eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Zmiany na UPWr: kalendarz

18.11.2019

Wyjaśniamy, jakie zmiany w zakresie nauki, dydaktyki i organizacji uczelni czekają na nas w następnych miesiącach i latach, a także jak będzie wyglądał kalendarz wyborczy w 2020 roku.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształowania Środowiska i Geodezji – fotorelacja

18.11.2019

Absolwenci Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uroczyście świętowali odebranie dyplomów.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2019

Święto UPWr to zawsze okazja do przypomnienia sukcesów, nagrodzenia najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników uczelni, a także nadania najwyższych akademickich tytułów – profesora honorowego i doktora honoris causa.

W hołdzie profesorom lwowskim

15.11.2019

15 listopada 1945 roku prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił wykład inaugurujący rok akademicki 1945/1946 na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej, tworzonej przez ocalałych z wojny profesorów lwowskich. Tego dnia obchodzimy święto nauki wrocławskiej.

Prof. Janowski doktorem honoris causa UPWr

14.11.2019

Prof. Tomasz Janowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wybitny specjalista z zakresu endokrynologii, o wyróżnieniu doktoratem honoris causa przez UPWr, zmianach w medycynie weterynaryjnej i zasadach ważnych w życiu.

Nowe laboratoria Instytutu Inżynierii Rolniczej

13.11.2019

Uczelnia zyskała zespół jedenastu laboratoriów dydaktyczno-naukowych. Na kampusie Biskupin, w miejscu starych garaży, otwarto nowy budynek Instytutu Inżynierii Rolniczej.

Równość na UPWr: czas na dobre praktyki

12.11.2019

Prorektor Anna Chełmońska-Soyta: – Polityka prorównościowa jest istotna nie tylko na uczelniach. Nierówności hamują rozwój społeczeństw, a więc i nauki, i gospodarki. Dlatego na UPWr powstała Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Jak studenci wybrali posła. W 1957 roku

09.11.2019

Jesienią 1956 roku na fali popaździernikowej odwilży we Wrocławiu powstały Studenckie Komitety Rewolucyjne, które zaangażowały się w wybory do Sejmu w 1957 roku. Ten z naszej uczelni z Wacławem Leszczyńskim na czele doprowadził do wygranej prof. Antoniego Wojtysiaka.

Kolejne granty dla UPWr

06.11.2019

Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.

UPWr i współpraca dla dobra… psów

05.11.2019

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu współpracuje z wieloma podmiotami, które w swojej pracy na co dzień wykorzystują psy, zarówno do ratowania ludzi, jak i do tropienia czy wyszukiwania podejrzanych ładunków.

Pamiętamy o rektorach

31.10.2019

Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych wolontariusze – studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – porządkowali groby rektorów naszej uczelni.

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości rozstrzygnięty

30.10.2019

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości, który wyłonił grupę najlepszych 20 polskich uczelni walczących o status uczelni badawczych, został rozstrzygnięty.

Październikowe posiedzenie senatu

28.10.2019

Podczas październikowego posiedzenia senatu przyjęto m.in. uchwały zmieniające skład Uczelnianej Komisji Wyborczej i Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich, nadania tytułu doktora honoris causa i profesora honorowego.

Czym jest czas?

25.10.2019

Czym jest czas? – pozornie jest to bardzo proste pytanie. Ale tylko pozornie. Wszystkim się wydaje, że przecież wiedzą jak zdefiniować czas. Natomiast, gdy mamy powiedzieć ścisłą definicję czasu – napotykamy trudności.

Naukowcy UPWr z grantami Opus 16

24.10.2019

Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Opus 16. Będą badać szlaki metaboliczne drożdży Yarrowia lipolytica, interakcje glebowej materii organicznej z pestycydami, odporność ptaków na toksyny Shiga oraz właściwości fizykochemiczne i biologiczne glicerydów sterolowych.

Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?

23.10.2019

Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?

Zmiany na UPWr: nowa organizacja uczelni

21.10.2019

Od października na uczelni obowiązują nowe dokumenty, między innymi statut, regulamin organizacyjny i regulamin pracy. To najważniejsze dokumenty określające kompetencje organów i funkcji kierowniczych, zadania jednostek, a także służbowe podległości pracowników.

V Noc Laboratoriów – fotorelacja

21.10.2019

W sobotę wieczorem otworzyliśmy jednodniowe laboratorium kosmetyczne, aby opowiedzieć wrocławianom o kosmetycznych i pielęgnacyjnych mitach oraz pokazać, jak samemu zrobić sobie krem.

Jedliniok w Gruzji

18.10.2019

„Batumi eh, Batumi, herbaciane pola Batumi...” A może raczej?: „Czy czuje pani czaczę, czy czaczę pani zna?” – Tbilisi i Batumi gorąco przyjęły występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok.

V Noc Laboratoriów na UPWr

18.10.2019

19 października UPWr ponownie zaprosi wrocławian do laboratorium kosmetycznego, w którym będzie można zrobić sobie krem, rozwiać wszystkie kosmetyczne wątpliwości i mity drogeryjnych zakupów.

Uniwersytet Dzieci. To dopiero jest wyzwanie

17.10.2019

Dr Justyna Sołtysiak została wykładowcą roku akademickiego 2018/2019, a prof. Wojciech Niżański zdobył wyróżnienie. Tytuły przyznali słuchacze Uniwersytetu Dzieci, a nasi naukowcy podkreślają: – To satysfakcja, bo słuchacz trudny i wymagający.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg