wybierz kategorie wiadomości

7 zawodów, które zdobędziesz na UPWr

30.07.2020

UPWr oferuje 28 przyrodniczych kierunków studiów i znacznie więcej zawodów, które można wykonywać po ich skończeniu. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych. Wszystkim kandydatom polecamy też bezpłatne kursy uzupełniające wiedzę z biologii i chemii.

UPWr: dydaktyka on-line

24.07.2020

Narzędzia do zdalnego kształcenia do niedawna były jednymi z możliwych do wykorzystania w dydaktyce. Pandemia i lockdown pokazały, że w nowoczesnym kształceniu są nie tylko możliwe, ale i konieczne.

Trwa rekrutacja na studia na UPWr – co o studiowaniu na Przyrodniczym, życiu we Wrocławiu i nauce polskiego myślą nasi studenci i absolwenci z zagranicy, można zobaczyć w filmach, których bohaterami zostali Safoura, Michael i Danyil.

Studia – życie – kariera: zagraniczni studenci o UPWr

22.07.2020

Nowo mianowana prof. Edyta Kostrzewa-Susłow o wyjątkowych właściwościach flawonoidów, odkrywaniu tradycyjnej medycyny i marzeniach naukowca.

Rośliny na zdrowie

10.07.2020

Trwa II nabór na studia na UPWr. Już dziś można wybierać spośród 28 przyrodniczych kierunków studiów i rejestrować się w systemie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

07.07.2020

Bartosz Czech doceniony przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne

05.06.2020

Bartosz Czech, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr, laureatem konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Promotorzy wyróżnionej pracy to prof. Joanna Szyda i prof. Bernt Guldbrandtsen z Uniwersytetu Aarhus.

Studenci z UPWr budują geoportal o covidzie

04.06.2020

Studenci geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaangażowali się w budowę najbardziej rozbudowanego geoportalu zbierającego informacje o koronawirusie w Polsce.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Prof. Wiatkowski: – Woda to nasze wspólne dobro

29.05.2020

Prof. Mirosław Wiatkowski z Instytutu Inżynierii Środowiska o swojej drodze naukowej, radości z nominacji profesorskiej, o tym, czy inżynier brzmi dumnie i o wodzie, bez której nie ma życia.

Prof. Janeczek: – Paleobiologia ma wiele do odkrycia

27.05.2020

Nowo mianowany profesor Maciej Janeczek z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt o tym, co nam mówią kości, co odkrywa archeozoologia, ale też jaki powinien być dobry lekarz weterynarii i czego uczy studentów.

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Prof. Joanna Wyka: – Zdrowie i życie są najważniejsze

15.05.2020

Prof. Joanna Wyka z Katedry Żywienia Człowieka o drodze do profesury, piramidzie żywienia, modach dietetycznych, psychodietetyce i o tym, że dzisiaj już nie ma wątpliwości – to, co jemy decyduje o naszym zdrowiu.

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

04.05.2020

Rekrutacja na studia na UPWr ruszyła. Już dziś można wybierać spośród 28 kierunków studiów i rejestrować w systemie. Harmonogram przyjęć na studia zostanie dostosowany do terminu wyników matur.

Uniwersytet Przyrodniczy dostępny dla wszystkich

30.04.2020

Prawie 4 mln zł z NCBiR na poprawę dostępności architektonicznej i informatycznej uczelni, rozszerzenie wsparcia edukacyjnego dla studentów z niepełnosprawnościami i szkolenia podnoszące świadomość.

Pomysły na studenckie start-upy

11.03.2020

„Kefir roślinny”, zielone wiaty przystankowe, aplikacja, dzięki której można dzielić się żywnością, bioindykatory do wykrywania metali ciężkich – to projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie podsumowującym pierwszy semestr przedmiotu przedsiębiorczość akademicka.

Biogospodarka: wyzwania i możliwości

03.03.2020

Agata Foks, radca ministra nauki ds. spraw europejskich w obszarze rolnictwa, zmian klimatu, bioróżnorodności oraz biogospodarki o możliwościach, jakie daje polskiej nauce i gospodarce udział w Bio-Based Industries Consortium.

Zielona Dolina szansą dla hodowców bydła

25.02.2020

Na Dolnym Śląsku działa 5700 gospodarstw rolnych, ale hodowcy i specjaliści nie kryją, że to region, w którym pogłowie bydła mlecznego i mięsnego jest najmniejsze w kraju. Czy program Zielona Dolina to zmieni?

Jak się studiuje weterynarię w Iowa

24.02.2020

Paulina Malinowska i Arkadiusz Mońka, absolwenci weterynarii, jeden semestr studiów odbyli w Stanach Zjednoczonych na Iowa State University, współpracującym z UPWr. – Ten wyjazd bardzo dużo nas nauczył – mówią.

Prof. Bystroń: – Miesiąc dla bakterii to wieczność

13.02.2020

Profesor Jarosław Bystroń z Katedry Higieny Żywności i Ochrony Konsumenta o tym, czy człowiek jest w stanie wygrać wyścig z bakteriami, sport pomaga w nauce… bezpieczeństwie.

Student-wynalazca po raz trzeci w Katedrze Chemii

11.02.2020

Mateusz Łużny – wraz z zespołem – zdobył tytuł studenta-wynalazcy za cykl 45 wynalazków dotyczących wytwarzania związków flawonoidowych. To trzecie z rzędu zwycięstwo doktoranta Katedry Chemii UPWr.