Październikowe posiedzenie senatu

Podczas październikowego posiedzenia senatu przyjęto m.in. uchwały zmieniające skład Uczelnianej Komisji Wyborczej i Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich, nadania tytułu doktora honoris causa i profesora honorowego.

Senatorowie zatwierdzili porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu, a następnie podjęli szereg uchwał wynikających w dużej mierze z Ustawy 2.0. Dotyczyły one:

• Zatwierdzenia wzoru dyplomu doktorskiego i dyplomu habilitacyjnego wydawanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu,
  • Ustalenia programów studiów prowadzonych w języku angielskim wspólnie z Hunan Agricultural University w Changhsa rozpoczynających się w roku akademickim 2019/2020,
  • Ustalenia programu studiów podyplomowych „Śródlądowe drogi wodne”,
  • Zatwierdzenia wzoru dyplomu ukończenia studiów wspólnych drugiego stopnia prowadzonych na UPWr,
  • Nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Angel Antonio Carbonell Barrachina z Uniwersytetu „Universidad Miguel Hernández de Elche” w Hiszpanii,
  • Nadania tytuły profesora honorowego dr. Wojciechowi Myśleckiemu,
  • Poparcia wniosku o nadanie dr. hab. Grzegorzowi Janikowi tytułu profesora nauk rolniczych.

Podczas posiedzenia senatu przyjęto też uchwałę dotyczącą składu Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich. Odwołano z niej dr. Mirosława Strusia, Kamila Kowalczyka i Alicję Zarębską, powołano zaś dr Monikę Przybylską, Wiktorię Czyż i Sandrę Pikułę. Obecnie Uczelnianą Komisję Dyscyplinarną ds. Nauczycieli Akademickich pod przewodnictwem prof. Elżbiety Jamroz tworzą: prof. Marian Kuczaj, dr Tomasz Strzała, prof. Aneta Wojdyło, dr Ewa Zdybel, prof. Zdzisław Kiełbowicz, prof. Kamila Glińska-Suchocka, prof. Wojciech Skowroński, dr Janusz Gubański, dr Monika Przybylska, oraz przedstawiciele studentów: Martyna Grzela, Bartosz Jakubiak, Piotr Krężel, Wiktoria Czyż i Sandra Pikuła. Senat powołał również Uczelnianą Komisję Wyborczą. Z jej składu odwołano Beatę Jarczyńską, dr Joanną Kamińską, Wiktorię Drwięgę i Joannę Turczuk, a powołano Aleksandrę Grabajło, prof. Mariana Kuczaja, Bartosza Raszewskiego i Pawła Chrobaka. Obecnie w skład Uczelnianej Komisji Wyborczej, której przewodzi prof. Ryszard Polechoński, wchodzą: prof. Józef Błażewicz, prof. Jarosław Bystroń, dr hab. Roman Wacławowicz, prof. Marian Kuczaj, prof. Grzegorz Janik, Aleksandra Grabajło, Ewa Hajdasz, Piotr Kaługa, Dorota Musiał-Duda, Paweł Chrobak i Bartosz Raszewski.

Senatorzy wysłuchali informacji o działalności pionu prorektora ds. studenckich i edukacji na rok 2019/2020, plany na nowy rok akademicki przedstawił też prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Jarosław Bosy. Rektor Tadeusz Trziszka omówił drugi etap wdrażania ustawy 2.0, a bazę wiedzy UPWr przedstawiła Barbara Barańska-Malinowska, dyrektor Biblioteki UPWr.

kbk

wydarzenia