wybierz kategorie wiadomości
Trwa II nabór na studia na UPWr. Już dziś można wybierać spośród 28 przyrodniczych kierunków studiów i rejestrować się w systemie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

07.07.2020

Dr Grzegorz Bury i dr Magda Mielczarek zostali stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znaleźli się w gronie 200 najlepszych młodych polskich naukowców.

Przyznano stypendia ministra nauki. Mamy dwa

30.06.2020

Bartosz Czech doceniony przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne

05.06.2020

Bartosz Czech, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr, laureatem konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Promotorzy wyróżnionej pracy to prof. Joanna Szyda i prof. Bernt Guldbrandtsen z Uniwersytetu Aarhus.

Studenci z UPWr budują geoportal o covidzie

04.06.2020

Studenci geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaangażowali się w budowę najbardziej rozbudowanego geoportalu zbierającego informacje o koronawirusie w Polsce.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Prof. Niżański na czele Komitetu PAN

01.06.2020

Profesor Wojciech Niżański został przewodniczącym Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu Polskiej Akademii Nauk na najbliższą, czteroletnią kadencję. Wybór był jednogłośny.

Prof. Wiatkowski: – Woda to nasze wspólne dobro

29.05.2020

Prof. Mirosław Wiatkowski z Instytutu Inżynierii Środowiska o swojej drodze naukowej, radości z nominacji profesorskiej, o tym, czy inżynier brzmi dumnie i o wodzie, bez której nie ma życia.

Prof. Janeczek: – Paleobiologia ma wiele do odkrycia

27.05.2020

Nowo mianowany profesor Maciej Janeczek z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt o tym, co nam mówią kości, co odkrywa archeozoologia, ale też jaki powinien być dobry lekarz weterynarii i czego uczy studentów.

Prof. Chełmońska-Soyta członkiem Komitetu Polityki Naukowej

26.05.2020

Prof. Anna Chełmońska-Soyta została powołana przez ministra nauki do Komitetu Polityki Naukowej. Dwuletnia kadencja rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku.

Ponad 12 mln zł z grantów NCN. To rekord

25.05.2020

12 milionów złotych z programów Narodowego Centrum Nauki zdobyli liderzy Wiodących Zespołów Badawczych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To historyczny rekord.

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Troje stypendystów Fundacji Nauki Polskiej z UPWr

18.05.2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała stypendia młodym i wyróżniającym się naukowcom. W gronie najlepszych znalazło się troje badaczy z UPWr: dr Kamila Pawłuszek-Filipiak oraz doktoranci: Marta Sylla i Grzegorz Bury.

Prof. Joanna Wyka: – Zdrowie i życie są najważniejsze

15.05.2020

Prof. Joanna Wyka z Katedry Żywienia Człowieka o drodze do profesury, piramidzie żywienia, modach dietetycznych, psychodietetyce i o tym, że dzisiaj już nie ma wątpliwości – to, co jemy decyduje o naszym zdrowiu.

Pół miliona z Preludium dla badaczek z UPWr

11.05.2020

Naukowczynie z Uniwerstetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dofinansowaniem z konkursu Preludium 17. Łącznie na trzy projekty dostaną ponad pół miliona złotych.

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

04.05.2020

Rekrutacja na studia na UPWr ruszyła. Już dziś można wybierać spośród 28 kierunków studiów i rejestrować w systemie. Harmonogram przyjęć na studia zostanie dostosowany do terminu wyników matur.

Uniwersytet Przyrodniczy dostępny dla wszystkich

30.04.2020

Prawie 4 mln zł z NCBiR na poprawę dostępności architektonicznej i informatycznej uczelni, rozszerzenie wsparcia edukacyjnego dla studentów z niepełnosprawnościami i szkolenia podnoszące świadomość.

DFN laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019

28.04.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2019. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Polsce za przybliżanie społeczeństwu nauki i pracy naukowców.

Prof. Trziszka członkiem rady przy PARP

15.04.2020

Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Pomysły na studenckie start-upy

11.03.2020

„Kefir roślinny”, zielone wiaty przystankowe, aplikacja, dzięki której można dzielić się żywnością, bioindykatory do wykrywania metali ciężkich – to projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie podsumowującym pierwszy semestr przedmiotu przedsiębiorczość akademicka.

Film promocyjny UPWr nagrodzony

09.03.2020

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.