Unihokej i nie tylko – rusza nowy sezon sportowy

Na specjalne życzenie studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu powołało nową sekcję – unihokeja. Od października rekordy popularności bije cross training. Ale jest też wiele innych dyscyplin, w których można się wyszaleć w tym roku.

Trzynaście dyscyplin: futsal, pływanie, wioślarstwo, piłka ręczna, cross training, ćwiczenia siłowe, karate shotokan, wspinaczka i tenis stołowy, siatkówka i koszykówka (obie dla mężczyzn i dla kobiet). A od listopada także . To nowa sekcja sportowa, powołana przez Klub Uczelniany AZS wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na specjalnie na życzenie studentów.

– Inicjatorką sekcji była jedna z naszych studentek, a my pomyśleliśmy, ze to świetny pomysł i postanowiliśmy się przychylić się do jej prośby. Na największych uczelniach w Polsce unihokej jest dyscypliną bardzo popularną i widowiskową, dlatego mamy nadzieję, że i u naszych studentów uda się zaszczepić pasję do tego sportu. Treningi będą się odbywały dwa razy w tygodniu: w poniedziałki o 21:30 i środy o 17:30, a pierwsze zajęcia ruszają już 6 listopada – mówi Jan Ciesielski ze SWFiS i dodaje, że w październiku ruszyły także zajęcia z cross trainingu: – Z miejsca stały się najbardziej popularnymi zajęciami wśród studentów i w każdym tygodniu uczęszcza na nie ok. 50 osób.

sport3
fot. SWFiS

Studenci mogą też bezpłatnie skorzystać z uczelnianej siłowni, a dla osób, które zmagają się z powrotem do formy po kontuzji, dodatkowymi kilogramami czy innymi problemami zdrowotnymi studium przygotowało zajęcia korekcyjno-prozdrowotne. Dzięki współpracy SWFiS z Samorządem Studentów UPWr pojawiła się również możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia z cross trainingu lub pływania. Ćwiczenia siłowe, pływanie i futsal są organizowane także dla studentów z zagranicy, studiujących na UPWr w ramach programu Erasmus+. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Wszystkie te zajęcia są bezpłatne i nadobowiązkowe – a to oznacza, że może wziąć w nich udział każdy student, nawet jeśli zaliczył już obowiązkowe zajęcia z wychowania fizycznego. Jedynym warunkiem jest posiadanie legitymacji członkowskiej AZS (o tym, jak ją wyrobić tutaj). Co roku z możliwości tej korzysta ok. 500 studentów, a studium podnosi standardy – w wakacje wyremontowano salę body&mind, przybywa nowych sprzętów.

sport2

fot. Ewa Milun-Walczak

A dla lubiących rywalizację są też rozgrywki. W grudniu obędzie się tradycyjny już Turniej Mikołajkowy w grach zespołowych, od stycznia rusza Międzywydziałowa Liga Futsalu i Uczelniana Liga Siatkówki. Na pewno nie zabraknie też nocnego turnieju piłki siatkowej, który w zeszłym roku cieszył się ogromną popularnością – takiego zainteresowania nie spodziewali się nawet organizatorzy. Najlepsi studenci-sportowcy co roku rywalizują w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej i w Akademickich Mistrzostwach Polski. W międzyczasie zawsze pojawiają się też dodatkowe wydarzenia, które rodzą się albo w głowach studentów, albo działaczy klubu AZS.

sport1

A sam klub to nie tylko sportowcy, ale i organizatorzy. Dlatego zaprasza do siebie również tych, którzy chcieliby brać udział w organizacji imprez sportowych i rozwijać życie sportowe na UPWr (szczegóły tutaj). Uczelniany AZS będzie w tym roku organizatorem trzech dużych imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski – w lutym na hali UPWr odbędzie się półfinał AMP w futsalu mężczyzn, a w maju półfinał AMP w koszykówce mężczyzn i finał AMP w karate.

Więcej informacji: SWFiS i AZS.

studenci