wybierz kategorie wiadomości

Porozumienie na rzecz niepełnosprawnych studentów

16.02.2016

Trzynaście uczelni powoła Radę Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością. Porozumienie będzie podpisane 29 lutego. Również przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Rekrutacja na studia magisterskie – II tura

16.02.2016

Jest jeszcze szansa – do piątku 19 lutego można rejestrować się na stacjonarne studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do wyboru jest aż 14 kierunków.

Technologia żywności – nauka z przyszłością

10.02.2016

Żywność funkcjonalna i bezpieczeństwo żywności. Nowe technologie i nowe wyzwania. O trendach i rozwiązaniach w produkcji żywności opowiada prof. Agnieszka Kita – nowa prezes Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

Naukowcy z UPWr unijnymi ekspertami

09.02.2016

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności to jedna z agencji UE. Jej zadaniem jest wspieranie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich w wypracowywaniu najlepszych rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

Kolegium prorektorów, czyli kształcenie pod kontrolą

09.02.2016

– Jesteśmy wzorem dla wielu uczelni. (…) A wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych – wiodącą w kształceniu na odległość – po kolegium prorektorów ds. studenckich i kształcenia prof. Danuta Parylak opowiada o wyzwaniach w kształceniu na uczelniach przyrodniczych.

Rekrutacja – ostatni moment na zostanie magistrem

05.02.2016

Samorealizacja, własne badania, sprecyzowana wiedza i wyjazdy – studenci studiów II stopnia opowiadają, dlaczego zdecydowali się kontynuować naukę na UPWr i dlaczego warto zostać magistrem. Rekrutacja jeszcze tylko do 15 lutego.

Pączki, pampuchy i kreple

04.02.2016

Kiedyś ze słoniną, dzisiaj na słodko. Posypane cukrem pudrem, polane lukrem, nadziane powidłami, czekoladą lub budyniem. W tłusty czwartek podniebieniami Polaków rządzą pączki. Pączusie.

Nie taki egzaminator straszny...

02.02.2016

Na egzaminie najważniejsza jest wiedza. Ale kiedy wiedzy zupełnie niespodziewanie i wbrew godzinom nauki nagle zabraknie, warto mieć jeszcze parę atutów. Co najbardziej cenią wasi egzaminatorzy?

Stypendia ministra

29.01.2016

Pięć studentek i dwie doktorantki – najlepsze i docenione przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia okazały się w tym roku kobiety.

Zmieniamy Wrocław. I wygrywamy konkursy!

26.01.2016

Dwa miesiące intensywnej pracy i nagroda dla Pracowni Studialno-Projektowej Instytutu Architektury Krajobrazu w konkursie „Zielone tętnice Wrocławia” na koncepcję zagospodarowania terenów wzdłuż ciągu ulic Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów.

Śniadanie mistrzów

21.01.2016

Studenci różnych kierunków i różnych lat, z różnymi, ale wyróżniającymi się osiągnięciami spotkali się z rektorem prof. Romanem Kołaczem na kawie i ciastku.

SKN „Mephitis” wyróżnione

18.01.2016

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” odebrało w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżnienie w konkursie StRuNa 2015 w kategorii „Konferencja roku”.

Uniwersytecka inicjatywa antyplagiatowa

15.01.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uzyskały finansowanie wspólnego projektu antyplagiatowego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Teraz jest czas magistrów

13.01.2016

Trwa rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Przyrodniczym – studia II stopnia można rozpocząć na 17 kierunkach na ponad 40 specjalnościach, począwszy od medycyny roślin przez zootechnikę po architekturę krajobrazu.

Otworzyliśmy serca i portfele

11.01.2016

Pobiliśmy rekord! Ponad 70 tysięcy złotych zebraliśmy podczas Koncertu Noworocznego – pieniądze zasilą konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Justyna Steczkowska gwiazdą naszego koncertu

07.01.2016

Już po raz siódmy spotykamy się na Koncercie Noworocznym. I po raz kolejny zbieramy pieniądze, które trafią na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Bądźmy hojni!

• 1
  • 29