wybierz kategorie wiadomości

Mamy brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Japonii

24.07.2018

Aleksander Adamów, student inżynierii środowiska, zdobył – wraz ze swoją drużyną – brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w Japonii.

Prof. Krzysztof Kubiak: – Weterynaria była moim marzeniem

09.07.2018

Prof. Krzysztof Kubiak, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, odebrał nominację profesorską. I opowiada, dlaczego od dziecka chciał leczyć zwierzęta, a jednak został naukowcem.

Doktoranci UPWr z grantami programu Preludium 14

21.06.2018

Katarzyna Kornicka, Ewa Kozłowska i Paweł Stępień dostali granty na projekty badawcze z programu Preludium 14 Narodowego Centrum Nauki.

XV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

13.06.2018

Natalia Kordysz, absolwentka architektury krajobrazu na UPWr, zajęła I miejsce w konkursie na najlepsze prace magisterskie „Wrocławska Magnolia”. Aneta Szymoniak zdobyła wyróżnienie.

Na UPWr energię czerpiemy ze słońca

24.05.2018

Panele fotowoltaiczne na Centrum Dydaktyczno-Naukowym i pływalni Studium Wychowania Fizycznego i Sportu to największe we Wrocławiu instalacje fotowoltaiczne zainstalowane na obiektach użyteczności publicznej. UPWr zostaje zielonym uniwersytetem.

Młode Talenty 2018 – sukces UPWr

22.05.2018

Dolnośląski Klub Kapitału rozstrzygnął konkurs „Młode Talenty”. Kinga Pilarska zwyciężyła w kategorii „Sukces w działalności społecznej”. Laureatkami zostały także Katarzyna Kornicka, Żaneta Król, Sabina Lachowicz i Safoura Reza.

Prof. Alina Wieliczko doktorem honoris causa lwowskiej uczelni

21.05.2018

Prof. Alina Wieliczko została doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Jest pierwszą kobietą w historii tej uczelni, którą przyznano tę godność.

Doktorant UPWr zdobywcą stypendium im. Anny Pasek

17.05.2018

Henryk Grzywna, doktorant II roku w Instytucie Kształtowania i Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr, został laureatem X Konkursu Stypendialnego im. Anny Pasek, promującego najzdolniejszych doktorantów polskich jednostek naukowych.

Prof. Zbigniew Dobrzański profesorem honorowym w Lublinie

26.04.2018

Prof. Zbigniew Dobrzański z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt został profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym współpracuje od 35 lat m.in. w zakresie badańnaukowych.

Doktorantka UPWr ze złotym medalem w Genewie

17.04.2018

Joanna Kozłowska z Katedry Chemii zdobyła złoty medal w kategorii medycznej i nagrodę specjalną Malezyjskiego Stowarzyszenia Badań Naukowych podczas 46. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Koncert Noworoczny – zebraliśmy 94 tys. zł

15.01.2018

Znakomity występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza oraz Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Marcina Januszkiewicza, a do tego blisko 94 tys. zł zebranych na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 9. Koncert Noworoczny za nami.

Prestiżowe nagrody dla UPWr

25.10.2016

Z ogólnopolskiego Forum Inteligentnego Rozwoju UPWr wrócił z dwoma nagrodami. Jesteśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawanej instytucjom zajmującym się działalnością badawczo-rozwojową, a za projekt Biocervin otrzymaliśmy Grand Prix!

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy

17.05.2016

Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

Integracja środowiska i promocja młodych

22.02.2016

Prof. Jarosław Bosy wiceprzewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym został prof. Jan Kryński z Instytutu Geodezji i Kartografii.