

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu podpisał umowę o współpracy z poznańską spółką Agri Plus, jednym z największych w kraju producentów trzody chlewnej.

Geodeci wygrywają!

06.06.2017

Na 35 drużyn z 16 uczelni z kraju zajęli II miejsce. Studenci geodezji i kartografii – Barbara Kasieczka i Kamil Smolak uczestniczyli w I edycji mistrzostw geoinformatycznych GIS Challenge.

Uniwersytet Dzieci – 10 lat rozbudzania ciekawości

06.06.2017

Trwa rekrutacja na kolejny semestr Uniwersytetu Dzieci – zajęcia od lat prowadzą również naukowcy UPWr. Dr Wojciech Kilian i Agata Włóka zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz lekcji w ciągu 10 lat działania uniwersytetu.

Przebadaj swoją klimatyzację

02.06.2017

9 czerwca (piątek) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będzie można sprawdzić czy klimatyzacja w naszym samochodzie jest zagrzybiona i może nam zaszkodzić.

Młodzi, zdolni, z talentami

01.06.2017

Dolnośląski Klub Kapitału wybrał laureatów konkursu „Młode Talenty”. Z naszej uczelni wyróżniono Grzegorza Burego i Radosława Zajdla – w kategorii „Sukces w zakresie innowacji” oraz Kingę Pilarską – za działalność społeczną.

Majowe posiedzenie senatu

31.05.2017

Uchwały dotyczące planu rzeczowo-finansowego, powołanie podwójnie dyplomowanej specjalności na zootechnice oraz strategia działań w zakresie transferu wiedzy i nowych przedsięwzięć B+R – oto najważniejsze punkty majowego posiedzenia senatu.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Tajlandia

31.05.2017

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Tajlandię.

„Studia w pigułce” 2017

29.05.2017

Uczniowie z Wrocławia i okolic, którzy myślą o podjęciu studiów przyrodniczych, mogli się przekonać, jak to jest być studentem podczas specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym.

XIV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

26.05.2017

Troje absolwentów architektury krajobrazu na UPWr zostało nagrodzonych w konkursie na najlepsze prace magisterskie, a prof. Andrzej Drabiński otrzymał medal „Zasłużony dla Wrocławia”.

Konferencja kół naukowych na UPWr

26.05.2017

Jak co roku w maju na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Studencki weekend: UPnalia i musical BeerON

25.05.2017

26 maja – UPnalia w rytmie disco, organizowane wspólnie z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych, 28 maja – musical BeerON, w którym łączą siły studenci czterech wrocławskich uczelni. Zapraszamy!

UPWr z logo Human Resources Excellence in Research

24.05.2017

Po tym jak przyjrzeliśmy się uczelnianym standardom i wdrożyliśmy zasady Europejskiej Karty Naukowca Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research.