Zmarł prof. Zygmunt Owsiak

W poniedziałek 1 lipca 2024 r. zmarł prof. dr hab. inż. Zygmunt Owsiak. Związany z Instytutem Inżynierii Rolniczej, był cenionym naukowcem oraz wychowawcą wielu pokoleń badaczy i studentów.

krzyz.png

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 1. lipca 2024 r. zmarł w wieku 75 lat

Śp. prof. dr hab. inż. Zygmunt Owsiak

Profesor w Instytucie Inżynierii Rolniczej. Ceniony naukowiec oraz wychowawca wielu pokoleń badaczy i studentów. Był członkiem wielu organizacji naukowych i zawodowych m.in. Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej, Polskiego Towarzystwa Nauk Agrotechnicznych, Polskiego Towarzystwa Agrofizycznego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich pełniąc w niektórych z nich funkcje przewodniczącego lub zastępcy przewodniczącego. Rzeczoznawca SIMP z zakresu maszyn i urządzeń rolniczych. Członek Wydziałowej Komisji Badań Naukowych, Komisji Programowych kilku kierunków studiów, Rady Programowej Wydawnictwa UP we Wrocławiu oraz redaktor merytoryczny Zeszytów Naukowych Inżynieria Rolnicza. Za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką za Zasługi dla Oświaty i wyróżniony 18 Nagrodami Rektora.

Odszedł od nas zasłużony i wyjątkowo życzliwy dydaktyk i naukowiec, lubiany przez studentów i współpracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają
Rektor, Senat, Dziekan oraz cała społeczność
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Ceremonia pożegnalna odbędzie się 4. lipca o godzinie 8:40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

pro memoria

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png