wybierz kategorie wiadomości
Studenci UPWr na II miejscu w konkursie SPAK za najlepsze dyplomy
15.07.2024
W ostatniej edycji konkursu Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepsze prace dyplomowe z zakresu architektury krajobrazu obronione w roku akademickim 2022-2023 wyróżniono II miejscem Wandę Ziętek za pracę inżynierską i II miejscem Mateusza Bartczaka za pracę magisterską.
Awans UPWr w rankingu QS World University Rankings: Europe
11.07.2024
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu notuje znaczący awans w drugiej edycji prestiżowego zestawienia QS World University Rankings zajmując 452. miejsce w Europie. Oznacza to nie tylko skok o 44 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest również świadectwem dążenia uczelni do doskonałości akademickiej i naukowej oraz realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.
Autentyczna dydaktyka – dr Rozwadowska wyróżniona przez studentów
10.07.2024
Dr Aleksandra Rozwadowska z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt została wyróżniona przez studentów jako jedna z najlepszych dydaktyczek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Jej filozofia nauczania opiera się na tworzeniu środowiska, w którym studenci mogą być sobą, co sprzyja efektywnemu przyswajaniu wiedzy i budowaniu pozytywnych relacji między wykładowcą a studentem.
Szkoła Doktorska UPWr: budowanie młodej kadry naukowej
08.07.2024
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu została uruchomiona w październiku 2019 roku – zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jej pierwszym dyrektorem była prof. Aneta Wojdyło, w kadencji 2020-2024 prorektor ds. nauki. W roku 2020 na czele SD stanęła prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, kierownik Zakładu Medycyny Translacyjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Kadencję kończy 31 sierpnia 2024 r.
Naukowczynie UPWr ze Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców
03.07.2024
Dr Iga Kołodyńska i dr Sandra Rychel-Bielska zostały uhonorowane Stypendium Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców. Docenione prace badawcze mają ogromny potencjał do kształtowania przyszłości zarówno w dziedzinie genetyki roślin, jak i zarządzania krajobrazem.
SKN EZA z dofinansowaniem Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje
02.07.2024
Studenckie Koło Naukowe EZA dostało dofinansowanie w wysokości 67 290 zł z programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje na projekt: „Innowacyjne rozwiązania na bazie substancji naturalnych do kontroli mikrobiomu skóry i błon śluzowych w weterynarii". Projekt stanowi odpowiedź na jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny – narastającą oporność bakterii na antybiotyki.
Absolwent UPWr z Wrocławską Magnolią
01.07.2024
Mateusz Bartczak, absolwent kierunku architektura krajobrazu zdobył III miejsce za pracę dotyczącą koncepcji projektowej parku wzdłuż rzeki Kasiny we Wrocławiu.
Studentka UPWr wystąpiła w filmie dokumentalnym
28.06.2024
„Jak ruchem zmieniać umysł" to film dokumentalny o sile ruchu i jego wpływie na zdrowie psychiczne. Jedną z bohaterek jest Wiktoria Kulpa – studentka biologii na UPWr.
Na UPWr powstała Katedra Badań Systemowych
27.06.2024
Katedra Badań Systemowych to nowa jednostka utworzona na Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu. Kieruje nią dr hab. inż. Iwona Kaczmarek.
Perspektywy 2024. UPWr ponownie najlepszą uczelnią przyrodniczą w Polsce
26.06.2024
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz czwarty z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu w Polsce wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych według rankingu Perspektyw. W zestawieniu ogólnym uczelnia plasuje się na 26. miejscu i jest to awans o cztery pozycje w stosunku do roku poprzedniego.
MINIATURA 8: cyfrowy bliźniak dla zrównoważonego rolnictwa
20.06.2024
Dr Arkadiusz Głogowski zdobył dofinansowanie z programu MINIATURA 8 Narodowego Centrum Nauki na realizację nowatorskiego projektu badawczego, dotyczącego produkcji żywności i dostępu do czystej wody – kluczowych w kontekście zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.
Leśny Zakład Doświadczalny w Złotówku – nie tylko zmiana nazwy
19.06.2024
Gdy ponad dwa lata temu zmienił się zarząd Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych w Złotówku, jednym z celów, jaki postawiła sobie załoga, była zmiana nazwy na Leśny Zakład Doświadczalny i dołączenie do grona czterech podobnych jednostek w kraju. I to się udało!
Cztery granty OPUS 26 przyznane dla UPWr
18.06.2024
W bieżącym cyklu finansowania cztery projekty powiązane z UPWr wyróżniły się wartością naukową oraz potencjalnym wpływem na przemysł i ochronę środowiska. Projekty te, kierowane przez dr. hab. Adama Dobrowolskiego, prof. Zbigniewa Lazara, dr. hab. Tomasza Janka oraz prof. Joannę Szydę, uzyskały łącznie dofinansowanie w wysokości około 6 milionów złotych.
Mamy mistrzów biznesu
17.06.2024
Drużyna studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wygrała Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie – największy konkurs biznesowy dla studentów w Polsce.
Prof. Niżański ponownie przewodniczącym komitetu PAN
12.06.2024
Prof. Wojciech Niżański, kierownik Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr i szef Wiodącego zespołu Badawczego Innowacyjna diagnostyka i terapia weterynaryjna (Inno-WET) został wybrany na Przewodniczącego Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN.
UPWr w czołówce rankingu THE Impact
12.06.2024
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu już po raz trzeci znalazł się w prestiżowym brytyjskim zestawieniu THE Impact, które bada, czy i w jakim stopniu uczelnie na całym świecie wdrażają ogłoszone przez ONZ w 2015 roku Cele Zrównoważonego Rozwoju.
Dr Katarzyna Graja wykładowczynią roku Fundacji Uniwersytet Dzieci
04.06.2024
Dr Katarzyna Graja, wykładowczyni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, została wyróżniona prestiżową Nagrodą Fundacji Uniwersytet Dzieci w kategorii Wykładowca roku 2023/2024. To wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe zaangażowanie w rozbudzanie ciekawości naukowej wśród dzieci i młodzieży.
Prof. Bosy przewodniczącym Komitetu Geodezji PAN
29.05.2024
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Jarosław Bosy, został przewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Kadencja potrwa do 2028 roku.
Drużyna z UPWr awansowała do Akademickich Mistrzostw Menedżerskich
28.05.2024
Zespół Rejwach z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu awansował do finału Akademickich Mistrzostw Menedżerskich.
Kabiny akustyczne w bibliotece UPWr
28.05.2024
Z dwóch czteroosobowych kabin akustycznych mogą od kilku tygodni korzystać czytelnicy Biblioteki Głównej. Każda z kabin wyposażona jest w wygodne sofy, stolik, gniazda USB. To po m.in. Bee&Chill Patio, kolejna inicjatywa wychodząca naprzeciw oczekiwaniom studentów.
CIT otwarty. To połączenie nauki, innowacji i biznesu
21.05.2024
Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) - nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.