wybierz kategorie wiadomości

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Troje stypendystów Fundacji Nauki Polskiej z UPWr

18.05.2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała stypendia młodym i wyróżniającym się naukowcom. W gronie najlepszych znalazło się troje badaczy z UPWr: dr Kamila Pawłuszek-Filipiak oraz doktoranci: Marta Sylla i Grzegorz Bury.

Prof. Joanna Wyka: – Zdrowie i życie są najważniejsze

15.05.2020

Prof. Joanna Wyka z Katedry Żywienia Człowieka o drodze do profesury, piramidzie żywienia, modach dietetycznych, psychodietetyce i o tym, że dzisiaj już nie ma wątpliwości – to, co jemy decyduje o naszym zdrowiu.

Pół miliona z Preludium dla badaczek z UPWr

11.05.2020

Naukowczynie z Uniwerstetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dofinansowaniem z konkursu Preludium 17. Łącznie na trzy projekty dostaną ponad pół miliona złotych.

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

DFN laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019

28.04.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2019. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Polsce za przybliżanie społeczeństwu nauki i pracy naukowców.

Prof. Trziszka członkiem rady przy PARP

15.04.2020

Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Film promocyjny UPWr nagrodzony

09.03.2020

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.

Nowa funkcja prof. Niżańskiego

26.02.2020

Prof. Niżański został jednogłośnie wybrany prezesem-elektem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ).

Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

28.11.2019

Aż pięciu naukowców UPWr – dr Sabina Lachowicz, dr hab. Aleksandra Pawlak, dr Magdalena Rakicka-Pustułka, dr Jarosław Popłoński i dr Rafał Kolenda – otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości rozstrzygnięty

30.10.2019

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości, który wyłonił grupę najlepszych 20 polskich uczelni walczących o status uczelni badawczych, został rozstrzygnięty.

2 mln zł na międzynarodowe partnerstwo dla UPWr

30.09.2019

UPWr w dyscyplinie weterynaria zdobył grant w wysokości 2 milionów złotych z programu NAWA – partnerstwo międzynarodowe. Koordynatorem projektu jest prof. Wojciech Niżański, który nie kryje, że to ogromny sukces.

30 Kreatywnych Wrocławia

06.09.2019

Profesorowie Agnieszka Noszczyk-Nowak i Wojciech Niżański – oboje z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr – wśród tegorocznych 30 Kreatywnych Wrocławia.

PROM – zdobyliśmy kolejny projekt dla młodych

02.09.2019

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej po raz kolejny przyznała UPWr pieniądze na międzynarodową wymianę doktorantów i młodej kadry akademickiej – tym razem ponad milion złotych.

Prof. Marycz dyrektorem w Agencji Badań Medycznych

02.08.2019

Prof. Krzysztof Marycz, szef Katedry Biologii Eksperymentalnej, w Agencji Badań Medycznych będzie odpowiedzialny za koordynację badań, w ramach których będzie można walczyć o granty na niekomercyjne badania kliniczne.

Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla dr. Kaźmierskiego

31.07.2019

Dr Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wspiera najzdolniejszych młodych naukowców.

Zielona Dolina na liście rządowych projektów

29.07.2019

Projekt „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”na liście rządowych projektów strategicznych. Decyzję podjęła Rada Monitorowania Portfela Projektów Strategicznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Prof. Kawa-Rygielska: – Nasza marka to nie przypadek

17.06.2019

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.

UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

12.06.2019

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.