Tournée zespołu „Jedliniok”: USA i Kanada

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” w podróży po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Niemal miesiąc spędzili członkowie Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok” w Ameryce Północnej. Podróż zaczęli w Kalifornii – w Yorba Linda wystąpili podczas festiwalu żniw Harvest Festival, który od 40 lat organizuje polonia w hrabstwie Orange.

W Los Angeles był czas na zwiedzanie – zespół zaliczył muzeum California ScienCenter, słynną Hollywoodzką Aleję Gwiazd, plażę w Santa Monica, a zaraz później kolejne miasto-legenda, czyli Las Vegas. – Nie potrzeba zmroku, żeby zostać porażonym widokiem milionów lamp, świecideł, ekranów. Przemierzyliśmy główną ulicę – Las Vegas Strip, przy której mieszczą się wszystkie największe i najbardziej znane hotele i kasyna oraz najpopularniejsze atrakcje tego miasta. Ogromne wrażenie zrobił na nas pokaz fontann z muzyką i grą świateł. Jest coś surrealistycznego w klimacie, którym to miasto emanuje. Trzeba tam być, żeby to zrozumieć – mówi członkini zespołu, Patrycja Tasarz.

W Portland, po 25-godzinnej podróży autokarem i w 30-stopniowym upale, Jedliniok wystąpił kilkukrotnie na 25th Polish Festiwal i zasłużył na owacje na stojąco. W stanie Waszyngton zespół zawładną sceną w North Spokane Dance Center i wystąpił w amerykańskiej telewizji KXLY 4 News, dał koncert w Domu Polskim w Seattle i dla mieszkańców Tacomy. Była też chwila na zwiedzanie, m.in. Space Needle – 184-metrowej wieży widokowej ze szklaną podłogą.

Ostatnim przystankiem na trasie Jedlinioka było Vancouver w Kanadzie, gdzie zespół wystąpił w jednym z teatrów.

mj

Galeria zdjęć