Drużyna z UPWr awansowała do Akademickich Mistrzostw Menedżerskich

Zespół Rejwach z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu awansował do finału Akademickich Mistrzostw Menedżerskich.

Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie to ogólnopolski konkurs biznesowy, oparty o grywalizację. W eliminacyjnych rozgrywkach online uczestniczyło 195 zespołów z 86 uczelni z całej Polski. Studenci wcielali się w role właścicieli wirtualnych biur podróży i podejmowali realistyczne decyzje biznesowe, mierząc się z dynamicznie zmieniającymi się warunkami rynkowymi.

W trakcie eliminacji studenci zarządzali swoimi wirtualnymi firmami, tworzyli oferty, zatrudniali pracowników, kupowali sprzęt i zasoby, ustalali ceny usług, inwestowali w marketing oraz analizowali finanse. Każda runda decyzyjna była okazją do nauki i doskonalenia strategii biznesowych.

Biznesowe Mistrzostwa na UPWr
fot. Tomasz Lewandowski

Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych zespołów, w tym drużyna Rejwach z UPWr, która zajęła drugie miejsce na Biznesowych Mistrzostwach UPWr. Skład drużyny to: Aniela Fałek, Mateusz Nosek i Roksana Łakoma. Opiekunem zespołu jest prof. Piotr Krajewski. Ekipa zawodników wraz z opiekunem pochodzi z Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu

Finał odbędzie się 12 czerwca 2024 r. w siedzibie Alior Banku w Warszawie. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody pieniężne: 6000 zł za pierwsze miejsce, 4000 zł za drugie miejsce i 2000 zł za trzecie miejsce. Gościem specjalnym finału będzie Rafał Brzoska, znany polski przedsiębiorca.

Wewnętrzne mistrzostwa oraz udział studentów w Akademickich Mistrzostwach Menedżerskich są częścią realizacji przedmiotu Przedsiębiorczość Akademicka, który jest elementem programu studiów na UPWr.

sukcesy