eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Bioeconomy – nowy kierunek studiów UPWr i PWr

30.05.2022

Biogospodarka to nasza przyszłość, również na rynku pracy. Dlatego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z Politechniką Wrocławską otwierają anglojęzyczne studia na kierunku Bioeconomy. Umowę w sprawie wspólnego kierunku podpisali w poniedziałek rektorzy obu wrocławskich uczelni – prof. Jarosław Bosy i prof. Arkadiusz Wójs.

Ponad 10 milionów dla naukowców z UPWr

26.05.2022

Opus 22, Sonata 17 i Miniatura 6 – naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyli łącznie ponad 10 milionów złotych na badania. W dwóch projektach UPWr jest liderem.

Mikrobiom – fascynujący ekosystem

25.05.2022

Wiemy coraz więcej, o tym, jak istotną rolę odgrywa mikrobiom w organizmie człowieka, jak zmienia się zależnie od stresujących sytuacji. Również u zwierząt hodowlanych stres zaburza mikrobiologię układu pokarmowego – opowiada Natalia Szeligowska, doktorantka z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego, główna autorka publikacji, która ukazała się w czasopiśmie „BMC Veterinary Research”.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego za nami

23.05.2022

Wyróżnienia, nagrody, promocje, uroczystość nadania doktoratu honoris causa prof. Andrzejowi Mockowi, Jarmark Pawłowicki pełen atrakcji (i dobrej zabawy) – Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za nami.

Doktorant Tomasz Turek: – Dobry matematyk przyda się wszędzie

23.05.2022

Doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr Tomasz Turek stworzy model zanieczyszczeń powietrza w aglomeracji miejskiej wywoływanych głównie przez silniki spalinowe.

Studenckie organizacje UPWr z dofinansowaniem FAST

23.05.2022

Cztery organizacje studenckie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyły z Funduszu Aktywności Studenckiej łącznie 12 800 zł na realizację swoich projektów.

Prof. Mocek: – Ludzkość nie docenia gleby, bo jej nie rozumie

17.05.2022

Prof. Andrzej Mocek, w dniu Święta Uniwersytetu Przyrodniczego zostanie doktorem honoris causa naszej uczelni. Wybitny naukowiec przed uroczystością opowiada o znaczeniu gleby dla rozwoju cywilizacji, o tym, jak się „leczy” zdegradowane gleby, o budowaniu autorytetu i szczęściu w życiu.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

16.05.2022

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu to kilka dni wydarzeń, zarówno uroczystych, jak i takich, które mają przede wszystkim bawić (a przy okazji uczyć). Zaczynamy 19 maja – koncertem w pałacu pawłowickim. A następnego dnia będzie uroczyście, z nagrodami, wyróżnieniami i przyznaniem tytułu doktora honoris causa prof. Andrzejowi Mockowi z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Finał – w sobotę, tradycyjnie na Jarmarku Pawłowickim.

Smacznie, zdrowo, sezonowo, czyli RWS na uczelni

13.05.2022

Trwa pilotażowy sezon Rolnictwa Wspieranego Społecznie (RWS) na UPWr. Ponad setka pracowników uczelni co tydzień otrzymuje skrzynkę świeżych warzyw i owoców z Samotworu i Psar. Jest zdrowo, a dodatkowo do każdego zamówienia trafia sezonowa niespodzianka, ostatnio surfinie i sadzonki pomidorów.

Żegnamy prof. Irenę Górską

13.05.2022

Matka Wydziału – tak nazywano panią profesor Irenę Górską, dziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr w latach 1987-1993. Wymagała od siebie i od innych. W świat technologów żywności wniosła nowe spojrzenie badawcze, poszerzające perspektywę naukową.

Naukowcy z UPWr wśród laureatów Programu START

12.05.2022

Troje naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostało wyróżnionych stypendiami naukowymi od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

UPWr. Widoczni na Horyzoncie

12.05.2022

Naukowcy z trzech Priorytetowych Obszarów Badawczych – weterynaria, technologia i nauki o żywności oraz nauki o środowisku – przyjętych jako wiodące na uczelni od października 2021 do marca 2022 złożyli 22 wnioski projektowe w międzynarodowych konkursach na projekty badawcze w ramach programu Horyzont Europa.

Studentka UPWr w języku migowym zachęca do studiowania

10.05.2022

Studia na migi – inicjatywa Zuzanny Czekaj z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej ma ułatwić osobom głuchym lub niedosłyszącym kontynuację nauki. Właśnie została nagrodzona w ogólnopolskim projekcie „Popularyzacja nie boli”.

Studenci i doktoranci UPWr jadą na zagraniczne staże

06.05.2022

Dzięki programom takim jak BioLAB oraz DBU, zdolni, ambitni studenci i doktoranci UPWr mają szansę wyjechać na staże do zagranicznych ośrodków badawczych. W tym roku rozwijać się naukowo za granicę jadą m.in. Marek Pieczka, Rafał Stępień i Kamila Kluczek.

Prof. Hadaś: – Szkoła Doktorska to rewolucja

05.05.2022

Prof. Tomasz Hadaś, członek Rady Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w roku akademickim 2021/2022 przewodniczący jej komisji rekrutacyjnej przyznaje, że coraz częściej kandydaci do SD wiedzą, czego chcą i od szkoły, i od promotora. Wciąż jednak nie doceniają znaczenia umiędzynarodowienia.

Trwa rekrutacja na studia na UPWr

04.05.2022

Dołącz do UPWr – mamy 27 kierunków studiów dla wszystkich, którzy swoją przyszłość chcą związać ze środowiskiem, żywnością, zwierzętami czy inżynierią.

Złoty Medal targów Polagra Premiery dla projektu UPWr!

29.04.2022

Innowacyjny system sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych INOMEL – rozwiązanie, które opracowali m.in. naukowcy Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr – otrzymał Złoty Medal targów Polagra Premiery w kategorii „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa”.

Wysoka pozycja UPWr w THE Impact Rankings 2022

28.04.2022

Zrównoważony rozwój jest coraz częściej wdrażany w strategie działania państw, korporacji czy obywateli. THE Impact Rankings sprawdza, jak radzą sobie z tym uczelnie wyższe – nie tylko pod względem prowadzonych badań i kształcenia, ale także zrównoważonych praktyk na kampusach. UPWr po raz pierwszy ukazał się w rankingu.

PRELUDIUM BIS 3 dla naukowców UPWr

28.04.2022

Trzy nasze projekty otrzymały finansowanie w ramach konkursu PRELUDIUM BIS 3 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Dzięki niemu wyłonieni w ramach konkursu doktoranci Szkoły Doktorskiej UPWr wraz z promotorami będą prowadzić badania nad zdrowymi słodzikami, pozycjonowaniem multi-GNSS oraz wykorzystaniem połączonych technik emulgowania i suszenia owoców w celach prozdrowotnych.

Dziekanat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej niejedno już widział

26.04.2022

Pracownicy dziekanatu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Bożena Doszyń, Agnieszka Kłapkowska, Katarzyna Mikrut, Anna Rosłaniec, Karolina Skuza i Łukasz Homa opowiadają o swojej pracy w dziekanacie i nietypowych sytuacjach, które ich na co dzień spotykają.

Doktorantka Malwina Mularczyk. Biotechnolożka z pasją do mikrobiologii

26.04.2022

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPWr Malwina Mularczyk w ramach doktoratu planuje stworzyć suplement dla koni, który będzie miał właściwości zapobiegające insulinooporności, będącej podłożem syndromu metabolicznego.

  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 66

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png