wybierz kategorie wiadomości
Prof. Senze. Drugi rektor UPWr
05.07.2021
Interweniował o prezydenta Bolesława Bieruta, by we Wrocławiu powstał Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Był świetnym wykładowcą i naukowcem, ale też człowiekiem wymagającym od siebie i innych zaangażowania na 1000 procent.
Iluminacja pałacu i parku na Pawłowicach – głosowanie na najlepszy projekt studentów
28.06.2021
Studenci architektury krajobrazu zaprojektowali dziewięć scenariuszy trasy spacerowej na wrocławskich Pawłowicach – zwycięski projekt zostanie zrealizowany w we wrześniu podczas Święta sera i wina. Trwa głosowanie.
Dr Grzegorz Dejneka: – Weterynaria to sztuka leczenia zwierząt
28.06.2021
Czy jestem dobrym nauczycielem? Odpowiem jak Bruce Lee zapytany, czy jest dobrym karateką. Jeśli powiem, że tak, pomyślą, że się chwalę. A jeśli powiem, że nie, pomyślą, że kłamca ze mnie – mówi dr Grzegorz Dejneka z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich.
Czerwcowe posiedzenie senatu
25.06.2021
Ostanie posiedzenie Senatu UPWr w tym roku akademickim – zorganizowane w auli Jana Pawła II – to m.in. sprawozdanie rektora z realizacji strategii i działalności uczelni w 2020 roku.
UPWr najlepszą uczelnią rolniczą w Polsce
22.06.2021
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu najlepszą polską uczelnią rolniczą w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. W klasyfikacji wszystkich uczelni UPWr zajął 23. miejsce ex aequo z Uniwersytetem Gdańskim oraz Uniwersytetem Łódzkim.
Naukowy dream team: Karolina Tkacz i Igor Turkiewicz
21.06.2021
Znają się od liceum. Razem skończyli studia na technologii żywności i żywienia. Teraz pracują w jednym zespole jako doktoranci Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności pod okiem prof. Anety Wojdyło. Wspólnie wyjeżdżają na staże zagraniczne, gdzie poznają nowe metody badawcze i uczą się pracować w międzynarodowym środowisku.
UPWr wspiera walkę z suszą
17.06.2021
Od 1995 roku 17 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Przeciwdziałania Pustynnieniu i Suszy. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło go, by zwrócić uwagę i decydentom, i zwykłym ludziom na zjawisko, którego skutki ludzkość odczuwa coraz częściej i coraz dotkliwiej.
Agroinżynieria – studia dla specjalistów
16.06.2021
Agroinżynieria to nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – adresowany do tych, którzy z nowoczesnym rolnictwem chcą związać swoją przyszłość zawodową.
Mówicie – my słuchamy
15.06.2021
Komunikat jest jasny – Wy potrzebujecie wsparcia, więc my je Wam dajemy. W ramach Centrum Wsparcia i Dostępności poszerzamy ofertę wsparcia psychologicznego dla studentów w postaci konsultacji psychologicznych oraz szkoleń z szeroko pojętej psychoedukacji i rozwoju.
Na studiach na wszystko trzeba znaleźć czas
14.06.2021
Kończy studia na bioinformatyce, biega, trenuje wioślarstwo, zna pięć języków, część studiów spędził w Belgii i Portugalii, teraz przygotowuje się do stażu w Virginii. O łączeniu wielu zajęć i zainteresowań opowiada Oleksandr Khoroshevskyi.
„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” na UPWr
08.06.2021
Cztery studenckie koła naukowe działające na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zdobyły łącznie prawie 160 tys. zł dofinansowania w ramach ministerialnego programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
Prof. Tadeusz Olbrycht. Z pasją i konsekwentnie
07.06.2021
Był świetnym tancerzem. Doskonale jeździł konno i na nartach. Lubił pracować w niedziele i święta, bo miał wtedy uczelnię dla siebie. Prof. Tadeusz Olbrycht, wybitny naukowiec, wymagający nauczyciel, człowiek zasad.
UPWr stowarzyszony z KRPUT
02.06.2021
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został uczelnią stowarzyszoną Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.
Prof. Garlikowski: – Od studentów wymagam uczciwości, pracy i mówienia prawdy
31.05.2021
Profesor Daniel Garlikowski z Katedry Budownictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu o tym, jak wyglądają dziś relacje ze studentami, co zawsze stara się im przekazać i jaka – według niego – jest nauka w czasach pandemii.
Majowe posiedzenie senatu
28.05.2021
Owczarni w Swojczycach nadano imię prof. Piotra Nowakowskiego, uzupełniono składy komisji senackich oraz ustalono programy studiów rozpoczynających się w roku akademickim 2021/2022.
UPWr w Szanghajskim Rankingu GRAS 2021
27.05.2021
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz kolejny znalazł się w Szanghajskim Global Ranking of Academic Subjects 2021 – w dyscyplinach: veterinary science oraz food science and technology.
Pożegnaliśmy profesora Bieszczada
25.05.2021
Skromny, ale wymagający. Pracowity, oczekiwał tego samego od swoich studentów. I nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jego losy. Pożegnaliśmy profesora Stanisława Bieszczada, współautora jednego z pierwszych w Polsce akademickich podręczników z ekologii.
Pierwsze stypendia z programu „Magistrant wdrożeniowy na UPWr” rozdane
24.05.2021
W pierwszej edycji programu stypendialnego „Magistrant wdrożeniowy na UPWr" stypendia zostały przyznane m.in. autorom prac dotyczących innowacyjnych pasiek, protez dla zwierząt produkowanych z wykorzystaniem technologii druku 3D, a także materiału transplantacyjnego do zastosowań okulistycznych.
Szczepienia przeciwko COVID-19 – UPWr był pierwszy
24.05.2021
Anna Rogowska, prezes zarządu szpitala Vratislavia Medica o szczepieniach przeciwko COVID-19 nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przygotowaniach do szczepień pozostałych pracowników uczelni i studentów oraz o wzajemnym zaufaniu
Dr Stegenta-Dąbrowska: – Nauka jest dla mnie wszystkim
23.05.2021
Ze śmiechem przyznaje, że kiedy tylko wstanie, już myśli o zajęciach, badaniach i laboratorium. Właśnie zajęła 5. miejsce w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – na 307. projektów! Dostanie prawie milion na badania nad zwiększeniem efektywności procesu kompostowania przy użyciu biowęgli. Dr Sylwia Stegenta-Dąbrowska z Katedry Biogospodarki Stosowanej zaledwie trzy lata temu obroniła doktorat.
Tydzień Przyrodników w liczbach (i nie tylko)
22.05.2021
70 ekspertów na 70. urodziny – 5 dni, 40 godzin konsultacji, ponad 100 telefonicznych porad i 400 voucherów. Dziś podsumowujemy Tydzień Przyrodników, doradzamy z jakich źródeł wiedzy korzystać na co dzień, rozdajemy kolejne vouchery, a dla tych, którzy nie zdążyli zadzwonić – publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.