wybierz kategorie wiadomości

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla UPWr

14.12.2020

Prof. Anna Michalska-Ciechanowska i prof. Krzysztof Lejcuś z Uniwersytetu Przyrodniczego zostali wyróżnieni Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”.

Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe

11.12.2020

Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Doktorant UPWr ze stypendium Wrocławia

02.12.2020

Radosław Zajdel, doktorant prof. Krzysztofa Sośnicy z Zakładu Geodezji Satelitarnej, znalazł się w gronie wyróżnionych Stypendium im. Jana Mozrzymasa. Stypendium przyznawane jest w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla Doktorantów Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Opus 19 i 4,5 miliona na badania

01.12.2020

Opus 19 – naukowcy z UPWr zdobyli łącznie na projekty finansowane z programu NCN blisko 4,5 mln zł. Będą szukać nowych związków przeciwdrobnoustrojowych, pracować nad biosyntezą wosków oraz integrować obserwacje troposfery z wykorzystaniem naziemnych i satelitarnych obserwacji GNSS.

Zmarł prof. Zenobiusz Dmowski

25.11.2020

Życzliwy ludziom, lubiany za poczucie humoru i ceniony za zaangażowanie – profesor Zenobiusz Dmowski zmarł 19 listopada. Miał 78 lat.

Naukowcy UPWr z nagrodami Polskiej Akademii Nauk

25.11.2020

Polska Akademia Nauk doceniła naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To prof. Krzysztof Sośnica, prof. Stanisław Dzimira i prof. Wojciech Niżański.

Odeszła Iwona Walczak-Kozioł

23.11.2020

Iwona Walczak-Kozioł, ceniona radczyni prawna i serdeczna koleżanka, zmarła 19 listopada. W zespole radców prawnych Uniwersytetu Przyrodniczego pracowała ponad dwa lata.

Wyróżnienie dla Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych UPWr

20.11.2020

Kolejne wyróżnienie dla Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tym razem kapituła programu „Symbol”, prowadzonego od 2011 roku, przyznała Centrum tytuł „Symbol Innowacji 2020”.

Wiesław Tomaszewski nie żyje

19.11.2020

Był lubianym przez studentów dydaktykiem. Ale też dziennikarzem, który z pasją opowiadał o tym, dlaczego trzeba mądrze chronić przyrodę. Wiesław Tomaszewski, emerytowany pracownik Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego nie żyje. Pogrzeb odbędzie się 30 listopada.

Naukowczynie UPWr docenione w „Młodych Talentach”

22.10.2020

Dr Joanna Kozłowska z Katedry Chemii zwyciężyła w konkursie „Młode Talenty” – doceniono jej osiągnięcia w zakresie innowacji. W gronie laureatów znalazła się także dr Kamila Pawłuszek-Filipiak z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki – w kategorii sukces naukowy.

Żegnamy Olgierda Furmanka

24.09.2020

Był cenionym trenerem, mądrym wychowawcą wielu pokoleń sportowców, ale przede wszystkim dobrym i życzliwym człowiekiem – tak o Olgierdzie Furmanku, wieloletnim opiekunie klubu uczelnianego AZS mówią jego współpracownicy.

Prof. Niedźwiedź o tym, co łączy konia z człowiekiem

07.08.2020

Nowo mianowany profesor Artur Niedźwiedź tłumaczy, dlaczego koń jest modelowym zwierzęciem w badaniach nad astmą i syndromem metabolicznym i co z tych badań mogą wynieść ludzie.

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2020

17.07.2020

UPWr na 5. miejscu pod względem potencjału naukowego. Geodezja i kartografia oraz kierunki o żywieniu i żywności najlepsze w kraju.

Dr Grzegorz Bury i dr Magda Mielczarek zostali stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znaleźli się w gronie 200 najlepszych młodych polskich naukowców.

Przyznano stypendia ministra nauki. Mamy dwa

30.06.2020

Profesor Jerzy Juszczak, twórca najlepszej w Polsce Katedry Hodowli Bydła, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 1986-1990 zmarł 13 czerwca 2020 roku. Miał 92 lata.

Zmarł profesor Jerzy Juszczak

15.06.2020

Pożegnaliśmy profesora Pawła Gajewczyka

04.06.2020

Na emeryturę odszedł kilka lat temu. Rodzinny, towarzyski, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt był tym, który integrował ludzi. Profesor Paweł Gajewczyk z UPWr związany był od 1965 roku, od czasu rozpoczęcia studiów.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Prof. Niżański na czele Komitetu PAN

01.06.2020

Profesor Wojciech Niżański został przewodniczącym Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu Polskiej Akademii Nauk na najbliższą, czteroletnią kadencję. Wybór był jednogłośny.

Prof. Wiatkowski: – Woda to nasze wspólne dobro

29.05.2020

Prof. Mirosław Wiatkowski z Instytutu Inżynierii Środowiska o swojej drodze naukowej, radości z nominacji profesorskiej, o tym, czy inżynier brzmi dumnie i o wodzie, bez której nie ma życia.

Prof. Janeczek: – Paleobiologia ma wiele do odkrycia

27.05.2020

Nowo mianowany profesor Maciej Janeczek z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt o tym, co nam mówią kości, co odkrywa archeozoologia, ale też jaki powinien być dobry lekarz weterynarii i czego uczy studentów.

Prof. Chełmońska-Soyta członkiem Komitetu Polityki Naukowej

26.05.2020

Prof. Anna Chełmońska-Soyta została powołana przez ministra nauki do Komitetu Polityki Naukowej. Dwuletnia kadencja rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku.