wybierz kategorie wiadomości

Jak powstaje interdyscyplinarny doktorat: UM i UPWr

04.12.2018

Lekarz Alicja Woś z Uniwersytetu Medycznego o wszczęciu swojego interdyscyplinarnego doktoratu realizowanego we współpracy z naukowcami z Katedry Żywienia Człowieka UPWr.

Listopadowe posiedzenie senatu i nowe dęby na Pawłowicach

03.12.2018

Podczas posiedzenia senatu omówiono m.in. zmiany w strukturach organizacyjnych uczelni związane z ustawą 2.0, a zaraz po nim na Pawłowicach posadzono dwa symboliczne dęby.

Absolutorium Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego – fotorelacja

03.12.2018

Dyplomy ukończenia studiów odebrali w zeszłą sobotę absolwenci Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Tournée zespołu „Jedliniok”: USA i Kanada

29.11.2018

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” w podróży po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Sebastian Ploch: ultramaratończyk

28.11.2018

Prowadzi zajęcia z technologii informacyjnej i statystyki dla studentów pierwszego roku weterynarii, a wciągu ostatnich 10 lat przebiegł blisko 50 maratonów i górskich ultramaratonów. W tym jeden z najważniejszych – maraton bostoński – w barwach UPWr.

Centrum Inżynierii Genetycznej UPWr

27.11.2018

Analizy genotoksyczności (mutagenności) substancji bioaktywnych in vivo oraz badania onkologiczne i immunologiczne będą prowadzone w nowoczesnym Centrum Inżynierii Genetycznej, wyposażonym w unikalną na Dolnym Śląsku infrastrukturę badawczą.

Absolutorium Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – fotorelacja

26.11.2018

Kolejni absolwenci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności odebrali dyplomy ukończenia studiów. Wręczono też dyplomy aż 14 doktorom.

Jubileusz prof. Webera

26.11.2018

Prof. Jerzy Weber – wybitny polski gleboznawca opowiada, czym się różni gleba od ziemi, co to są substancje humusowe i dlaczego ludzkość powinna chronić glebę.

Nowe narzędzie dla naukowców

23.11.2018

JoVE, czyli Journal of Visualized Experiments to ponad 8 tysięcy publikacji wideo zrealizowanych w laboratoriach najlepszych instytucji badawczych. Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mają do nich dostęp.

Uniwersytet nie tylko dla maturzystów

23.11.2018

Uniwersytet Młodego Przyrodnika, Uniwersytet Dzieci, Uni Kids – to inicjatywy, które przyciągają coraz więcej dzieci i młodzieży, udowadniając, że nauka jest pasjonująca. W każdym wieku.

SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska wyróżnione

22.11.2018

SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska zdobyło wyróżnienie w kategorii Projektu Roku 2018 w konkursie StRuNa za realizację projektu „Przywrócenie warunków sukcesji w kopalni Nowogród Bobrzański dzięki rekultywacji biologicznej”.

Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

22.11.2018

Troje naukowców UPWr – dr Paulina Nowicka, dr hab. Tomasz Hadaś i dr hab. Błażej Poźniak – otrzymali stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.

Instytut Geodezji i Geoinformatyki i sieć stacji GNSS

21.11.2018

Ruszyła sieć stacji satelitarnych do badań deformacji na Górnym Śląsku. Naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wykorzystają satelity do monitorowania wstrząsów sejsmicznych i tąpnieć górniczych.

Jubileusz prof. Janeczka: – A chciałem być architektem

20.11.2018

Prof. Witold Janeczek nie tylko o tym, dlaczego wybrał weterynarię, jak zmieniał się stosunek do zwierząt gospodarskich i towarzyszących i o co warto walczyć w życiu.

Absolutorium Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt – fotorelacja

19.11.2018

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt rozdał dyplomy swoim absolwentom, którzy mieli okazję wysłuchać ostatniego wykładu w murach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Profesorem honorowym UPWr został Radosław Ratajszczak.

Prezes zoo: Przegraliśmy walkę o przyrodę

19.11.2018

Radosław Ratajszczak, prezes Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Nam mówi o mądrej miłości do zwierząt.

Święto UPWr: nagrody i patenty

16.11.2018

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową dydaktyczną, organizacyjną oraz za całokształt działalności na rzecz UPWr. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2018

14 listopada Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uroczyście obchodził swoje święto. Z tej okazji nagrodzono najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników oraz nadano tytuł doktora honoris causa prof. Wolfgangowi Kellerowi.

Doktorat honoris causa dla prof. Wolfganga Kellera

14.11.2018

Prof. Wolfgang Keller, związany z Uniwersytetem w Stuttgarcie, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego o swojej współpracy z naszą uczelnią, o tym, jak satelity zmieniły geodezję i czy techniki obserwacji ziemi wpływają na gospodarki narodowe.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji - fotorelacja

13.11.2018

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu świętowali odebranie dyplomów.

Prof. Leszczyński. Godnie. Ważne słowo w życiu

13.11.2018

Przeżył wojnę, bo babcia wierzyła w znaki. On wierzy, że trzeba umieć je odczytywać, by żyć godnie. Jego matka była kurierką Armii Krajowej i więźniarką Auschwitz. Ojciec żołnierzem Andersa i inżynierem budownictwa wodnego. Prof. Wacław Leszczyński.