eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Awans UPWr w rankingu QS World University Rankings: Europe

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu notuje znaczący awans w drugiej edycji prestiżowego zestawienia QS World University Rankings zajmując 452. miejsce w Europie. Oznacza to nie tylko skok o 44 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest również świadectwem dążenia uczelni do doskonałości akademickiej i naukowej oraz realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

W najnowszym rankingu QS Europe, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uplasował się na 18. miejscu w Polsce, awansując o trzy miejsca w porównaniu do 2023 roku. Wśród uczelni przyrodniczych w Polsce zajmuje obecnie miejsce 3. – zaraz za SGGW i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

Wysoka mobilność studentów i zaangażowanie kadry

Najlepsze wyniki UPWr osiąga w kategorii Faculty Student Ratio oraz Inbound Exchange Students. Ponadto w obu tych wskaźnikach uczelnia poprawiła swoją pozycję kolejno o 20 i 39 pozycji w stusunku do minionego roku.

Wyniki UPWr w poszczególnych wskaźnikach zestawienia

Wskaźnik Faculty Student Ratio, który mierzy stosunek liczby pracowników akademickich do liczby studentów, odzwierciedla zaangażowanie zasobów instytucji w misję nauczania. Pod tym względem UPWr zajmuje 13. miejsce w Polsce i 141. w Europie.

Mobilność studentów to kolejny obszar, w którym Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wyróżnia się na tle innych uczelni. Zajmuje on 5. miejsce w Polsce we wskaźniku Inbound Exchange Students oraz 7. miejsce we wskaźniku Outbound Exchange Students. Pod względem mobilności, wśród uczelni przyrodniczych w Polsce, UPWr zajmuje 1. miejsce, a w Europie plasuje się na 131. pozycji.

Jakość badań naukowych i zrównoważony rozwój

Wskaźnik Citations per Paper, który mierzy średnią liczbę cytowań uzyskanych na publikację, jest kolejnym dowodem na wysoką jakość pracy naukowej wykonywanej przez UPWr. Uczelnia zajmuje 6. miejsce w Polsce w tej kategorii.

Skoncentrowanie się uczelni na dążeniu do realizacji polityki zrównoważonego rozwoju również przynosi owoce. We wskaźniku sustainability dotyczącym właśnie realizacji celów zrównoważonego rozwoju uczelnia zajmuje 6. miejsce w Polsce, a 281 w Europie. Wynik dla tego komponentu pochodzi z analizy samodzielnego rankingu QS Sustainability Ranking. Ocenia on wpływ społeczny i środowiskowy uniwersytetów jako ośrodków edukacyjnych i badawczych.

Więcej na temat rankingu QS World University Rankings Europe można przeczytać tutaj.

Powrót
11.07.2024
Głos Uczelni
sukcesy

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png