wybierz kategorie wiadomości

Ekspert UPWr: Tłusty czwartek? Szanujmy tradycję!

08.02.2018

Żeby nie mieć wyrzutów sumienia po zjedzeniu jednego pączka, powinniśmy pójść na 40-minutowy szybki spacer. Ale jak mówi prof. Monika Bronkowska z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, tradycja jest po to, by o niej pamiętać.

Architekci krajobrazu z UPWr: Wieś nie musi udawać miasta

07.02.2018

Prof. Irena Niedźwiecka-Filipiak i dr Zbigniew Kuriata zostali wyróżnieni przez samorząd województwa opolskiego za udział w Programie Odnowy Wsi. Nasi naukowcy opolskie doświadczenia wykorzystują też na Dolnym Śląsku.

Studentka weterynarii wygrała konkurs INTERSTUDENT

31.01.2018

Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 4 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i właśnie została zwyciężczynią konkursu INTERSTUDENT dla najlepszych zagranicznych studentów uczących się w Polsce.

Międzynarodowe projekty Erasmus+ na UPWr

30.01.2018

W ramach „Współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk” (program Erasmus+) na UPWr realizowane są trzy projekty międzynarodowe – SEMA II dla wielofunkcyjnego rolnictwa, TOPAS dla wypełnienia luk w systemie edukacji przyrodniczej i PAWER dla zwiększenia mobilności.

Styczniowe posiedzenie senatu

29.01.2018

Podczas pierwszego posiedzenia senatu w 2018 r. wręczono dyplomy zdobywcom stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz przedstawiono sprawozdania z działalności m.in. SJO, SWFiS i Samorządu Studentów UPWr.

Człowiek i pies – zespół ratujący życie

24.01.2018

Weterynarze UPWr będą leczyć psy GOPR, WOPR i OSP, a ich opiekunowie opowiadają, jak się wybiera i szkoli psy, które ratują ludzkie życie, jak wygląda akcja poszukiwawcza z udziałem psów i dlaczego właściwie zostaje się ratownikiem-ochotnikiem.

Weterynarze UPWr będą leczyć psy ratownicze

23.01.2018

Psi ratownicy z WOPR, GOPR i OSP zostali objęci specjalistyczną opieką weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Studenci ocenią Uniwersytet Przyrodniczy

22.01.2018

Prof. Damian Knecht, przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia, o znaczeniu ankietyzacji studentów i nowych narzędziach, które mają pomóc w ocenie dydaktyki.

Rekrutacja na studia II stopnia

19.01.2018

Do 15 lutego trwa rekrutacja na studia II stopnia – do wyboru jest 21 kierunków studiów i aż 36 specjalności. Są też nowe studia polsko-chińskie.

Studenci UPWr w programie Uniwerystetu TAMU

18.01.2018

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych i Uniwersytet TAMU w Teksasie co roku organizuje wymianę młodych rolników Polska – Teksas. W programie mogą wziąć udział osoby do 30. roku życia. W 2017 wybrano 10 osób – troje w Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia naukowe

17.01.2018

Troje studentów i dwie doktorantki UPWr wśród zdobywców stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia naukowe. To nagroda za ambicje i wytrwałość.

Koncert Noworoczny – zebraliśmy 94 tys. zł

15.01.2018

Znakomity występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Marcina Januszkiewicza, a do tego blisko 94 tys. zł zebranych na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 9. Koncert Noworoczny za nami.

Sztab WOŚP na UPWr: studenci zebrali ponad 55 tys. zł

15.01.2018

6 miesięcy przygotowań, 241 osób w pierwszym studenckim sztabie WOŚP we Wrocławiu, ponad 5,5 godziny liczenia i ponad 55 tys. zł na leczenie noworodków. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego zagrali w orkiestrze.

Alicja Majewska: – Dlaczego pomagam? Bo tak trzeba

11.01.2018

– Jeśli moja popularność może pomóc w czynieniu dobra, to oczywiste, że ją do tego wykorzystuję – mówi Alicja Majewska, tegoroczna gwiazda Koncertu Noworocznego na UPWr.

Studenci charytatywnie: Szlachetna Paczka, WOŚP i nie tylko

10.01.2018

W grudniu zorganizowali Szlachetną Paczkę i podarowali Wigilię starszym, samotnym osobom. W styczniu zapraszają do swojego sztabu WOŚP. Studentów UPWr nie trzeba namawiać do pomagania.

Studenci UPWr: dawcy krwi i szpiku

09.01.2018

Pierwszą akcję Pijafka zorganizowała 8 marca 2007 roku. Od tego czasu ponad 10 tysięcy osób oddało łącznie 4500 litrów krwi. Do krwiodawców dołączyli też dawcy szpiku – w 2017 roku dzięki pracy wolontariuszy zarejestrowały się 283 osoby.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

08.01.2018

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To blisko 450 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. 12 stycznia spotkamy się po raz dziewiąty.

Lekarze weterynarii z UPWr z nagrodą EuroSymbol 2017

05.01.2018

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWr – z kategorią A w ocenie parametrycznej – oraz Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych z nagrodą EuroSymbol 2017.

Prof. Monkiewicz: – Jestem ciekawy. Wszystkiego

03.01.2018

Prof. Jerzy Monkiewicz o swojej miłości do psów i Pawłowic, podróżach po świecie i wspinaczkach po górach, o tym, jak o mały włos nie znalazł się na wojnie.