Dzień otwarty na Kampusie Biskupin

Dzień Otwarty zgromadził licznych gości zainteresowanych ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. 6 czerwca na Kampusie Biskupin uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach, warsztatach i pokazach przygotowanych przez pracowników oraz studentów uczelni.

Dzień rozpoczął się od uroczystego otwarcia przez dyrektorkę Biura Rekrutacji, Paulinę Boroń-Kacperek, która przywitała zebranych i wprowadziła w harmonogram wydarzenia. Następnie Klaudia Buraczyńska zaprezentowała ofertę edukacyjną UPWr, przedstawiając kierunki studiów oraz możliwości rozwoju naukowego i zawodowego.

Kolejne wykłady na scenie głównej przyciągnęły uwagę uczestników. Prof. Tomasz Malczyk, w swoim wykładzie „Ja i moja przestrzeń" omówił znaczenie przestrzeni osobistej w kontekście życia codziennego. Dr Joanna Rosenberger przedstawiła fascynujące „Zdrady i romanse w świecie ptaków", a prof. Jarosław Czarnecki, zaprezentował nowinki z dziedziny agroinżynierii w rolnictwie precyzyjnym.

do_biskupin_2024-23.jpg
Prof. Malczyński
fot. Tomasz Lewandowski

Wykład prof. Hanny Pruchnik oraz prof. Teresy Kral pt. "Biofotonika - życie i światło" wprowadził z kolei uczestników w świat nowoczesnej fizyki i jej zastosowań w biotechnologii i biologii molekularnej. Na zakończenie części wykładowej dr Aleksandra Karykowska przedstawiła praktyczne porady dotyczące poprawy jakości snu.

Po części wykładowej nadszedł czas na pokazy na scenie głównej. Dr Aleksandra Karykowska poprowadziła warsztaty z optymalizacji snu, a Paulina Nowotarska zaprezentowała pokazy psiego posłuszeństwa, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród miłośników zwierząt. Z kolei Agata Olechowska z Centrum Wsparcia i Dostępności UPWr oraz Karolina Lesiak z Biura Karier UPWr omówiły metody motywacji do nauki i wyboru ścieżki kariery.

do_biskupin_2024-05.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Wydarzenie uświetnił także występ Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok, który zaprezentował tradycyjne tańce ludowe.

Dodatkowe warsztaty obejmowały m.in. identyfikację i ekstrakcję roślin miododajnych, leczniczych i trujących, pomiary dendroflory oraz pokazy ptaków na wiacie dydaktycznej. Wizyta w Pracowni Archeozoologii i Muzeum Wzorcowym była również atrakcyjnym punktem programu, zwłaszcza dla miłośników historii i biologii.

W trakcie całego dnia uczestnicy mogli także skorzystać z porad udzielanych przy stoiskach studenckich kół naukowych, takich jak SKN Genetyków i Hodowców Roślin, SKN EZA oraz SKN Geodetów, które przygotowały interesujące prezentacje i pokazy.

Na zakończenie Dnia Otwartego odbyła się emocjonująca gra terenowa z nagrodami.

Galeria zdjęć