eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

„Operetka dla Dzieci" na wrocławskich Pawłowicach

15.07.2024

W minioną niedzielę Pałac Pawłowice gościł Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej, która przygotowała w ramach cyklu Koncerty na wynos wyjątkowe wydarzenie - „Operetkę dla Dzieci”. Spektakl, zorganizowany w formie interaktywnej bajki muzycznej, był skierowany do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Tegoroczna, trzecia już edycja, okazała się wyjątkowo udana, gromadząc liczną publiczność.

Studenci UPWr na II miejscu w konkursie SPAK za najlepsze dyplomy

15.07.2024

W ostatniej edycji konkursu Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepsze prace dyplomowe z zakresu architektury krajobrazu obronione w roku akademickim 2022-2023 wyróżniono II miejscem Wandę Ziętek za pracę inżynierską i II miejscem Mateusza Bartczaka za pracę magisterską.

Awans UPWr w rankingu QS World University Rankings: Europe

11.07.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu notuje znaczący awans w drugiej edycji prestiżowego zestawienia QS World University Rankings zajmując 452. miejsce w Europie. Oznacza to nie tylko skok o 44 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym, jest również świadectwem dążenia uczelni do doskonałości akademickiej i naukowej oraz realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

Szkoła Letnia Zaawansowanych Metod Sensorycznych SEASONED

09.07.2024

Pod koniec czerwca, na Uniwersytecie Południowej Danii (SDU) w Odense odbyła się druga edycja Szkoły Letniej Zaawansowanych Metod Sensorycznych, organizowana w ramach projektu SEASONED. Wydarzenie zgromadziło ekspertów i studentów z różnych części świata, tworząc wyjątkową platformę do nauki i wymiany doświadczeń w dziedzinie zaawansowanych technik analizy sensorycznej. Wśród nich byli uczestnicy z UPWr.

Jubileusz prof. Aliny Wieliczko

04.07.2024

Coroczna konferencja naukowa poświęcona awiopatologii tym razem połączona została z jubileuszem 45-lecia pracy zawodowej prof. Aliny Wieliczko, byłej prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ds. współpracy z zagranicą i rozwoju uczelni.

Naukowczynie UPWr ze Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców

03.07.2024

Dr Iga Kołodyńska i dr Sandra Rychel-Bielska zostały uhonorowane Stypendium Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców. Docenione prace badawcze mają ogromny potencjał do kształtowania przyszłości zarówno w dziedzinie genetyki roślin, jak i zarządzania krajobrazem.

Zmarł prof. Zygmunt Owsiak

03.07.2024

W poniedziałek 1 lipca 2024 r. zmarł prof. dr hab. inż. Zygmunt Owsiak. Związany z Instytutem Inżynierii Rolniczej, był cenionym naukowcem oraz wychowawcą wielu pokoleń badaczy i studentów.

SKN EZA z dofinansowaniem Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje

02.07.2024

Studenckie Koło Naukowe EZA dostało dofinansowanie w wysokości 67 290 zł z programu Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje na projekt: „Innowacyjne rozwiązania na bazie substancji naturalnych do kontroli mikrobiomu skóry i błon śluzowych w weterynarii". Projekt stanowi odpowiedź na jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny – narastającą oporność bakterii na antybiotyki.

Zmarł doc. Jerzy Kiersnowski

01.07.2024

W grudniu 2023 roku świętował setne urodziny. Gratulacje składali mu wtedy nie tylko przyjaciele, ale też współpracownicy, wychowankowie i rektor UPWr, oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kombatantów Armii Krajowej. Docent Jerzy Kiersnowski zmarł 28 czerwca 2024 roku.

Absolwent UPWr z Wrocławską Magnolią

01.07.2024

Mateusz Bartczak, absolwent kierunku architektura krajobrazu zdobył III miejsce za pracę dotyczącą koncepcji projektowej parku wzdłuż rzeki Kasiny we Wrocławiu.

Perspektywy 2024. UPWr ponownie najlepszą uczelnią przyrodniczą w Polsce

26.06.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz czwarty z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu w Polsce wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych według rankingu Perspektyw. W zestawieniu ogólnym uczelnia plasuje się na 26. miejscu i jest to awans o cztery pozycje w stosunku do roku poprzedniego.

MINIATURA 8: cyfrowy bliźniak dla zrównoważonego rolnictwa

20.06.2024

Dr Arkadiusz Głogowski zdobył dofinansowanie z programu MINIATURA 8 Narodowego Centrum Nauki na realizację nowatorskiego projektu badawczego, dotyczącego produkcji żywności i dostępu do czystej wody – kluczowych w kontekście zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

Leśny Zakład Doświadczalny w Złotówku – nie tylko zmiana nazwy

19.06.2024

Gdy ponad dwa lata temu zmienił się zarząd Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych w Złotówku, jednym z celów, jaki postawiła sobie załoga, była zmiana nazwy na Leśny Zakład Doświadczalny i dołączenie do grona czterech podobnych jednostek w kraju. I to się udało!

Rodzinne Pawłowice

18.06.2024

Już po raz drugi pawłowicki pałac i park stały się scenerią pikniku rodzinnego organizowanego przez radę osiedla i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Były koncerty, strefa kibica, domowe jedzenie i dużo zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Cztery granty OPUS 26 przyznane dla UPWr

18.06.2024

W bieżącym cyklu finansowania cztery projekty powiązane z UPWr wyróżniły się wartością naukową oraz potencjalnym wpływem na przemysł i ochronę środowiska. Projekty te, kierowane przez dr. hab. Adama Dobrowolskiego, prof. Zbigniewa Lazara, dr. hab. Tomasza Janka oraz prof. Joannę Szydę, uzyskały łącznie dofinansowanie w wysokości około 6 milionów złotych.

Mamy mistrzów biznesu

17.06.2024

Drużyna studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wygrała Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie – największy konkurs biznesowy dla studentów w Polsce.

Prof. Niżański ponownie przewodniczącym komitetu PAN

12.06.2024

Prof. Wojciech Niżański, kierownik Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr i szef Wiodącego zespołu Badawczego Innowacyjna diagnostyka i terapia weterynaryjna (Inno-WET) został wybrany na Przewodniczącego Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN.

UPWr w czołówce rankingu THE Impact

12.06.2024

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu już po raz trzeci znalazł się w prestiżowym brytyjskim zestawieniu THE Impact, które bada, czy i w jakim stopniu uczelnie na całym świecie wdrażają ogłoszone przez ONZ w 2015 roku Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Dzień otwarty na Kampusie Biskupin

07.06.2024

Dzień Otwarty zgromadził licznych gości zainteresowanych ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 6 czerwca na Kampusie Biskupin uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach, warsztatach i pokazach przygotowanych przez pracowników oraz studentów uczelni.

Kandydaci na dziekanów w kadencji 2024-2028

05.06.2024

Rektor Elekt, prof. Krzysztof Kubiak przedstawia zaakceptowanych kandydatów na dziekanów kadencji 2024-2028.

Dr Katarzyna Graja wykładowczynią roku Fundacji Uniwersytet Dzieci

04.06.2024

Dr Katarzyna Graja, wykładowczyni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, została wyróżniona prestiżową Nagrodą Fundacji Uniwersytet Dzieci w kategorii Wykładowca roku 2023/2024. To wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe zaangażowanie w rozbudzanie ciekawości naukowej wśród dzieci i młodzieży.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 60

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png