wybierz kategorie wiadomości

Nowe polsko-chińskie studia na UPWr – rekrutacja

20.11.2017

Do architektury krajobrazu dołączyły ogrodnictwo i zootechnika. Teraz również na tych studiach będzie można wybrać polsko-chińską specjalność i spędzić rok w Chinach.

Święto nauki we Wrocławiu

16.11.2017

W 72. rocznicę pierwszego akademickiego wykładu na Uniwersytecie Wrocławskim obchodzono uroczyście święto nauki. Były nagrody, wyróżnienia, słowa uznania i wykład przewodniczącego KRUWiO, prof. Marka Ziętka.

Doktorat honoris causa dla prof. Grzywacza

13.11.2017

Prof. Andrzej Grzywacz, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, były przewodniczący Konwentu UPWr o pasji naukowca, służbie, Wrocławiu i miłości do przyrody.

Polska Nagroda Innowacyjności dla Centrum Diagnostyki UPWr

08.11.2017

Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych UPWr wyróżnione Polską Nagrodą Innowacyjności 2017.

Z dyplomem UPWr na wolontariat w Afryce

07.11.2017

Roksana Barska, absolwentka inżynierii i gospodarki wodnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, przez miesiąc pracowała jako wolontariuszka w Etiopii. Uczyła matematyki.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

04.11.2017

Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Przyrodnicy o zieleni na cmentarzach

31.10.2017

Polskie cmentarze mogłyby być ogrodami pamięci, a są betonowymi pustyniami. Przyrodnicy z niepokojem obserwują zmiany w wyglądzie nekropolii.

Studenci sprzątali groby rektorów UPWr

31.10.2017

Grupa studentów-wolontariuszy po raz kolejny przed 1 listopada porządkowała groby rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

II Forum Inteligentnego Rozwoju – było nas widać

27.10.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był współorganizatorem II Forum Inteligentnego Rozwoju. Zaprosiliśmy swoich gości, prelegentów, zaprezentowaliśmy najaktywniejsze koła naukowe i najciekawsze publikacje.

Unihokej i nie tylko – rusza nowy sezon sportowy

27.10.2017

Na specjalne życzenie studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu powołało nową sekcję – unihokeja. Od października rekordy popularności bije cross training. Ale jest też wiele innych dyscyplin, w których można się wyszaleć w tym roku.

Grant z „Miniatury” na badania molekularne

26.10.2017

Dr Sylwia Cyboran-Mikołajczyk z Katedry Fizyki i Biofizyki dostała grant w „Miniaturze” – 50 tys. na badania molekularne skutków oddziaływania cyjanidyny i jej glikozydów jako nutraceutyków z komórkami, błonami komórkowymi oraz lipidowymi modelami błon komórkowych.

Tournée zespołu „Jedliniok”: USA i Kanada

25.10.2017

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Stany Zjednoczone i Kanadę.

Naukowcy z Katedry Żywienia Człowieka UPWr uczą, jak jeść

23.10.2017

Naukowcy z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu obejmują niecodzienną opieką 64 rodziny z kilkunastu małych miast w województwach dolnośląskim, łódzkim i wielkopolskim.

Zaplanować miasto wspólnie z UPWr

18.10.2017

Urodziła się Albercie w Kanadzie, pracowała w Sydney a we Wrocławiu prowadziła warsztaty, które pozwoliły uczestnikom poznać praktycznie platformę Geodesign Hub. Nam mówi o tym, jak należy rozumieć miasto i potrzeby jego mieszkańców.

Nowa ocena parametryczna wydziałów UPWr

17.10.2017

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych, w tym również wydziałów UPWr. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności otrzymał jako jednostka niejednorodna najlepszą ocenę – A+.

III Noc Laboratoriów na UPWr

16.10.2017

Po raz trzeci wrocławskie firmy, uczelnie i instytuty badawcze otworzyły swoje laboratoria. Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w sobotnią noc można było zgłębić tajemnice jedzenia.

Polski Kongres Browarniczy

13.10.2017

We Wrocławiu zakończył się Polski Kongres Browarniczy, którego współorganizatorem był po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Studenci i sportowcy w jednym, czyli mistrzowie UPWr

12.10.2017

Sześcioro studentów, którzy od dzieciństwa większość swojego czasu i serca wkładają w trenowanie tej jednej jedynej dyscypliny, opowiada o wytrwałości i kryzysach, najtrudniejszych rozgrywkach i najbardziej satysfakcjonujących zwycięstwach, początkach i planach na przyszłość.

Interdyscyplinarne studia doktoranckie dla najlepszych

10.10.2017

W ramach Wrocławskiego Centrum Biotechnologii posiadającego status KNOW stworzono obszar jednoczący wszystkie uczelnie i instytuty badawcze. Efekt: utworzenie i realizacja Środowiskowych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich skierowanych do 30 doktorantów.

Jedzenie i zmysły – zapraszamy na Noc Laboratoriów

06.10.2017

14 października już po raz trzeci zapraszamy na Noc Laboratoriów. Tym razem swoje niedostępne na co dzień pracownie otworzy przed wrocławianami Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

05.10.2017

Ponad 10 tys. studentów, w tym prawie 3 tys. na I roku – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczął kolejny rok akademicki.