ECOpiknik – święto ekologii i integracji

Za nami ECOpiknik zorganizowany przez Samorząd Studencki Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego. Organizatorzy, współpracując z Samorządami Studenckimi WBiNOŻ i WBiHZ, stworzyli wydarzenie pełne atrakcji i inicjatyw proekologicznych, które nie tylko bawiły, ale także edukowały.

Piknik rozpoczął się od akcji zbierania odpadów, która wzbudziła spore zainteresowanie. Uczestnicy wyruszyli na kampus, by zbierać śmieci – w zamian za każdy worek otrzymywali sadzonki roślin.  Z kolei ogromna opona, którą znaleźli, stała się symbolem ich zaangażowania w troskę o środowisko.

Kolejnym punktem programu były warsztaty z wermikompostowania, podczas których uczestnicy mogli nauczyć się, jak samodzielnie stworzyć wermikompostowniki, pozwalające na uzyskanie żyznego nawozu, zwanego "złotem ogrodników".

Z kolei Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UPWr przygotował dla uczestników warsztaty z komunikacji.

Emocjonującą częścią pikniku były mistrzostwa UPWr we Flanki. Spośród dziewięciu drużyn najlepiej poszło zespołom: „team speluno", „tactical flank gang" i „obrońcy tytułu".

ekopiknik
Ogromna opona, którą znaleźli zbierający, stała się symbolem zaangażowania uczestników w troskę o środowisko

Uczestnicy ECOpikniku mieli też okazję wziąć udział w konkurencjach organizowanych przez AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, takich jak zwis na czas, czy wyścig na ergometrach. Wyniki zawodów sportowych były następujące:

Wyścig na ergometrach:
Mężczyźni: 1. Franciszek Józef, 2. Adrian Feliciak, 3. Maks Bernaś
Kobiety: 1. Anna Malik, 2. Nikola Joya, 3. Julia Ratajczak

Konkurencja zwisu na czas:
Mężczyźni: 1. Kacper Paluch, 2. Kacper Grochowski, 3. Franciszek Józef
Kobiety: 1. Julia Ratajczak, 2. Yanjinkhorol Dorjpurev, 3. Adrianna Babic

ecopiknik_4.jpg
Uczestnicy ECOpikniku mieli okazję wziąć udział w konkurencjach organizowanych przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także gra terenowa organizowana przez SKN-y, podczas której uczestnicy mogli rozwiązywać zagadki związane m.in. z grzybem opanowującym świat.

Dzięki pomocy Trzech Sióstr udało się zorganizować punkt wymiany ubrań, w którym uczestnicy mogli przynieść ubrania w dobrym stanie i wymienić je na inne. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, promując ideę zrównoważonej mody.

Wydarzenie uświetniły występy artystów z grupy nieformalnej Młoda Scena, którzy zapewnili muzyczną oprawę pikniku, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

ecopiknik_1.jpg
Uczestnicy za zebrane śmieci otrzymali sadzonki roślin

Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego grillowania i darmowego poczęstunku. Spontaniczny taniec belgijka dodał piknikowi radosnego i energetycznego charakteru, angażując wszystkich obecnych.

– Podziękowania należą się Katedrze Ogrodnictwa za użyczenie sadzonek jako nagród za zbieranie odpadów, Ekosystemowi za współpracę nad akcją sprzątania Kampusu Biskupin oraz WP8 z projektu EU GREEN za pomoc w organizacji warsztatów i akcji sprzątania – mówią organizatorzy.

Galeria zdjęć