UPWr wśród najlepszych uczelni Europy i świata w dwóch prestiżowych rankingach

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu od lat konsekwentnie pnie się w górę w jednym z najważniejszych rankingów świata, czyli THE World University Rankings. Zajmujemy też wysokie pozycje w pierwszej edycji QS World University Rankings skoncentrowanej wyłącznie na uczelniach w regionie europejskim.

UPWr rok po roku notuje coraz wyższe pozycje w każdym z filarów prestiżowego THE World University Rankings
Wysoka mobilność studentów UPWr

Wczesna jesień to czas publikacji wyników najbardziej prestiżowych rankingów, na które uczelnie pracują przez cały rok. Ranking Times Higher Education to zestawienie najlepszych uniwersytetów na świecie szczególny nacisk kładące na misję uczelni, jaką jest prowadzenie badań. THE ocenia uniwersytety pod kątem nauczania (środowisko uczenia się), rangi, dochodów, cytowania i reputacji prowadzonych badań oraz transferu wiedzy i perspektyw międzynarodowych. Ranking wykorzystuje 13 skalibrowanych wskaźników wydajności.

Quacquarelli Symonds publikuje rankingi już od dwudziestu lat. Początkowo były to edycje obejmujące wszystkie uczelnie na świecie, jednak z czasem pojawiły się także edycje regionalne lub wyspecjalizowane w jakiejś konkretnej dziedzinie, takiej jak na przykład zrównoważony rozwój. W tym roku po raz pierwszy ukazała się edycja, w której klasyfikowane są wyłącznie uniwersytety europejskie z podziałem na regiony.

THE World University Rankings - coraz wyższe noty UPWr

THE World University Rankings generowany jest w oparciu o pięć filarów, z których każdy reprezentuje kluczowy obszar doskonałości szkolnictwa wyższego. Są to nauczanie, środowisko badawcze, jakość badań, przemysł i perspektywy międzynarodowe. Na wszystkich tych polach Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu notuje coraz wyższe pozycje, jednak największy awans zaliczyła w kategorii przemysł. W tym roku uczelnia zajmuje 1201-1500 miejsce na świecie w ogólnej klasyfikacji, dzięki czemu utrzymuje pozycję sprzed roku. W kraju plasuje się na 15 miejscu z wynikiem 22.8 - 28.2, natomiast wśród uczelni przyrodniczych znajduje się na podium razem z SGGW i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

QS Europe - wysoka mobilność studentów

W pierwszej edycji rankingu QS World University Rankings Europe wzięło udział 690 uczelni z całej Europy. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 496. miejsce w ogólnej klasyfikacji, a 68. w zestawieniu Eastern Europe. Zajmuje czwarte miejsce wśród uczelni przyrodniczych w Polsce.

Najwyższe wyniki UPWr notuje przy wskaźniku faculty students ratio, który mierzy stosunek liczby pracowników akademickich do liczby studentów. Wyższa liczba pracowników akademickich przypadających na jednego studenta odzwierciedla zaangażowanie zasobów instytucji w misję nauczania. Pod tym względem UPWr zajmuje 14 miejsce w Polsce, a 161 w całej Europie.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajmuje też wysokie pozycje we wskaźnikach inbound oraz outbound exchange students, co pokazuje bardzo wysoką, na tle innych europejskich krajów, mobilność naszych studentów. Zajmujemy tutaj kolejno 12. i 7. miejsce w Polsce, a co więcej 1. wśród uczelni przyrodniczych. W Europie plasujemy się odpowiednio na 170. i 212. pozycji.

Więcej na temat rankingu THE World University Rankings można dowiedzieć się na stronie rankingu.

Więcej na temat rankingu QS World University Rankings Europe można przeczytać tutaj.

ah

sukcesy